Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Wiadomości z Gdańska


Ile waży łańcuch przewodniczącej Rady Miasta Gdańska? Tłumy na Dniu Otwartym w Nowym Ratuszu. WIDEO i ZDJĘCIA

Ile trwa kadencja Rady Miasta, co to jest uchwała, czy łańcuch przewodniczącej RMG jest ciężki i czy można go przymierzyć? - o to m.in. pytali gdańskich radnych uczniowie szkół oraz goście, którzy wzięli udział w Dniu Otwartym Rady Miasta Gdańska, organizowanym już po raz piętnasty.


Konkurs fotograficzny dla młodzieży. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody

W ramach projektu „Zażyj wolności” trwa konkurs fotograficzny dla młodzieży w wieku 13-19 lat. Tematem przewodnim jest wolność. Wystarczy zrobić zdjęcie lub 60-sekundowy film, dodać krótki opis i wysłać na adres mail organizatorów.

- Na zdjęcia i filmy czekamy do 30 września - zaznacza Joanna Włodarska, edukatorka programu „Zażyj wolności”.


57. Bieg Westerplatte. Adam Głogowski jako pierwszy minął metę najstarszego biegu ulicznego w Polsce

Blisko 3500 uczestników z 14 krajów stanęło w sobotę, 14 września, na starcie 57. Biegu Westerplatte. Najszybciej trasę 10 km km z Westerplatte do Stoczni Gdańskiej i ECS pokonał Adam Głogowski z czasem 30 minut i 45 sekund.

Wśród kobiet wygrała Aleksandra Baranowska-Trzasko.


Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Dowiedz się jak wspierać, od listopada pierwsza w Polsce aplikacja

Miniserial, Ogród Tolerancji, prezentacja dobrych praktyk, seminarium, festyn. To tylko niektóre wydarzenia, które odbędą się w Gdańsku w ramach obchodów Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie w dniach 15-20 września.

Odsetek osób w kryzysie psychicznym rośnie z roku na rok. Ważne, żeby uwrażliwiać i udzielać wsparcia. Dlatego w listopadzie dostępna będzie pierwsza w Polsce aplikacja sfinansowana ze środków miasta Gdańska.


Budżet Obywatelski 2020. Aż 331 projektów do wyboru - głosowanie trwa do 23 września

Już od poniedziałku, 9 września, można decydować o tym, na co wydane będą pieniądze z Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku.

A kwota jest niebagatelna, bo wynosi 18,5 mln złotych. Sprawdź projekty, które uczestniczą w tegorocznym głosowaniu. Tradycyjnie już, do wyboru są zarówno projekty dzielnicowe, jak i ogólnomiejskie.