WiadomośćPolicja informuje
(Kategoria: Gdańsk Osowa - Policja informuje)
Dodane przez admin
poniedziałek 22 maja 2023 - 09:50:47


Groził nożem rowerzystom

Kryminalni z komisariatu w Osowej ustalili i zatrzymali 26-letniego sprawcę, który trzymając w ręku nóż i wymachując nim, groził małżeństwu, które jechało rowerami oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Funkcjonariusze w samochodzie podejrzanego znaleźli i zabezpieczyli nóż, którym posłużył się podczas przestępstwa. 26-letni obywatel Gruzji usłyszał zarzuty za groźby karalne oraz za naruszenie nietykalności cielesnej i decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym.

14 maja policjanci odebrali zgłoszenie, że na ul. Barniewickiej kierujący skodą octavią z logiem taxi groził rodzinie, która jechała rowerami. Funkcjonariusze ustalili, że podczas zdarzenia sprawca, trzymając w ręku nóż i wymachując nim w kierunku kobiety i mężczyzny groził im. Podejrzany uderzył pięściami i szarpał pokrzywdzonego, a jego żonę szarpał za rękę, naruszając ich nietykalność cielesną, po czym odjechał.

Funkcjonariusze zajęli się tą sprawą, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać sprawcę tego przestępstwa. Dzięki zdobytym w tej sprawie informacjom oraz posiadanemu rozpoznaniu kryminalni z komisariatu w Osowej ustalili numer rejestracyjny pojazdu sprawcy, a także tożsamość podejrzanego. W piątek w południe na jednym z parkingów przy ul. Kołobrzeskiej kryminalni zauważyli skodę, należącą do sprawcy. Po chwili z auta wysiadł 26-letni obywatel Gruzji, który został zatrzymany przez policjantów.

W samochodzie mężczyzny kryminalni znaleźli i zabezpieczyli nóż, którym 26-latek posługiwał się w trakcie zdarzenia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie sprawcy zarzutów kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

Zarzucane mężczyźnie przestępstwa miały charakter chuligański, co będzie miało wpływ na podwyższenie kary zasądzonej wobec podejrzanego. Decyzją prokuratora 26-latek został objęty dozorem policyjnym. Podejrzany ma także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zbliżania się do nich.

Za kierowanie gróźb karalnych grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Naruszenie nietykalności cielesnej to czyn zagrożony karą do roku pozbawienia wolności.

podinsp. Magdalena Ciska - Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6739 )