Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
wtorek 04 kwietnia 2023 - 12:56:27


Trzy zespoły Olimpii w turniejach finałowych

W miniony weekend bardzo udanie zakończyliśmy rozgrywki w Pomorskiej Lidze Unihokeja. W całych rozgrywkach startowało aż 27 drużyn!Rozegrano prawie 300 meczy, w których strzelono ponad 2000 bramek!

W sobotę w hali sportowej SP 47 Gdynia rywalizowali chłopcy zaś w niedzielę na AWFie dziewczynki. W obu przypadkach toczyła się bardzo zacięta walka o awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Emocji nie brakowało. Liczna grupa kibiców na trybunach mogła zobaczyć unihokej na najwyższym poziomie.

Dziś podsumowanie rywalizacji chłopców.

Najmłodsza drużyna młodzików reprezentująca Szkołę Podstawową nr 81 zagrała kolejny świetny turniej w finale B. Chłopcy kolejny raz potwierdzili, że grają coraz lepiej i robią postępy. W przekroju dwóch ostatnich turniejów zdobyli 26 punktów, nie przegrywając żadnego spotkania! Tym samym chłopcy zajęli 2 miejsce w finale B za Żabim Rogiem. Miłą niespodziankę sprawił drugi zespół Olimpii Osowa 2. Świetne i pełne emocji mecze zakończone remisami z Płoskinią i Europejczykiem po 4:4 a następnie zwycięstwo 6:3 z Godkowem przy innych wynikach dało nam awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodzików!

Trochę poniżej oczekiwań zagrała drużyna Olimpii Osowa 1. Chłopcy wygrali z Olimpią 2 oraz zremisowali z Aligatorem Gdynia ( zwycięzca PLU ) i Wilkami Godkowo. Do tego doszły dwie porażki z Płoskinią i Europejczykiem, co sprawiło, że drużyna zakończyła rozgrywki na 4 miejscu. Na usprawiedliwienie trzeba dodać, że zagrała w mocno osłabionym składzie.

Podsumowując rozgrywki Pomorskiej Ligi jesteśmy bardzo zadowoleni z występów naszych zespołów. W tegorocznych rozgrywkach wystartowało aż 14 drużyn z dwóch województw.

Olimpia Osowa Gdańsk 2 – III miejsce (awans do turnieju finałowego MP)
Olimpia Osowa Gdańsk 1 – IV miejsce
SP 81 Gdańsk – VIII miejsce

W niedzielne przedpołudnie w hali widowiskowej AWFiS odbył się turniej finałowy Pomorskiej Ligi Unihokeja Młodziczek 🏒🥅
Zespoły rywalizowały w dwóch grupach, które zostały wyłonione w turniejach eliminacyjnych. W grupie A stawką zmagań był awans do turnieju Finałowego Mistrzostw Polski zaś w grupie B zespoły walczyły o jak najlepsze wyniki.

W obu trwała bardzo zacięta rywalizacja.

W grupie B, walczącej o miejsca 7-13 Pomorskiej Ligi Unihokeja rewelacją okazała się drużyna SP 47 Gdynia I, która odniosła 5 zwycięstw i zanotowała 1 remis. To sprawiło, że dziewczęta z Dąbrowy wygrały niedzielny turniej i całe rozgrywki grupy B! Warto dodać, że druga drużyna SP 47 Gdynia, która w tym sezonie przegrała wszystkie mecze, w hali AWFiS odniosła historyczne zwycięstwo i dołożyła do tego dwa remisy. Trzeci zespół Olimpii Osowa w niedzielne przedpołudnie doznał tylko jednej porażki i ostatecznie zajął 4 miejsce.

W grupie A, gdzie drużyny walczyły o awans do Mistrzostw Polski pewne zwycięstwo odniosła Olimpia Osowa I. Drugie miejsce przypadło rewelacyjnej ekipie Wilki Godkowo. O trzecie dające awans walczyły aż trzy zespoły. Przed turniejem w najlepszej sytuacji była ekipa Motławy Suchy Dąb, której do historycznego awansu wystarczył remis w ostatnim spotkaniu z Prometeuszem Tuchomie. Po bardzo emocjonującym meczu zwyciężyła drużyna z Tuchomia i dzięki temu dość niespodziewanie na trzecie miejsce wskoczyła druga drużyna Olimpii Osowa!

Tym samym w Finale Mistrzostw Polski mamy dwa zespoły młodziczek! Dzień wcześniej awans do finałów wywalczyli nasi młodzicy. Brawo Olimpia Osowa Gdańsk!!!

Wielkie podziękowania dla firmy Alexander Toys za ufundowanie nagród dla najlepszych zawodniczek turnieju.


Piotr Ludwichowski


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6707 )