Wiadomośćpolicja informuje
(Kategoria: Gdańsk Osowa - Policja informuje)
Dodane przez admin
środa 29 grudnia 2021 - 12:43:54


31-latek okradł byłego pracodawcę

Policjanci z Osowej zatrzymali 31-latka, który okradł byłego pracodawcę. Mężczyzna podczas pracy na terenie firmy ukradł sprzęt elektroniczny oraz pieniądze o łącznej wartości ponad 20 tys. zł. Sprawca jeszcze dziś najprawdopodobniej usłyszy zarzut kradzieży. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Pod koniec minionego miesiąca do policjantów z komisariatu w Osowej zgłosił się przedstawiciel firmy zajmującej się wypożyczaniem sprzętu budowlanego i zawiadomił o kradzieży. Z siedziby firmy ukradziono sprzęt elektroniczny oraz ponad 10 tys. zł.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy przeprowadzili rozmowy z osobami mogącymi mieć informacje na temat zdarzenia oraz jego sprawcy. Policjanci podczas pracy nad tą sprawą zabezpieczyli i sprawdzili monitoring. Funkcjonariusze od początku skupili swoją uwagę na jednym z byłych pracowników firmy, który został zwolniony po tym, jak przyszedł do pracy pijany. Policjanci szybko ustalili, że mężczyzna ukradł wartościowe przedmioty oraz pieniądze w ciągu kilku dni tuż przed wydaleniem go z pracy za alkohol. Dzięki swojej pracy policjanci ustalili dane oraz rysopis sprawcy, jednak jego zatrzymanie nie było łatwe, ponieważ często zmieniał miejsce pobytu.

Wczoraj wieczorem 31-latek został zatrzymany przez kryminalnych podczas kontroli jednego z adresów na Chełmie, policjanci zabezpieczyli na miejscu także jeden z ukradzionych telefonów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i jeszcze dziś zostanie przesłuchany i najprawdopodobniej usłyszy zarzut kradzieży. Policjanci cały czas pracują nad sprawą, aby odzyskać ukradzione przedmioty.

Za kradzież grozi kara 5 lat więzienia.

podinsp. Magdalena Ciska / asp.szt. Mariusz Chrzanowski - KMP


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6378 )