Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Wiadomości z Gdańska


Gdańsk uruchomił pierwsze wypłaty świadczenia „Dobry start”

Niespełna trzy dni od rozpoczęcia naboru wniosków Gdańsk wypłacił pierwsze środki w ramach świadczenia „Dobry start”. Do prawie 4 tys. gdańskich rodzin trafiły świadczenia na kwotę ponad 1,5 mln zł. Symbolicznej pierwszej wypłaty dokonała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.


Klucze do wyremontowanych mieszkań przekazane!

Trakt św. Wojciecha 58 to kolejny już budynek mieszkalny, który w ostatnich latach przeszedł pełną termomodernizację. Sześć rodzin wkrótce zamieszka w komfortowych lokalach położonych w pięknym i ekologicznym budynku. Koszt realizacji to ponad 2,2 mln zł.


Zmiana organizacji ruchu na Trakcie św. Wojciecha

W związku z planowanymi pracami przy betonowaniu Wiaduktu Biskupia Górka, w piątek (3.07) w godzinach wieczornych nastąpi zawężenie jezdni na 50-metrowym odcinku w obrębie skrzyżowania ul. Trakt św. Wojciecha z ul. Zaroślak.


Gra miejska Książka Go! 4-5 lipca 2020

W najbliższy weekend miłośników literatury i grywalizacji biblioteka zaprasza do udziału w grze miejskiej Książka GO! Będzie to VII, specjalna edycja zabawy z okazji 75-lecia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.


Druga tura wyborów – ważne informacje

Osoby, które nie są zameldowane w Gdańsku, a chcą tu zagłosować w drugiej turze wyborów wciąż mogą dopisać się do spisu wyborców. Mają na to czas do wtorku, 7 lipca. Natomiast do piątku, 10 lipca można odbierać zaświadczenie o prawie do głosowania. To pozwoli wziąć udział w wyborach w każdym miejscu w Polsce.


Rusza budowa toru rolkarsko-biegowego wokół zbiornika Jabłoniowa

Kolejna atrakcja w południowych dzielnicach Gdańska. Do końca października powstanie kolejny tor rolkarski w Gdańsku. Zostanie on wybudowany w ramach Budżetu Obywatelskiego wokół zbiornika retencyjnego Jabłoniowa.


PIT w Gdańsku. Się opłaca! Pani Monika odebrała kluczki do Toyoty.

Hybrydowa Toyota Yaris ma nową właścicielkę. Pani Monika Szwedow, zwyciężczyni w loterii PIT w Gdańsku! Się opłaca odebrała dziś kluczyki z rąk Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska.