WiadomośćKolejny etap prac na ul. Kielnieńskiej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek 08 września 2023 - 19:45:46


Kolejny etap prac
na ul. Kielnieńskiej


Ekipy remontowe zapowiadają kolejny etap prac na ul. Kielnieńskiej. Problemy dotkną skrzyżowania ul. Kielnieńska, Barniewicka, Juraty. Przewidywany termin: 15.09.2023 r. około godz. 07:00 do 20.11.2023r. Nastąpi tu przebudowa sieci teletechnicznych, elektroenergetycznych, sieci gazowych, wodociągu. Usunięta zostanie sygnalizacja świetlna i powstanie tymczasowe rondo.W dniu 15.09.2023 około 07:00 zostanie wprowadzony Etap 7A tymczasowej organizacji ruchu.

Etap dotyczy wprowadzenia ronda tymczasowego na ul. Kielnieńskiej - ul. Barniewicka – ul. Juraty, w celu likwidacji sygnalizacji świetlnej, co umożliwi budowę docelowego układu ul. Kielnieńskiej oraz sieci podziemnych. Zamknięcie przejść w obrębie skrzyżowania na wlotach wschodnim i północnowschodnim.

Dodatkowo dostosowano do geometrii przejście dla pieszych przez ul. Barniewicką, wyznaczono przejście dla pieszych na wlocie zachodnim oraz odsunięto poza obszar robót przejście na ul. Juraty.Ponadto w nawiązaniu do obowiązującej tymczasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Kielnieńska i Spacerowa, zgłoszono wydłużenie terminu jej trwania do około 20.10.2023 r. Przypominamy, zostało wprowadzone rondo tymczasowe na skrzyżowaniu ul. Kielnieńskiej i ul. Spacerowej, w celu likwidacji sygnalizacji świetlnej, co umożliwi budowę tymczasowej jezdni ul. Kielnieńskiej oraz sieci podziemnych.

Przeniesiono przejście dla pieszych z wlotu północnego na wlot zachodni.

RDO, DRMG

reklama
HKO.jpg

Zobacz pozostałe informacje z remontu na ul. Kielnieńskiej

Zamknięcie chodnika na ul. Kielnieńskiej

Zapowiadamy kolejne zmiany związane z remontem głównej arterii komunikacyjnej w Osowej, czyli ul. Kielnieńskiej. Tym razem mamy ważne informacje dla pieszych. W czwartek 7 września planowane jest zamknięcie chodnika na ul. Kielnieńskiej, na odcinku od nr 125 do nr 129. Dojście do posesji będzie zapewnione. Piesi będą mogli poruszać się chodnikiem po drugiej stronie ulicy.


Czwarty etap zmian na ul. Kielnieńskiej

W dniu 07 września około 07:00 zostanie wprowadzony Etap 4 tymczasowej organizacji ruchu. Etap dotyczy budowy muru oporowego oraz przebudowy sieci podziemnych w rejonie posesji Kielnieńska 125, 127, 129. Na dojazdach do obszaru prac zostaną ustawione znaki A-12 i A-14. Rejon robót zabezpieczony będzie ogrodzeniem.


Remont Kielnieńskiej - zmiany dla pieszych

Od środy, 19 lipca zmieni się dojście piesze do ul. Kielnieńskiej od strony ul. Sopockiej. Planowana jest także zmiana usytuowania przystanku autobusowego Sopocka 02. W związku z koniecznością rozpoczęcia przebudowa sieci teletechnicznych, gazowych, wodociągu i budowy kanalizacji sanitarnej, które umiejscowione będą pod chodnikiem, na skrzyżowaniu ul. Kielnieńskiej z ul. Spacerową zmienią się warunki poruszania się dla pieszych.


Zdjęcia z robót na ul. Kielnieńskiej

Najbliższe tygodnie upłyną nam pod znakiem prac ziemnych wzdłuż remontowanej ul. Kielnieńskiej. Aktualnie utrudnienia dotyczą głównie pieszych poruszających się wzdłuż drogi, ponieważ roboty prowadzone są na poboczu. Obecnie wzdłuż remontowanego odcinka wykonywane są roboty sieciowe, a dokładnie nowe sieci wodociągowe i sanitarne. Co będzie się działo dalej na placu budowy?


Kolejne zmiany w ruchu na ul. Kielnieńskiej

Przed nami kolejne zmiany w organizacji ruchu na ul. Kielnieńskiej. Tym razem problemy dotkną odcinka pomiędzy skrzyżowaniem ulic Barniewickiej i Juraty a ulicą Spacerową (wraz z tą ulicą). Przewidywany termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu to 21 czerwca około godziny 7:00. To trzeci etap prac na Kielnieńskiej. Realizacja przebudowy potrwa ok. 26 miesięcy. Koniec robót przewidziano w II kwartale 2025, a zakończenie procedur odbiorowych w III kwartale 2025 r.
Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6808 )