Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Wiadomości z Gdańska


Z Toronto do Gdańska. Dwa obrazy Wojciecha Kossaka w darze dla Muzeum Gdańska

Z Toronto do Gdańska. Dwa obrazy Wojciecha Kossaka w darze dla Muzeum Gdańska Do zbiorów Muzeum Gdańska trafiły dwa obrazy Wojciecha Kossaka, artysta podarował w 1939 r. Marii Szmelterowej, Polce z Wolnego Miasta Gdańska. W uroczystości przekazania dzieł, które przyleciały do Gdańska z Toronto, wzięli udział zastępca prezydent Gdańska Piotr Grzelak, dyrektor Muzeum Gdańska Waldemar Ossowski oraz – w imieniu przedstawiciela darczyńcy - Bogdan Radys z Rady Społecznej Centrum Pamięci o Polakach z Wolnego Miasta Gdańska im. Brunona Zwarry.


Słynne zawody triathlonowe w Gdańsku

Piękna lokalizacja nad Morzem Bałtyckim, niezwykle szybka trasa i zapierający dech w piersiach finisz na gdańskim molo. Challenge Family dodaje do swojego kalendarza nowy wyścig: w dniach 19-20 czerwca 2021 roku odbędzie się Challenge Gdańsk.


Przebudowa skrzyżowań ulic Wałowej i Aksamitnej oraz Gazowniczej, Łagiewniki i Doki na finiszu

Dobiegają końca prace drogowe, których celem była przebudowa dwóch skrzyżowań w Śródmieściu Gdańska – ulic Wałowej i Aksamitnej oraz Gazowniczej, Łagiewniki i Doki. Jednym z końcowych etapów prac, które trwać będą od 3 do 5 grudnia będzie układanie mas bitumicznych. Należy liczyć się w tym czasie z utrudnieniami w ruchu. Trasa linii 130 zostanie skrócona do przystanku „Wały Piastowskie”.


Wyślij zdjęcie Nowego Ratusza i wygraj elektryczną hulajnogę

Dwadzieścia lat temu odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Miasta Gdańska w obecnym gmachu. Z tej okazji ogłoszony został Konkurs Fotograficzny Rady Miasta Gdańska „Nowy Ratusz w obiektywie”. Na zwycięzców, którzy do 14 grudnia prześlą współczesne lub historyczne zdjęcie siedziby gdańskiej Rady, czekają atrakcyjne nagrody.


Aplikacja "Czyste Miasto Gdańsk" coraz bardziej popularna. Teraz także w innych językach

Wyszukiwarka podpowiadająca, do jakiego pojemnika wrzucić dany odpad, spersonalizowany harmonogram odbiorów poszczególnych frakcji czy też informacje o objazdowych zbiórkach "gabarytów" i odpadów niebezpiecznych - m.in. to można znaleźć w udostępnionej właśnie, bezpłatnej aplikacji na smartfony Czyste Miasto Gdańsk. Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego, z myślą o obcokrajowcach mieszkających, pracujących czy odpoczywających w Gdańsku, wprowadził także jej wersje obcojęzyczne.


Mieszkańcy Gdańska wybrali projekty BO 2021

Zakończyło się głosowanie w ósmej edycji gdańskiego Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało 40383 mieszkanek i mieszkańców Gdańska. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone przez Aleksandrę Dulkiewicz, prezydent Gdańska na briefingu prasowym 5 grudnia.


Tysiące czerwonych i zielonych powodów do uśmiechu na skwerach i zieleńcach

Teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzeba nam powodów do uśmiechu. Dlatego, aby wywołać je na twarzach mieszkańców Gdańska i przybliżyć ich jeszcze bardziej do klimatu zbliżających się świąt – dokładamy coś ekstra. Tysiące ozdób w postaci zielonych i czerwonych kokard zawiązanych na rabatach miejskich. Prace dekoracyjne ruszyły dzisiaj i potrwają do przyszłego tygodnia.