WiadomośćOficjalnie: Rondo Olimpii Osowa
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
sobota 02 września 2023 - 17:06:21


Oficjalnie:
Rondo Olimpii Osowa


W sobotnie popołudnie punktualnie o 14.00 na rondzie u zbiegu ulic Junony i Wodnika została odsłonięta nowa tablica. Rondo zyskało bowiem nazwę Olimpii Osowa. Zatem w obecności m.in. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Pani Poseł Małgorzaty Chmiel i Radnych Miasta Gdańska (Karol Ważny i Jan Perucki), Rady Dzielnicy Osowa (Małgorzata Bierna i Bartosz Stefański), mieliśmy okazję zobaczyć tę miłą uroczystość.Z wnioskiem o nadanie nazwy tego ronda do Rady Miasta Gdańska wystąpiła Rada Dzielnicy Osowa. Uchwała została przyjęta niemal jednogłośnie 28 kwietnia 2022 roku. Było to związane z 70-leciem istnienia klubu sportowego. Aktualnie w klubie Olimpia Osowa zrzeszonych jest ponad 500 zawodniczek i zawodników w pięciu sekcjach: piłki nożnej, unihokeja, lekkiej atletyki, nordic walking i skate (deskorolka i hulajnoga).

W sobotnie popołudnie na kilka minut wstrzymano ruch na rondzie aby umożliwić przemarsz młodych sportowców ze sztandarem Olimpii oraz zaproszonych gości. Kulminacyjnym momentem było symboliczne odsłonięcie tablicy z nazwą ronda.

To piękny moment dla założycieli klubu i jego obecnych członków, niezwykłe uhonorowanie 70-lecia istnienia Olimpii Osowa. To ukoronowanie naszego lokalnego patriotyzmu, sportowego DNA dzielnicy - mówił Robert Brzeziński prezes Olimpii. Sport to sposób na życie, który uczy pokory i szacunku, a porażki wzmacniają, aby sukces smakował jeszcze bardziej. Mam nadzieję, że rondo imienia Olimpii Osowa, chociaż nie jest pomnikiem, to będzie symbolicznym pomnikiem klubu, trwalszym niż ze spiżu.

Wcześniej głos zabrała Pani Prezydent Miasta Gdańska która powiedziała m.in. Olimpia Osowa to bardzo długa tradycja. Osowa dynamicznie się rozwija i przyciąga nowych mieszkańców. Mam nadzieję, że ci, którzy będą wjeżdżać do dzielnicy właśnie przez rondo Olimpii Osowa, być może staną się też w przyszłości zawodnikami klubu, lub chociaż będą chcieli poznać jego ciekawą historię. Dziękuję za to, że ją pielęgnujecie, ale jeszcze bardziej dziękuję, że nadal tę historię tworzycie.

reklama
HKO.jpg
Z kolei Pani Poseł Małgorzata Chmiel wspominała czas, kiedy była radną dzielnicy Osowa. Wspomniała że wydarzenia i zajęcia sportowe organizowane przez klub przyciągały wielu uczestników i kibiców, co integrowało całą dzielnicę. Aktualnie Olimpia Osowa zabiega o budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 81 i mam nadzieję, że wszystko się uda i boisko, na którym będą mogli trenować zawodnicy powstanie.

Do boiska nawiązała też Aleksandra Dulkiewicz. Jako miasto poczyniliśmy konkretne kroki, aby boisko przy szkole na Osowej powstało. Jest gotowy projekt budowlany, wraz z pozwoleniem na budowę. Wniosek o dofinansowanie budowy czeka w Ministerstwie Sportu. Miasto ma na ten cel zarezerwowane 50% wymaganych środków. Mimo wielu wizyt i rozmów, wniosek nie został rozpatrzony. Nie otrzymaliśmy odmowy, ale nie ma także zgody, wciąż czekamy na krok ze strony ministerstwa, mówiła prezydent Gdańska.
Więcej zdjęć na naszym Facebooku >>> TUTAJŹródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6803 )