WiadomośćNadszedł czas na odbudowę domu
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
poniedziałek 06 maja 2019 - 17:53:00


Nadszedł czas
na odbudowę domu


W piątkowy wieczór 22 lutego, pożar strawił dom przy ulicy Biwakowej w Osowej. Dom należący do działacza Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża od samego początku funkcjonowania tej grupy, mowa o Leszku Rudniku. W akcję pomocy dla pogorzelców włączyło się Stowarzyszenie INNE jest piękne. Koordynowana przez sąsiadów z Osowej zbiórka, przyniosła rekordową kwotę ponad 100 tys. zł.reklama
renk.jpg


Zbiórka wpłat celowych na konto trwała do końca marca. Oprócz darczyńców indywidualnych pieniądze przekazały również obie osowskie parafie. Pochodziły one z tzw. zbiórki na tacę oraz zbiórki podczas koncertu charytatywnego "Muzyka o zmierzchu". Zebrana kwota przerosła najśmielsze oczekiwania! W sumie ponad 100 tys. zł

W kwietniu Stowarzyszenie "INNE jest piękne"; działając w imieniu "Osowskiego Społecznego Sztabu Kryzysowego", a więc osób zaangażowanych w akcję: oprócz członków organizacji, także osoby związane z Parafialnym Zespołem Caritas przy parafii Zbawiciela; przekazało właścicielom domu przy Biwakowej darowiznę w kwocie: 100,873,53 PLN Pozostałe środki ze zbiórki pokryły bieżące koszty najmu tymczasowego mieszkania.

Środki otrzymane z darowizny rodzina z Biwakowej zobowiązana jest przeznaczyć na taki cel, na jaki dokonywali swych wpłat darczyńcy, czyli na cel odbudowy, remontu, wykończenia i wyposażenia domu. Obdarowani zobowiązali się do wykorzystania darowizny zgodnie z przeznaczeniem do końca 2019 roku. Umowa zobowiązuje także do dokonania sprawozdanie ze sposobu wykorzystania kwoty darowizny przez obdarowanych, a także udokumentowania poniesionych wydatków poprzez przedstawienie kopii faktur z możliwością opublikowania tych informacji w osowskich mediach. 

Podpisanie umowy darowizny i przekazanie pieniędzy na konto obdarowanych zakończyły działania "Osowskiego Społecznego Sztabu Kryzysowego" w ramach akcji "Pomoc dla Biwakowej". Członkowie "Sztabu" wyrażają wielkie podziękowania wszystkim, którzy udzielali jakiejkolwiek pomocy: pieniężnej, rzeczowej, organizacyjnej. Oprócz wymiernych korzyści skierowanych do poszkodowanych w wydarzeniu losowym zyskaliśmy bardzo dużo jako lokalna społeczność - wypracowaliśmy potencjał społeczny, który stanowi "Osowską Supermoc". Chrońmy jej jak najcenniejszego skarbu!

Dzięki wspólnemu działaniu wielu ludzi poszkodowana rodzina z Biwakowej otrzymała znaczące wsparcie, które pozwala jej podjąć się odbudowy domu zgodnie z koncepcją, którą jej członkowie uznają za najlepszą. Życzymy, aby jak najszybciej mogli wrócić na Biwakową i znowu być naszymi sąsiadami!

Źródło: INNE jest piękne


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.5483 )