WiadomośćV Osowskie Pożegnanie Lata za nami
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
niedziela 03 września 2023 - 00:28:51


V Osowskie
Pożegnanie Lata za nami


Popołudnie i wieczór pełen atrakcji, zapewnili nam organizatorzy V-go Osowskiego Pożegnania Lata, które odbyło się w sobotę w Parku Chirona. Swoją obecnością urodzinową imprezę w naszej dzielnicy zaszczycili Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Poseł Małgorzata Chmiel oraz Radni Miasta Gdańska Jan Perucki i Karol Ważny. Impreza która z każdy rokiem ewaluuje była niezwykle udana, za co podziękowania należą się przede wszystkim radnym naszej dzielnicy, którzy wzięli na swoje barki główny ciężar przygotowań.Mają prawo żałować Ci mieszkańcy Osowej, którzy nie zdecydowali się spędzić soboty w Parku Chirona. Organizatorzy V Osowskiego Pożegnania Lata przygotowali całą masę atrakcji zarówno dla ciała jak i dla ducha. Praktycznie od startu aż do późnego wieczora działo się i to bardzo, bardzo dużo. Zaczęło się od gry parkowej na orientację. Dwudziesty piąty epizod XII-tego sezonu odbył się waśnie w Osowej.

Można było odnieść wrażenie, że park podzielono na kilka stref. W pierwszej brylowały tradycyjne stoiska gastronomiczne oraz Food Trucki serwujące frytki (Belgijki), burgery (Zebra Burger), zapiekanki (Kultowe Zapiekanki). Można było skosztować kawy (Megan Coffee), dań z grilla i lodów rzemieślniczych.

reklama
HKO.jpg
Po drugiej stronie Parku Chirona królowały dmuchańce i atrakcje dla dzieci wraz ze stoiskami firm i stowarzyszeń działających w naszej dzielnicy. Swoje aktywności uruchomiły m.in. Empire Music School, Stowarzyszenie INNE jest piękne, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Nowy Świat. Można było odwiedzić stoisko Gdańskiego Centrum Kontaktu, czy Gdańskiego Centrum Świadczeń.

Nie zabrakło warsztatów odbywających się w strefie interakcji społecznej oraz pchlego targu, który przyciągnął w parkowych alejkach amatorów właśnie takich atrakcji. Sportowe aktywności prowadziła Olimpia Osowa.

Centralnym punktem festynu była scena, na której wystąpili m.in. Ingenium, zespół Słowiańska Dusza, Kassak Vocal Band, Piotr Truchel czy Empire Gospel Choir. To również tutaj serwowano wielki urodzinowy tort Osowej, który osobiście kroiły Panie Prezydent Aleksandra Dulkiewicz i Poseł Małgorzata Chmiel w asyście radnych miasta Karola Ważnego i Jana Peruckiego oraz Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Bartosza Stefańskiego. Tu również mieliśmy okazję wykonać wspólne zdjęcie mieszkańców Osowej.

Więcej zdjęć z imprezy na naszym Facebooku >>> TUTAJ

Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6804 )