WiadomośćINNE jest piękne - nowe projekty
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
środa 23 sierpnia 2023 - 17:31:22


INNE jest piękne -
nowe projekty


Stowarzyszenie INNE jest piękne rozpoczyna realizację swojego projektu „OSOWIANKI_NIE 2023 korzenie i skrzydła”, który został dofinansowany ze środków Miasta Gdańska w ramach Programu "Edukacja do Kultury". Zadanie polega na realizacji projektu rozwijającego umiejętności odbioru i tworzenia dzieł o charakterze artystycznym i kulturalnym.Projekt składa się z trzech elementów:

  • warsztaty fotograficzne dla młodzieży "Osowa oczami młodych";
  • Wystawa Plenerowa "Osowa oczami młodych";
  • spotkania z lokalnymi twórczyniami i twórcami kultury.


Stowarzyszenie ogłosiło nabór chętnych osób do udziału w warsztatach fotograficznych oraz nabór zdjęć na wystawę. Oto szczegóły.

Warsztaty fotograficzne "Osowa oczami młodych" skierowane są do młodzieży 12+, do osób, które chciałyby rozwinąć swoje umiejętności, a może po prostu pragną rozpocząć przygodę z fotografowaniem.

Spotkania będą miały charakter edukacyjny z przewagą zajęć praktycznych, także w plenerze. Ich tematyka będzie dotyczyła aspektów technicznych i artystycznych wykonywania fotografii, poznania własnych sprzętów fotograficznych, umiejętności wykorzystania możliwości, jakie daje aparat fotograficzny, doboru kadrów, umiejętnego wykorzystania naturalnych warunków.

Zajęcia zaplanowane są na październik. Będą się odbywać w Klubie Sąsiedzkim GARAŻ (ul. Kielnieńska 128) oraz w plenerze. Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak wymaga zgłoszenia na adres mailowy: klubsasiedzkigaraz©gmail.com


Jednocześnie Stowarzyszenie INNE jest piękne ogłasza nabór zdjęć na Wystawę Plenerową "Osowa oczami młodych", zwracając się właśnie do młodzieży z prośbą o nadsyłanie swoich prac. Na pewno ciekawym doświadczeniem będzie możliwość zaprezentowania swojego spojrzenia - za pośrednictwem obiektywu - na dzielnicę.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Naboru Zdjęć na Wystawę: https://tiny.pl/c9zsl

Termin nadsyłania zdjęć upływa 30.10.2023 r.

Zgłoszenia, informacje: klubsasiedzkigaraz©gmail.com

O terminach i agendzie spotkań z twórczyniami i twórcami kultury będziemy informować.


Małgorzata Biernat

reklama
HKO.jpgŹródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6789 )