WiadomośćTrzy ważne projekty dla Osowej
(Kategoria: Archiwum)
Dodane przez admin
czwartek 14 września 2023 - 19:04:00


Trzy ważne projekty
dla Osowej


Kończy się kadencja Sejmu, więc chciałabym posumować moje priorytety w Osowej, o które zabiegałam, pisze do naszego portalu posłanka Małgorzata Chmiel. Zapraszamy do lektury projektów priorytetowych.


Budowa przystanku kolejowego Gdańsk-Osowa Północ
(leży w gestii państwowego PKP).

Składałam interpelacje poselskie, poprawki do budżetu o pieniądze na projekt tej inwestycji (brak poparcia posłów PiS, więc odrzucane corocznie).

Podczas remontu linii kolejowej 201 był świetny moment na realizacje tego przystanku. Niestety…

Udało mi się wpisać ,co prawda, ten przystanek do rządowych dokumentów budowy 200 przystanków kolejowych, ale ze względów finansowych został wykreślony…

Ten przystanek jest bardzo potrzebny, bo pozwoliłby rozładować, choć częściowo, korki na wjeździe do Gdańska od strony Chwaszczyna i z powrotem, ograniczyłby liczbę aut.

Druga inwestycja, o która zabiegam, jest budowa ul. Nowej Kielnieńskiej,

To droga która po otwarciu Trasy Kaszubskiej, a jeszcze bardziej po ukończeniu budowy Obwodnicy Metropolitalnej, jest Osowej niezbędna.

Obecna, ul. Kielniańska, nawet po trwającym remoncie, nie jest w stanie przyjąć ruchu tranzytowego pomiędzy obiema obwodnicami. Budowa Obwodnicy Metropolitalnej, bez budowy dróg dojazdowych z centrum Gdańska może spowodować jeszcze większe korki w dzielnicach lezących za obecną Obwodnicą Trójmiasta.

Kładka dla pieszych i rowerzystów nad Obwodnica Trójmiasta
(Niestety leży w gestii państwowego GDDKiA).

Mieszkańcy w ciągu 2 tygodni zebrali ponad 2 tys. podpisów poparcia jej budowy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Niestety na chwilę obecną Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie ma w planach budowy tej kładki.

Zabiegałam osobiście u ministrów, np. podczas sejmowych posiedzeń Komisji Infrastruktury, składałam poprawki do budżetu (też odrzucane).

Osowa nie ma polaczenia pieszego i rowerowego z dzielnicami tzw. Dolnego Tarasu Gdańska, a w dobie promowania tego ruchu powinno to być priorytetem. Pomijając dojście do centrum handlowego Osowa.

Mam nadzieję, że przejdę do następnej kadencji Sejmu (startuję z poz. 5 na liście Koalicji Obywatelskiej) i, że wygramy, a wtedy te inwestycje będzie łatwiej zrealizować.

z poważaniem
Małgorzata Chmiel, poseł na Sejm RP, architektŹródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6802 )