Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
poniedziałek 05 czerwca 2023 - 11:00:18


Unihokejowe złoto wraca do Gdańska!

Wielkim sukcesem gdańskiego unihokeja zakończyły się rozgrywki Ekstraligi Kobiet. Jak już wcześniej pisaliśmy w finale spotkały się dwie ekipy Olimpii Osowa. W walce o złoto gra toczyła się do trzech zwycięstw. Wielkim faworytem był pierwszy zespół JohnnyBros. I właśnie pierwszy zespół zakończył tegoroczny sezon ze złotem.

Pierwsze spotkanie pomiędzy dwiema Olimpiami było jednostronnym widowiskiem. Szybko strzelone bramki bardziej doświadczonych zawodniczek Osowy 1 ustawiły całe spotkanie. Dopiero końcówka meczu przyniosła małe emocje, ale wynik 12:4 nie pozostawiał złudzeń kto był lepszy tego dnia.

Jednak sport ma to w sobie, że lubi sprawiać niespodzianki dlatego też licznie zgromadzeni kibice w kolejnych meczach mogli zobaczyć bardzo ciekawe i emocjonujące widowiska.

Kiedy w drugim spotkaniu Olimpia 1 strzeliła trzy bramki wydawało się, że scenariusz z pierwszego meczu się powtórzy. Jednak już w 15 minucie pierwszy zimny prysznic pokazał, że Olimpia 2 nie podda się bez walki. Rzut karny dla młodszych dziewczyn został niewykorzystany, ale na początku drugiej tercji bramka strzelona przez Inne Hvozdetską pokazała, że mecz będzie bardzo zacięty. Hanna Samson wyprowadza Olimpię 1 na prowadzenie 4:1. Za chwilę odpowiada Ula Pniewska i jest już 4:2. Tak kończy się druga tercja. Kolejny raz Hania Samson podwyższana 5:2, ale kilka minut później pięknym strzałem popisuje się Wiktoria Kowalewska i jest tylko 5:3. Emocje trwają do ostatnich sekund, ale większe doświadczenie i zimna krew Hani sprawia, że strzela swoją trzecią bramkę w meczu i całe spotkanie kończy się wynikiem 6:3.

Teraz Olimpii 1 wystarczyło wygrać jeden mecz aby świętować mistrzostwo Polski.

W minioną sobotę wszyscy oczekiwali świętowania, ale zanim do tego doszło Olimpia 1 musiała bardzo mocno się napracować. Pierwsze 6 minut to prawdziwe tsunami. Dość niespodziewanie Kinga Stein i Cecylia Chomnicka wyprowadzają drugi zespół Gdańska na prowadzenie. Kasia Słonina odpowiada jedną bramką, ale całą tercję faworytki przegrywają 2:1! Wiktoria Targońska i Hania Samson pozwalają Olimpii 1 wyjść na prowadzenie, ale wynik cały czas jest na styku. Kiedy Marysia Szymańska strzela trzecią bramkę mamy remis 3:3!Losy meczu i walki o złoto rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich 5 minutach!Laura Łącka, Kasia Słonina i Daria Krason sprawiły, że ze zwycięstwa mogły cieszyć się faworytki, trzeba jednak uczciwie przyznać, że wygrana nie przyszła łatwo.

Gratulujemy obu ekipom, które pokazały fantastyczną grę godną walki o złoto mistrzostw Polski!

reklama
HKO.jpg

JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk 1 – JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk 2 12:4 (5:0, 3:1, 4:3)
Najlepsze zawodniczki: Wiktoria Matera i Julia Bartoszewicz

JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk 1 – JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk 2 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)
Najlepsze zawodniczki: Hanna Samosn i Maja Słonina

JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk 1 – JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk 2 6:3 (1:2, 2:0, 3:1)
Najlepsze zawodniczki: Katarzyna Słonina i Mariola Szarmach

JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk 1
Katarzyna Słonina, Anna Chomnicka, Marianna Antkowiak, Zofia Lukas, Wiktoria Matera,Hanna Samson, Weronika Grądzka, Julia Przewłocka, Jagoda Wieczorek, Paulina Bartoszewicz, Maja Pankowska, Krystyna Lukas, Wiktoria Targońska, Anna Borkowska, Daria Krason, Emilia Neufeld, Ewelina Nowaczyk, Martyna Grądzka, Laura Łącka, Dominika Marzec, Marta Bieniasz-Krzywiec, Aleksandra Hinz, Agata Poręba
Trenerzy: Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski

JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk 2
Mariola Szarmach, Maria Szymańska, Viktoriia Dubovykova, Julia Bartoszewicz, Maja Słonina, Cecylia Chomnicka, Inna Hvozdetska, Urszula Pniewska, Hanna Mizik, Kinga Stein, Elvina Suiunova, Marta Pracoń, Wiktoria Kowalewska, Patrycja Ryszewska, Klara Lukas, Klaudia Kustosz, Marta Grześkowiak, Nina Stefańska
Trenerzy: Anna Raczkowska, Jakub Ambrosiewicz

Piotr Ludwichowski


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6748 )