Wiadomośćlekkoatletyka
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI SPORTOWE)
Dodane przez admin
wtorek 15 grudnia 2020 - 08:47:49


Sekcja lekkoatletyczna Olimpii zaprasza

PSekcja LA, powołana w Olimpii w tym roku, rozwija się każdego dnia ku uciesze dzieci i rodziców. Dzięki dotacji z Urzędu Miasta Gdańsk - Biura Prezydenta ds. Sportu Dyr. Adama Korola, dokonaliśmy zakupu kolejnego sprzętu dla dzieci trenujących w sekcji m.in. płotki lekkoatletyczne, elastyczną poprzeczkę do skoku wzwyż, mini oszczepy dla dzieci, małe kule, dyski, z przeznaczeniem do użytku dzieci.


Lekka atletyka to obok istniejących już sekcji piłki nożnej i unihokeja trzecia sekcja Olimpii Osowa. Jest ona szczególnie bliska sercu Prezesa naszego Klubu - Roberta Brzezińskiego, który sam był lekkoatletą, m.in. medalistą Mistrzostw Polski w rzucie oszczepem. Na naszej dzielnicy mieszka również olimpijczyk z Londynu 2012 w rzucie oszczepem Bartosz Osewski. Takie tradycje zobowiązują Klub do pielęgnacji i rozwoju lekkiej atletyki - Królowej Sportu.


Kadra Sekcji LA, to również utytułowani i doświadczeni Trenerzy. Trenerami prowadzącymi zajęcia w Sekcji LA Olimpii Osowa są:
  • Marcin Czapla - trener lekkiej atletyki, absolwent AWFiS Gdańsk, medalista Mistrzostw Polski w biegach długich.

  • Przemysław Modelski - trener lekkiej atletyki, absolwent AWFiS Gdańsk, medalista Mistrzostw Polski w trójskoku.

  • Sylwia Łukaszewicz - trenerka lekkiej atletyki, absolwentka AWFiS Gdańsk, trenerka gimnastyki korekcyjnej dzieci.

  • Dominika Dabulis - trenerka lekkiej atletyki, absolwentka AWFiS Gdańsk, medalistka Mistrzostw Polski w rzucie oszczepem.

Trening LA jest treningiem ogólnorozwojowym dla dzieci kształtującym wszystkie cechy motoryczne realizując formy docelowych konkurencji tj. rzutów, skoków, biegów i będąc idealnym uzupełnieniem innych sportów jak: piłka nożna, unihokej, koszykówka itd.


SZYBKOŚĆ: w kształtowaniu szybkości największą korzyść dzieci wyniosą z treningu sprinterskiego. Skupiamy się na technice ruchu, prawidłowej postawie w trakcie biegu.

MOC: trening mocy najlepiej zastąpi metoda plyometryczna, w której na samym początku nauczamy techniki lądowania i wyskoku. Absorpcja energii w trakcie lądowania pośrednio wpływa na rozwój siły ekscentrycznej, natomiast technika wyskoku jest podłożem do kształtowania mocy.

ZWINNOŚĆ: kształtujemy ją poprzez pracę nad techniką poruszania się i zatrzymywania ruchu. Od zaplanowanej zmiany kierunku ruchu przechodzimy do bardziej reaktywnych form, zależnych od bodźców zewnętrznych, na które zawodnik musi zareagować. Dodatkowo zwinność również dotyczyć będzie form gimnastycznych, takich jak przewrót w przód, wymyk, stanie na rękach itp.

GIBKOŚĆ: w tym czasie (8-10 lat) powinna być podtrzymywana, utrzymanie pełnego zakresu ruchu w stawach to podstawa w prewencji urazów.

SIŁA: trening siłowy powinien opierać się na pracy z własnym ciężarem ciała i podlegać stopniowej progresji. Nie ma przeciwwskazań do treningu siłowego jeśli jest dobrze zaplanowany i kontrolowany, bowiem wzmacnia gęstość kości, poprawia metabolizm i wytrzymałość.


Regularne zajęcia Sekcji Lekkiej Atletyki Olimpii Osowa odbywają się w każdy:
Wtorek 16:30 - 17:30
Piątek 18:00 - 19:00

Miejsce:
Balon przy ul. Barniewickiej vis a vis Dworca PKM Gdańsk Osowa
Zapraszamy dzieci w wieku 4-13 lat do zajęć Sekcji Lekkiej Atletyki:
tel. 690 897 775

biuro©olimpia.osowa.comŹródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6070 )