WiadomośćZmiana organizacji ruchu na ul. Kielnieńskiej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek 10 sierpnia 2023 - 10:12:45


Zmiana organizacji ruchu na ul. Kielnieńskiej

Jak informuje wykonawca prac remontowych na ul. Kielnieńskiej, 17 sierpnia około 07:00 zostanie wprowadzony kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu w tym rejonie. Jest to związane z demontażem sygnalizacji świetlnej i tymczasowym rondem na skrzyżowaniu z ul. Sopocką.Lokalizacja: skrzyżowanie ul. Kielnieńska i ul. Spacerowa

Przewidywany termin: 17.08.2023 r. około godz. 07:00 do 15.09.2023r

Cel wykonania robót:

Przebudowa sieci teletechnicznych, elektroenergetycznych, sieci gazowych, wodociągu, usunięcie istniejącej sygnalizacji świetlnej, budowa tymczasowego ronda i jezdni.

Inwestor: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Generalny Wykonawca: Polimex Infrastruktura sp. z o.o.

Opis:

W dniu 17.08.2023 około 07:00 zostanie wprowadzony Etap 6A tymczasowej organizacji ruchu.

Zostaje wprowadzone rondo tymczasowe na skrzyżowaniu ul. Kielnieńskiej i ul. Spacerowej, w celu likwidacji sygnalizacji świetlnej, co umożliwi budowę tymczasowej jezdni ul. Kielnieńskiej oraz sieci podziemnych. Przeniesiono przejście dla pieszych z wlotu północnego na wlot zachodni.W kolejnych etapach o których wprowadzeniu będziemy informować przewidziano:

Etap6B - przerzucenie ruchu na ul. Spacerowej w relacji do Chwaszczyna na nową jezdnie tymczasową. Etap ten umożliwi wykonanie kanalizacji deszczowej w osi jezdni. Relacja w kierunku obwodnicy będzie przejeżdżać przez zatokę autobusową.

Etap6C - przerzucenie ruchu na ul. Spacerowej w relacji dwukierunkowej na nową jezdnie tymczasową. Etap ten umożliwi wykonanie kanalizacji deszczowej oraz pozwoli na wykonanie ronda tymczasowego oraz dróg dojazdowych do ronda.

Etap6D - przerzucenie ruchu na nowe tymczasowe rondo oraz tymczasową jezdnie ul. Kielnieńskiej. Etap pozwoli na wykonanie układu docelowego na odcinku od ul. Nowej do ul. Spacerowej, włącznie z rondem. Przystanki autobusowe wyznaczono na jezdni tymczasowej. Dojazd do posesji po południowej stronie ul. Kielnieńskiej będzie się odbywać poprzez tymczasową jezdnię serwisową.

Etap6E - wykonanie powiększenia łuku na skrzyżowaniu ul. Barniewicka – ul. Niedziałkowskiego, w relacji południe wschód, w celu zapewnienia przejezdności autobusom komunikacji miejskiej.

Etap6F - wyznaczenie przystanków autobusowych komunikacji miejskiej.

Źródło: Rada Dzielnicy Osowa, Polimex

reklama
HKO.jpgŹródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6776 )