WiadomośćTestujemy rowery systemu MEVO 2.0 w Osowej
(Kategoria: Gdańsk Osowa - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
Dodane przez admin
piątek 15 września 2023 - 11:52:12


Testujemy rowery systemu MEVO 2.0 w Osowej

Od kilku dni możemy testować system roweru miejskiego MEVO 2.0. Do dyspozycji jest połowa floty rowerów przewidzianych dla obszaru metropolitalnego. Tymczasem jak informuje Rada Dzielnicy Osowa, widać problemy zwłaszcza z dostępem do stacji w Osowej. Są obszary, gdzie po prostu nie można zaparkować pojazdu bo parkingu Mevo nie ma.Widzimy, że i w naszej dzielnicy rowery Mevo cieszą się sporą popularnością!

Widzimy też, że wielu z Państwa - pomimo konieczności ponoszenia dodatkowej opłaty w wysokości 10 zł - pozostawia rowery poza stacjami, nieopodal docelowego miejsca podróży. Wynika to najprawdopodobniej z nierównomiernego rozłożenia stacji MEVO w naszej dzielnicy i braku możliwości swobodnego pozostawienia roweru w najbliższej, akceptowanej odległościowo okolicy tak, aby móc dojść do miejsca docelowego pieszo od stacji MEVO.

Dziś stacje ulokowane są głównie w centralnej, północnej oraz północno-wschodniej części dzielnicy. Znaczące obszary Osowej, a w tym i olbrzymia grupa naszych mieszkańców, zdają się być wykluczone z systemu MEVO. Zauważalne są braki stacji na Kukawce, w okolicach Jeziora Osowskiego, w Barniewicach, wzdłuż ulicy Raatza, wzdłuż ulicy Junony czy wzdłuż ulicy Galaktycznej i na Owczarni.

reklama
HKO.jpg

Złożyliśmy w imieniu dzielnicy wniosek do Wydziału Gospodarki Komunalnej w Gdańsku, który opiekuje się systemem MEVO w mieście, o ulokowanie większej liczby stacji roweru MEVO w Osowej. Liczymy również na wsparcie naszego wniosku przez Zastępcę Prezydenta Miasta Gdańska Pana Piotra Kryszewskiego.

Jednocześnie złożyliśmy wniosek o zabezpieczenie terenu wzdłuż ulicy Junony pod przyszłe stacje MEVO. Zabezpieczenie terenu pod stacje MEVO w trakcie procesu projektowania wydaje się niezbędne, aby móc rozwijać system MEVO w Osowej oraz aby móc zapewnić dostępność do systemu większej grupie osowian.
Bartosz Stefański - Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Osowa


Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6812 )