Zaloguj się | Rejestracja

Wiadomości z Gdańska


Konkurs Gdańska Ławeczka Plażowa – zapraszamy na prezentację projektów

Prezentacja prototypów prac konkursowych odbędzie się w sali B3 w Ergo Arenie w piątek, 26 lutego 2021 roku o godz. 12.00. Najlepsze projekty wybrane prze Komisję Konkursową zostaną umieszczone na terenie gdańskich plaż.


Nowa forma wsparcia dla TBS

Radni przyjęli uchwałę w sprawie nowej formy wsparcia dla Budownictwa Społecznego. Zgodnie z nowelizacją ustawy istnieje możliwość pozyskania środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.


Plac Czerwonych Gitar i ulica Jana i Macieja Kilarskich

Od dziś na mapie Gdańska pojawiły się dwie nowe nazwy. Plac przed Cristalem przy al. Grunwaldzkiej 105 we Wrzeszczu, będzie nosił nazwę Plac Czerwonych Gitar, natomiast jedna z ulic w Oliwie zyskała nowych patronów – Jana i Macieja Kilarskich. Głosowania w sprawie nowych nazw odbyły się podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Gdańska.


Zmiany w regulaminie Budżetu Obywatelskiego i Zielonego BO w Gdańsku

Na czwartkowej sesji Rady Miasta Gdańska radni przyjęli wszystkie propozycje zmian w uchwale regulującej zasady Budżetu Obywatelskiego 2022. Modyfikacje są efektem przeprowadzonej ewaluacji projektu.


Potrzebujesz pomocy? Skorzystaj z aplikacji Wsparcie w Gdańsku

Dzięki tej aplikacji można umówić konsultację z psychologiem lub uzyskać wsparcie specjalistów. A także sprawdzić, gdzie można otrzymać wsparcie dla osób w kryzysie psychicznym i ich bliskich. Jedną z opcji są również treningi rozpisane na 7 dni, które poprawiają kondycję psychiczną. Dzięki dodanemu w tym roku modułowi można zgłosić nierówne traktowanie lub dyskryminację w swoim otoczeniu. Wsparcie w Gdańsku – jest aplikacją bezpłatną i dostępną zarówno na IOS, jak i Androida.


Oferty w przetargu na budowę przystani kajakowych przy ul. Wiosny Ludów i ul. Tamka

24 lutego poznaliśmy oferty złożone w przetargu na budowę dwóch przystani kajakowych – na ul. Tamka i ul. Wiosny Ludów. Przystanie mają być gotowe latem 2021 r.