Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Wiadomości z Gdańska


Zmiany w komunikacji od kwietnia

Zmiany obowiązujących stawek, uproszczenie taryfy, wspólny bilet na komunikację miejską i kolej, czy rezygnacja z droższego, biletu na linie nocne – to niektóre z propozycji zmian w nowej taryfie, która miałaby obowiązywać od 1 kwietnia.


Koncert dla babci i dziadka

Już za tydzień Babcie i Dziadkowie obchodzą swoje święto. Z tej Miasto Gdańsk zaprasza wszystkie gdańskie Babcie i gdańskich Dziadków na specjalny koncert. Gwiazdą będzie Anna Wyszkoni.


Gdańsk szykuje się na wielkie piłkarskie święto

Finał Ligi Europy 2020 odbędzie się 27 maja na stadionie Energa w Gdańsku. Decydujący mecz będzie zwieńczeniem wielomiesięcznych przygotowań, w które zaangażowanych jest mnóstwo osób. Choć do imprezy zostało jeszcze sporo czasu, już teraz w różnych częściach Gdańska możemy trafić na efektowne materiały promocyjne dotyczące tego wydarzenia. Na gdańskich torach pojawił się właśnie tramwaj promujący tę wyjątkową imprezę.


Gdańsk kandydatem na Zieloną Stolicę Europy 2022

W sobotę 11 stycznia przedstawiciele Komisji Europejskiej przekażą Lizbonie tytuł Zielonej Stolicy Europy. W uroczystości inaugurującej 2020, rokiem Lizbony jako laureata tego zaszczytnego tytułu, weźmie udział Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu. Gdańsk kandyduje do tytułu Zielonej Stolicy Europy 2022. Miasto zakwalifikowało się do drugiego etapu starań o to miano i jest w gronie 18 europejskich miast aspirujących do tytułu.


Pozytywna decyzja w sprawie użytkowania hermetycznej kompostowni

W pierwszym tygodniu nowego roku, 3 stycznia, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie hermetycznej kompostowni w Gdańsku.


Kolejne inwestycje w ramach rewitalizacji dzielnic Gdańska

W najbliższym czasie zostaną ogłoszone przetargi na kolejne inwestycje związane z rewitalizacją dzielnic Gdańska. Pierwsze zadanie dotyczy adaptacji dawnego Ratusza przy ul. Gościnnej. Druga inwestycja obejmuje przebudowę budynku przy ul. Królikarnia.


Nieodpłatna pomoc prawna w 2020 roku w Gdańsku także z mediacją

Osoby, które złożą oświadczenie, że nie są w stanie ponieść kosztów wizyty u prawnika mogą skorzystać w Gdańsku z bezpłatnych porad prawnych oraz poradnictwa obywatelskiego. Od 2020 roku ta forma pomocy jest poszerzona także o nieodpłatną mediację.