Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

judo


Grizzly na zawodach w Jezierzycach

Jezierzyce od dawien dawna były dla naszych zawodników udanym turniejem, co i w tym roku, w ostatnią sobotę, nie uległo zmianie. Jak co roku zagościły na tym turnieju praktycznie wszystkie kluby z Trójmiasta oraz pozostałych miast Polski Północnej. W rywalizacji sportowej brało udział 12 reprezentantów naszego klubu, spośród których było parę osób, które zaliczyły na tych swój debiut zawodniczy.
W Jezierzycach walki toczyły zarówno judocy w kategorii wiekowej dzieci, jak i młodzicy. Turniej był bardzo dobrze zorganizowany, także nasi zawodnicy mogli jeszcze skorzystać z ostatków słonecznej soboty.

W najstarszej kategorii wiekowej mieliśmy dwóch reprezentantów - Adriana Sałatę oraz Alę Płachtę. Nasz Sałat miał ciężką przeprawę w swojej wadze i uplasował się dopiero na 5 miejscu wygrywając jedną walkę spośród trzech. Kilka treningów i parę poprawek w wykonaniu "morote" i bilans walk będzie korzystniejszy. Ciężkie boje miała Alicja Płachta, która w swojej kategorii wagowej napotkała jedynie na panów: tanio skóry nie oddała i praktycznie wszystkie walki przebiegały w pełnym czasie. Nasza reprezentatnka dzielnie wywalczyła brąz wygrywając swoją ostatnią walkę poprzez piękny, techniczny rzut.

Wśród dzieci wyróżniał się Mikołaj Sobol, który praktycznie debiutował w zawodach zewnętrznych, ale mimo braku doświadczenia pokazał ogromną wolę walki wygrywając dwa spośród czterech pojedynków, co dało mu medal brązowy. Widać było po nim ogromny stres, ale mimo tego nie tracił głowy i dzielnie stawiał opór przeciwnikom. Nie zawiódł Mateusz Sawczyszyn walczący w tej samej kategorii wagowej, co Mikołaj - miło było zresztą oglądać ich bratobójczą walkę. Trzy walki wygrane oraz, niestety, przegrany finał pozwoliły mu wyrwać z Jezierzyc sreberko.

Wśród debiutantów zawitał również Janek Nowak, który po praz pierwszy stawał na zawodniczej drodze i zgarnął medal brązowy. Widać tutaj potencjał i ogromną wolę walki.

Po dłuższej przerwie w startach na macie pojawił się Marcin Dykowski, który stoczył pięć walk w pełnym czasie i wywalczył miejsce piąte wygrywając dwie spośród pięciu walk. To były pojedynki, które warto było oglądać - Marcin z całą pewnością zostawił na macie całe swoje serce.

Hubert Helowicz tak bardzo nie lubi padać na matę, że przeciwnicy po raz kolejny musieli uznać jego wyższość i determinację i Helunia, po wygraniu dwóch walk, zgarnia złotko. Będzie to chyba jedyny zawodnik naszego klubu, którego nie będziemy chcieli nauczyć prawidłowo padać, bo jak to polubi, to pewnie zacznie nam przegrywać...

Do udanych turniejów, pod kątem zawodniczym, nie może na pewno zaliczyć Jezierzyc Maja Grochowiecka, która w jednej ze swoich walk musiała uznać wyższość koleżanki ze Słupska, a w drugiej uległa kontuzjowanej zawodniczce z Redy, która ukazała ogromną determinację dochodząc, mimo ogromnego bólu, do finału. Rozmowa z Mają po walce z Polą wyjaśniła nam trenerom, że prócz bardzo dobrej zawodniczki, mamy do czynienia z osobą, która stosuje zawsze zasady fair-play i stawia je ponad wygraną. Gratulacje, Maju!

W międzyczasie Adrian Bik zgarnia srebro w swojej kategorii wagowej, Kajetan Mielczarski przełamuje złą passę przegrywania walk i pokonuje swojego przeciwnika plasując się końcowo na miejscu siedmum, a Dominik Dworak oraz Michał Dołżycki muszą, niestety, uznać wyższość swoich rywali. Ten pierwszy z nich każdą walkę toczy jednak do samego końca i przegrywa swe pojedynki na waza-ari skutecznie nie pozwalając się rzucić na ippon - dobre i to, bo rokuje na przyszłość, kiedy to przybędzie techniki i doświadczenia.

Wyniki końcowe:

Hubert Helowicz - 1m
Mateusz Sawczyszyn - 2m
Adrian Bik - 2m
Maja Grochowiecka - 3m
Mikoła Sobol - 3m
Jan Nowak - 3m
Ala Płachta - 3m
Marcin Dykowski - 5m
Adrian Sałata - 5m
Kajetan Mielczarski - 7m
Dominik Dworak - 9m
Michał Dołżycki - 9m

Pozdrawiamy,
Trenerzy UKS GRIZZLY GDAŃSK

Monika Chróścielewska
Tomasz Chróścielewski
Filip Pawlikowski


poniedziałek 29 maja 2017 - 09:04:12 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


Polecamy firmy / usługi

STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - HIFU®
galland.jpg
Nieinwazyjny lifting twarzy i ciała urządzeniem ULTRAZONE. Nowoczesna technologia HI-FU w widoczny i skuteczny sposób silnie odmładza i modeluje twarz i ciało.

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości

cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni www.kwiaciarnia-cudawianki.pl

Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Nasza szkoła uzyskała
DYPLOM SKUTECZNEJ SZKOŁY

Zajęliśmy I MIEJSCE
w województwie pomorskim a IV
w kraju, w "TESTACH OPERONA".


www.happykidsosowa.pl/OPERON

PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

TEXT.jpg
ul. Diany 32, Gdańsk Osowa
TEXT - Centrum Językowe
Tłumaczenia zwykłe i przysięgłę
w 20 językach.
Jeśli potrzebujesz szybko przetłumaczyć dokumenty
zadzwoń 58 341 76 04


gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera


malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Malinowy Ogród zaprasza
na piątkowe bufety
z muzyką na żywo.
Ta wyjątkowa uczta rozpoczyna się
o godzinie 17:30.

O subtelne menu,
zadba nasz Szef Kuchni.
Serdecznie zapraszamy

W każdą niedzielę natomiast,
w godzinach od 12:30 do 17:00 proponujemy Państwu bufety,
podczas których serwujemy dania
z różnych stron polski i świata.