Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Wiadomości z Gdańska


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu - bezpłatne przejazdy, konkursy i okolicznościowe bilety

Bezpłatna linia tramwajowa nr 1, bezpłatna linia autobusowa nr 101, specjalna edycja biletów jednoprzejazdowych ZTM w Gdańsku, a także konkurs fotograficzny – między innymi te atrakcje, związane z komunikacją miejską, czekają na mieszkańców Trójmiasta z okazji rozpoczynającego się właśnie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.


Polska scena jazzu na 23. Festiwalu Jazz Jantar

W Klubie Żak rusza jesienna edycja 23. edycja Festiwalu Jazz Jantar. Od czwartku 17 września, przez 6 dni trwania Festiwalu, miłośnicy jazzu będą mogli się zapoznać z repertuarem polskiej sceny tego gatunku. Wrześniowa edycja wydarzenia obfituje w świeży materiał trójmiejskich muzyków. W programie m.in. oktet laureata Fryderyka 2019 w kategorii Debiutu Jazzowego - Emil Miszk The Sonic Syndicate, trio Immortal Onion czy plenerowy koncert DownTown Brass.


Poznaliśmy oferty w przetargu na budowę czterech przystani kajakowych

Cztery oferty wpłynęły w przetargu na budowę przystani kajakowych w różnych częściach Gdańska. Obiekty planowane są na Górkach Zachodnich, przy Opływie Motławy na Kamiennej Grodzy, przy ul. Żabi Kruk i przy Kanale Młynówka na Wyspie Sobieszewskiej.


Otwarcie widoku imienia Maciej Kosycarza

W niedzielę 20 września otwarty zostanie nowy punkt widokowy w ramach projektu Spojrzenie na Gdańsk. Znajduje się on na Winnej Górze w dzielnicy Siedlce. Tradycyjnie, wydarzeniu towarzyszyć będzie spektakl artystyczny, podczas którego nowy Widok otrzyma imię „Maciej”, na cześć zmarłego w marcu tego roku znakomitego gdańskiego fotoreportera Macieja Kosycarza. Początek wydarzenia o godz. 14.00.


Zmiana organizacji ruchu na ul. Karłowicza

W poniedziałek, 21 września, w godzinach porannych zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na ul. Karłowicza.


Nowe mieszkania dla gdańskich rodzin

W dwóch budynkach w Letnicy zamieszka 19 rodzin. Klucze do lokali z zasobów Gdańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wręczali Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska oraz Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego transportu. Są to pierwsze inwestycje w województwie pomorskim i jedne z niewielu w kraju, w których zastosowano wsparcie jednocześnie z trzech rządowych programów.


Zmiany w organizacji ruchu na ul. Dmowskiego

W poniedziałek, 21 września w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Dmowskiego.