Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Wiadomości z Gdańska


Kolejne działania miasta w związku z pandemią

Pakiet pomocowy dla organizacji pozarządowych, aktualna sytuacja na rynku pracy, zawieszanie funkcjonowania tramwaju wodnego oraz pomoc w przekazaniu nieużywanych komputerów potrzebującym uczniom to niektóre tematy jakie zostały omówione podczas dzisiejszej konferencji on - line.


Spotkanie miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego

Zamknięte parki i plaże, tablice informacyjne w okolicy pasu nadmorskiego o obwiązujących zakazach, a także wzmożone patrole na plażach i w miejscach cieszących się dużą popularnością wśród spacerowiczów to niektóre z podjętych w Gdańsku działań. Są one związane z zaostrzeniem zasad obowiązujących w kraju. Przed weekendem (4-5.04) odbyło się zebranie miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego.


Marketingowa wiedza dla kultury

7 i 8 kwietnia odbędą się dwa spotkania na żywo dotyczące komunikacji online. Daty nie są przypadkowe, to pierwotny termin Konferencji Marketing w Kulturze. "Komunikacja – trendy – praktyka" to spotkanie organizowane przez Instytut Kultury Miejskie w Gdańsku. Nowa data wydarzenia to 28 i 29 września 2020. Spotkania "live" są bezpłatne i odbędą się w grupie Markeitng w Kulturze na Facebooku.


Oddaj głos na Gdańsk

Co przyniosło ostatnie 30 lat samorządom lokalnym, jakie sukcesy i osiągnięcia są warte odnotowania? Każdy z mieszkańców Trójmiasta może do 30 kwietnia zagłosować na najlepszą inwestycję.


Aplikacja Kwarantanna domowa

Kwarantanna domowa to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia.


Niedzielna msza św. na gdansk.pl

Mszę świętą o godz. 12.00 w Niedzielę Palmową, będzie na żywo transmitować gdansk.pl. Tak jak w ubiegłym tygodniu relacja przeprowadzona zostanie z kościoła św. Jana. Nabożeństwo odprawi ks. Krzysztof Niedałtowski.


Zmiany w procedurach dotyczących deklaracji odpadowych

Większość formalności dotyczących gospodarki odpadami komunalnymi tymczasowo można załatwić zdalnie. Jeśli chcesz złożyć deklarację odpadową dla nowej nieruchomości lub jako nowy właściciel, deklarację zmieniającą, a może ustającą - w wyniku wstrzymania działalności gospodarczej - poniżej dowiesz się jakie nowe procedury obowiązują w tym zakresie.