Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Nadszedł czas na odbudowę domu


Nadszedł czas
na odbudowę domu


W piątkowy wieczór 22 lutego, pożar strawił dom przy ulicy Biwakowej w Osowej. Dom należący do działacza Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża od samego początku funkcjonowania tej grupy, mowa o Leszku Rudniku. W akcję pomocy dla pogorzelców włączyło się Stowarzyszenie INNE jest piękne. Koordynowana przez sąsiadów z Osowej zbiórka, przyniosła rekordową kwotę ponad 100 tys. zł.reklama
renk.jpg


Zbiórka wpłat celowych na konto trwała do końca marca. Oprócz darczyńców indywidualnych pieniądze przekazały również obie osowskie parafie. Pochodziły one z tzw. zbiórki na tacę oraz zbiórki podczas koncertu charytatywnego "Muzyka o zmierzchu". Zebrana kwota przerosła najśmielsze oczekiwania! W sumie ponad 100 tys. zł

W kwietniu Stowarzyszenie "INNE jest piękne"; działając w imieniu "Osowskiego Społecznego Sztabu Kryzysowego", a więc osób zaangażowanych w akcję: oprócz członków organizacji, także osoby związane z Parafialnym Zespołem Caritas przy parafii Zbawiciela; przekazało właścicielom domu przy Biwakowej darowiznę w kwocie: 100,873,53 PLN Pozostałe środki ze zbiórki pokryły bieżące koszty najmu tymczasowego mieszkania.

Środki otrzymane z darowizny rodzina z Biwakowej zobowiązana jest przeznaczyć na taki cel, na jaki dokonywali swych wpłat darczyńcy, czyli na cel odbudowy, remontu, wykończenia i wyposażenia domu. Obdarowani zobowiązali się do wykorzystania darowizny zgodnie z przeznaczeniem do końca 2019 roku. Umowa zobowiązuje także do dokonania sprawozdanie ze sposobu wykorzystania kwoty darowizny przez obdarowanych, a także udokumentowania poniesionych wydatków poprzez przedstawienie kopii faktur z możliwością opublikowania tych informacji w osowskich mediach. 

Podpisanie umowy darowizny i przekazanie pieniędzy na konto obdarowanych zakończyły działania "Osowskiego Społecznego Sztabu Kryzysowego" w ramach akcji "Pomoc dla Biwakowej". Członkowie "Sztabu" wyrażają wielkie podziękowania wszystkim, którzy udzielali jakiejkolwiek pomocy: pieniężnej, rzeczowej, organizacyjnej. Oprócz wymiernych korzyści skierowanych do poszkodowanych w wydarzeniu losowym zyskaliśmy bardzo dużo jako lokalna społeczność - wypracowaliśmy potencjał społeczny, który stanowi "Osowską Supermoc". Chrońmy jej jak najcenniejszego skarbu!

Dzięki wspólnemu działaniu wielu ludzi poszkodowana rodzina z Biwakowej otrzymała znaczące wsparcie, które pozwala jej podjąć się odbudowy domu zgodnie z koncepcją, którą jej członkowie uznają za najlepszą. Życzymy, aby jak najszybciej mogli wrócić na Biwakową i znowu być naszymi sąsiadami!

Źródło: INNE jest piękne

poniedziałek 06 maja 2019 - 17:53:00 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej

Polecamy firmy / usługi

STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa,
ul. Nowy Świat 7a, oraz Oriona 1
Rekrutacja 2020/2021
w toku
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
  dzieci urodzone w 2016 i 2017
 • do żłobka
  dzieci urodzone w 2018 i 2019
.. Zapraszamy:
 • Rekrutacja do szkoły
  NOWY ŚWIAT
  KLASY 0-I oraz II-VIII

REKRUTACJA TELEFONICZNA
ORAZ ONLINE
Z A P R A S Z A M Y

PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl
gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Piątkowe kolacje
Niedzielne brunche

Nasza oferta
Taneczne piątki
Imprezy okolicznościowe

Komunie i specjalne oferty