Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Moderatorzy: admin, karol24
Autor Odpowiedzi
SzlachetnaP
30 wrz 2019 : 11:11
Zarejestrowany #4080
Dołączył: 27 wrz 2019 : 07:30
postów: 1
Dzień dobry, jestem wolontariuszem Szlachetnej Paczki i aktualnie poszukuje rodzin do tegorocznej edycji. Szukamy ludzi, których dotknął los, jest im zwyczajnie ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość.

RODZINY WŁĄCZONE DO PACZKI NALEŻĄ DO CO NAJMNIEJ JEDNEJ Z KATEGORII:
- Chore lub niepełnosprawne dziecko w rodzinie
- Choroba lub niepełnosprawność w rodzinie
- Rodzina wielodzietna - To rodzina, w której jest 3 lub więcej dzieci. Pomagamy wtedy, gdy rodzice mimo starań, nie są w stanie zapewnić dzieciom odpowiednich warunków rozwojowych i edukacyjnych.
- Starość i samotność - Bezdzietne lub pozbawione opieki ze strony rodziny. Dla osoby pozostawionej samej sobie, niedołężność oraz choroby w połączeniu z niską rentą lub emeryturą powodują brak możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb materialnych i życiowych.
- Nieszczęście (darzenie losowe (np. powódź, pożar,wypadek, śmierć jednego z członków rodziny) są w stanie diametralnie zmienić sytuację rodziny i doprowadzić do biedy nawet dobrze sytuowane osoby. Odbudowanie strat może przekraczać możliwości finansowe wielu rodzin.)
- Samodzielny rodzic
- Start w samodzielność
- Inne - Jeśli przyczyny biedy nie należą do żadnego z powyższych kryteriów, a jesteśmy przekonani, że pomoc udzielona danej rodzinie byłaby dla niej impulsem do zmiany – także włączamy ją do PACZKI. To sytuacje, w których rodzina, mimo podejmowanych starań o poprawę swoich warunków materialnych, długotrwale żyje poniżej progu ubóstwa i ma trudności z zaspokojeniem podstawowych potrzeb. Może być to spowodowane np. brakiem kwalifikacji, trudną sytuacją na rynku pracy itp.

Jeżeli znasz kogoś komu moglibyśmy pomóc proszę o kontakt ze mną. Potrzebuje dojść do takich rodzin a często Ci którzy mają ciężko milczą. Nikt nie dowie się, że został wskazany przez Ciebie. Samo zgłoszenie rodziny nie spowoduje jej włączenie do edycji - do każdej sytuacji podchodzimy indywidualnie, odwiedzamy rodzinę i prowadzimy rozmowę po której następuje jej włączenie lub nie. Więcej mogę opowiedzieć telefoniczne lub mailowo także zachęcam do kontaktu:


oliwa.SZP©gmail.com

lub kontakt telefoniczny:
514592024

Informacje dostępne też są na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/komu-pomagamy

Pomaganie jest fajne!

~ Magda Marks
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System