Wiadomośćunihokej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
niedziela 09 lipca 2023 - 16:37:46


Pracowity początek wakacji sekcji unihokeja

Bardzo intensywny początek wakacji mieli zawodnicy i zawodniczki sekcji unihokeja Olimpii Osowa. Dzień po zakończeniu roku szkolnego 5 drużyn wraz ze swoimi trenerami udało się na obóz sportowy do Pucka. Jak sama nazwa wskazuje nasi podopieczni intensywnie trenowali a dodatkowo uczyli się nowych aktywności sportowych. Dzięki świetnym warunkom na wodzie wszystkie dzieci przeszły szkolenie z windsurfingu oraz pływały na Supach.

Dodatkową atrakcją była wycieczki rowerowa do Władysławowa i wspinanie się w Parku Linowym.

Na zakończenie obozu zorganizowaliśmy konkurs „Mam talent” oraz przeprowadziliśmy zabawę „Chaos”.

Kilka dni odpoczynku i kolejna grupa 74 osób udała się na największy unihokejowy turniej na świecie Prague Games 2023. W Czechach wystawiliśmy 4 zespoły: dziewczynki G12, G14, G16 oraz chłopców G13.

W Pradze wystąpiło 307 ekip z 10 państw. Wszystkie mecze rozgrywane były równocześnie na 20 pełnowymiarowych boiskach.
Najlepiej poszło najmłodszym dziewczynkom G12, które po 3 dniach walki zdobyły brązowe medale! Jako jedyne zdobyły punkt przeciwko późniejszym triumfatorkom z Florbal Chodov.

Zespół G14 był stworzony w większości z młodszych zawodniczek. Nasze unihokeistki walczyły w każdym meczu i pokazały się z bardzo dobrej strony. Dla większości dziewcząt był to debiut w tym turnieju. Jak się później okazało nasze unihokeistki w grupie zagrały przeciwko wicemistrzyniom Prague Games Zurich United Wildcats!

Najstarsza drużyna G16 w grupie zanotowała zwycięstwo, remis i porażkę. W dalszej części zabrakło przysłowiowego szczęścia. Juniorki wygrały swoje spotkanie z Niemkami, natomiast minimalnie uległy Czeszkom z Tatranu a w ostatnim swoim meczu pechowo przegrały po rzutach karnych z Hradec Kralove.

Na koniec podsumowanie występu debiutującej w Pradze drużyny B13.

W dwóch meczach byliśmy równorzędnymi przeciwnikami. W kolejnych dwóch pechowo trafiliśmy na bardzo mocne ekipy, które jak się później okazało zagrały przeciwko sobie w finale Prague Games! Cieszy fakt, że mimo tego chłopcy długimi momentami potrafili grać z nimi jak równy z równym z zespołami Zurich United Eagles i Bern Selection ze Szwajcarii.

Cieszymy się z możliwości nabierania nowych doświadczeń, które zaprocentują w przyszłości.

Dziękujemy za wsparcie naszego wyjazdu Miastu Gdańsk oraz firmie CleanAir Factory za ufundowanie kompletu strojów dla drużyny juniorów młodszych.

Dziękujemy licznej grupie rodziców, którzy przyjechali nas dopingować w Pradze.

Piotr Ludwichowski


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6764 )