Zaloguj się | Rejestracja

Wiadomości z Gdańska


Terenówka przyrodnicza o ptakach Góry Gradowej

Kolejny z cyklu spacerów przyrodniczych Hevelianum będzie poświęcony ptakom, które zamieszkują rozległe tereny zielone Góry Gradowej. Terenówka ornitologiczna odbędzie się w sobotę, 24 lipca o godz. 10:00, a poprowadzi ją Marcin Węsiora z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.


Ruszył konkurs na najpiękniejszy balkon i przedogródek

Już po raz 6. właściciele pięknie ukwieconych gdańskich balkonów i przedogródków mają szansę wygrać nagrody w miejskim konkursie. Wystarczy zrobić zdjęcie swojego najbliższego, zielonego otoczenia i przesłać je wraz z formularzem zgłoszeniowym do 22 września na adres umg©gdansk.gda.pl. Łączna pula nagród to 3 600 zł.


Linie 106, 111, N9, N11: zmiany w związku z Jarmarkiem św. Dominika

Od poniedziałku 19 lipca autobusy nie będą mogły przejechać ul. Długie Ogrody, w związku z przygotowaniami do Jarmarku św. Dominika. Od pierwszych porannych kursów do niedzieli 22 sierpnia obowiązywać będą poniższe zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych.


Otwarcie nowego Muzeum Bursztynu już 24 lipca. Przygotuj się

Otwarcie nowego Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie, dla szerokiej publiczności, już wkrótce – w sobotę, 24 lipca, o godz. 10:00. Poza możliwością zwiedzenia nowej wystawy, na zewnątrz obiektu przygotowano wiele atrakcji, których motywem przewodnim będzie bursztyn.


Wyłożenie projektu planu od 19 lipca 2021 roku

Od 19 lipca do 16 sierpnia 2021 roku w Biurze Rozwoju Gdańska do publicznego wglądu wyłożony jest projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dotyczący dawnego pasa startowego przy al. Jana Pawła II.


Dożywianie ucznia i przedszkolaka – rodzicu złóż wniosek!

Gdańscy rodzice chcący od września zapewnić dzieciom w szkole i przedszkolu bezpłatny, ciepły posiłek, powinni przekazać wniosek w tej sprawie pracownikowi socjalnemu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Zachęcamy, by załatwić formalności już teraz.