WiadomośćWrzesień ze sztuką w CH Osowa
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
czwartek 31 sierpnia 2023 - 11:38:50


Wrzesień ze sztuką
w CH Osowa


Po wakacjach warto zajrzeć do CH Osowa, gdzie już 1 września ruszy nowa wystawa fotografii. Tym razem goście odwiedzający kulturalny zakątek gdańskiej galerii, będą mieli okazję obejrzeć prace artysty Bogdana Kizło, przedstawiające jego fotograficzną relację z Międzynarodowego Festiwali Teatrów Plenerowych i Ulicznych.Dla wszystkich, którzy po intensywnym wakacyjnym czasie mają ochotę zwolnić tempo i spędzić czas w towarzystwie sztuki, CH Osowa wychodzi z propozycją nowego kulturalnego wydarzenia.

Od 1 września w galerii można oglądać wystawę pt. „FETA”. Pod tym tytułem kryje się nic innego jak nazwa dorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych odbywającego się od ćwierćwiecza w Gdańsku.

Impresję z tego festiwalu prezentuje Bogdan Kizło, dokumentujący to wydarzenie na przestrzeni lat 2009-2019. Prezentowana na wystawie wizja autora zdjęć, to własne obserwacje, połączone z emocjami i zamiłowaniem do fotografii ulicznej, której wydarzenia związane z festiwalem FETA bardzo sprzyjają.

„Wrzesień to symboliczny koniec lata, wakacji, ale z pewnością nie koniec okazji do wartościowego spędzania czasu. W takim przełomowym momencie przejścia z wakacyjnego szaleństwa w spokojniejszy tryb, zapraszamy do naszego kulturalnego zakątka na chwile wyciszenia i refleksji, które są zawsze cennym elementem spotkań ze sztuką” – mówi Anita Mieszkowska, Marketing Manager Centrum Handlowego Osowa.

To już piąta w tym roku wystawa fotografii organizowana przez CH Osowa w jej własnej galerii sztuki. Wystawę „FETA” można będzie oglądać tutaj do 14 października. Wejście na nią jest bezpłatne.


O autorze

Bogdan Kizło jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk plastycznych w Gdyni Orłowie, w którym został późniejszym wykładowcą w pracowni fotografii. Jest również wieloletnim członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Pomorskiego Towarzystwa Fotograficznego. Fotografuje zarówno swoje otoczenie jak i wydarzenia polityczne. Lubi fotografię dynamiczną, pełną ekspresji. Fotografuje przy użyciu aparatów cyfrowych, jak i analogowych, w tym wykonuje zdjęcia techniką otworkową. Jest również uczestnikiem wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.

Katarzyna Kostka - VALKEA


reklama
HKO.jpgŹródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6795 )