Wiadomośćjudo
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
czwartek 13 kwietnia 2023 - 08:13:32


Niedźwiadki na Olimpic Judo Camp

Od środy do piątku przedświątecznego nasze Misie miały okazję do przebywania w olimpijskim gronie na campie szkoleniowym w Poznaniu, gdzie trenowali pod okiem gwiazd polskiego judo, medalistów olimpijskich. Nasi zawodnicy mieli też okazję uczestniczyć w koncercie Peji, który to zarapował m.in. sławny utwór „Randori” podczas uroczystego otwarcia Olimpic Judo Camp – Polskie Legendy.

Nasi trenerzy na Campie w Poznaniu:

Antoni Zajkowski – jako pierwszy Polak w historii judo zdobył na olimpiadzie w Monachium srebrny medal olimpijski; wcześniej w 1969 wywalczył srebro na ME; w 1971 zdobył brąz na MŚ i ponownie srebro na ME; trzykrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski (1970, 1973, 1974)

Marian Tałaj – ps. „Grucha”, inżynier, trener, judoka koszalińskiej Gwardii, brązowy medalista olimpijski z Montrealu (1976), trzykrotny medalista mistrzostw Europy: srebrny (1977) i brązowy (1972 i 1976), a także mistrz świata juniorów (w 1968); siedmiokrotny mistrz Polski

Janusz Pawłowski – trener, judoka z nad morza, wspaniały technik, srebrny (Seul 1988) i brązowy (Moskwa 1980) medalista olimpijski – posiada 6 dan

Paweł Nastula – mistrz olimpijski z Atlanty w 1996, dwukrotny mistrz świata, trzykrotny mistrz Europy, trzynastokrotny mistrz Polski – posiada 6. dan w judo

Aneta Szczepańska – magister Wychowania Fizycznego, trenerka klasy mistrzowskiej, trenerka Kadry Olimpijskiej kobiet Rio 2016, srebrna medalistka olimpijska z Atlanty (1996), wielokrotna mistrzyni kraju.
Było to niesamowite przeżycie pod kątem nie tylko samej nauki judo, ale przede wszystkim możliwości bliższego i realnego poznania ludzi, którzy w judo sięgnęli po najwyższe laury.

Organizatorem campu była PGE Akademia Judo w Poznaniu, a ilość wrażeń, które otrzymali nasi zawodnicy była nieziemska, a i łatwo, pod kątem fizycznym, nie było, bo nasi zawodnicy trenowali dwa razy dziennie po 2 godziny w tym stoczyli ok. 30 walk z zawodnikami z klubów z całej Polski.
Pozdrawiamy,
Trenerzy KLUBU JUDO GRIZZLY GDAŃSK

Monika Chróścielewska
Tomasz Chróścielewski
Filip Pawlikowski UMGŹródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6712 )