Zaloguj się | Rejestracja

Wiadomości z Gdańska


Rozwój stref przemysłowych w Porcie Gdańsk - to projekty Miasta do V edycji Polskiego Ładu

Dwa projekty dotyczące rozwoju stref przemysłowych w Porcie Gdańsk zostały złożone przez Miasto do V edycji Polskiego Ładu. Wnioskowana kwota obu projektów to 350 milionów złotych. W poprzednich edycjach miasto starało się o dofinansowanie dla ośmiu inwestycji.


Pod hasłem “Zrobię sobie lato” - ruszył Mobilny Dom Kultury w 5 dzielnicach

Na mapie Mobilnego Domu Kultury są w tym roku: Osowa, Kokoszki, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe i Piecki-Migowo. Wstęp na wszystkie działania (koncerty, warsztaty, spektakle, gimnastyka, spacery… jest wolny.


Tymański nominowany do Nike

Książka „Sclavus” Tymona Tymańskiego utrzymana w duchu postmodernizmu opowiada historię trójmiejskiej Tranzytoryjnej Formacji Totart, jednej z najbarwniejszych grup artystycznych lat 80. XX wieku. Publikacja, która ukazała się nakładem gdańskiego Wydawnictwa Części Proste została nominowana do nagrody literackiej Nike. O kulisach powstawania tego dokumentu z elementami autobiografii, napisanego jak beletrystyka, artysta opowiedział w Bibliotece Manhattan we wtorek, 12 lipca.


Sprzątanie Świata 2.0

Przez cały czerwiec prowadzona była trzecia odsłona akcji „Sprzątanie Świata 2.0.”, tym razem pod szyldem „Eko-wolontariat pracowniczy”. Ideą wydarzenia było wspólne sprzątanie miasta przez wolontariuszy, którymi tym razem byli przedstawiciele firm różnej branży, organizacji czy podmiotów publicznych z Gdańska.


Miasta podpisały porozumienia z UNICEF - na rzecz dzieci dotkniętych kryzysem humanitarnym

Ma ono na celu podjęcie działań dotyczących opieki nad dziećmi dotkniętymi kryzysem humanitarnym i finansowanie ich z Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci. Podpis pod uroczystym memorandum złożyła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF na Polskę. Osobne memorandum podpisali także Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni oraz Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.


26. Festiwal Szekspirowski od 27 lipca

Od 27 lipca do 6 sierpnia w Gdańsku odbywać się będzie 26. Festiwal Szekspirowski. Motto tegorocznej edycji brzmi „Między niebem a sceną. Po burzy?” i nawiązuje do tytułu książki śp. prof. Jerzego Limona. Będzie to pierwszy festiwal przygotowany bez niego.