Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

piłka nożna


Zimowe sukcesy młodych piłkarzy z Osowej

Dzięki temu, że gramy w najlepszych krajowych i zagranicznych turniejach, w których odnosimy sukcesy zaproszeni zostaliśmy na ogólnopolski turniej Hary Cup w Łodzi. Była to już XIV edycja tego ważnego na krajowej mapie zawodów turnieju. Tym bardziej cieszy dobra postawa naszego zespołu. Ale nie tylko w Łodzi odnosiliśmy zwycięstwa.

Sukces piłkarzy Olimpii Osowa i 3 miejsce w ogólnopolskim turnieju XIV Hary Cup w Łodzi

W turnieju, który odbył się w dniach 8-9 grudnia zagrały bardzo mocne drużyny, m.in. Hetman Zamość, Parasol Wrocław (zwycięzca w różnych kategoriach międzynarodowego Wrocław Trophy), Amplus Łuków (lider w swojej lidze D2), Orzeł Ząbkowice Śląskie, Canarinhos Skórzewo (Poznań), Błękitni Wronki, Huragan Wołomin, SKS13 Poznań oraz również z Pomorza - GKS Kowale I i II (nasz rywali z ligi D2). Graliśmy na dużej hali, z dużymi bramkami, w układzie 5+1 a mecze trwały 15 minut.

W turnieju zajęliśmy bardzo wysokie 3 miejsce. To kolejny sukces naszych zawodników w sezonie zimowym (po 2 miejscu w Gdynia Cup).

W swojej 6 drużynowej grupie A zagraliśmy mecze: GKS Ksawerów - Olimpia Osowa 0:4 (Karol Prokopiuk x2, Mateusz Narloch i Hubert Kopczyński), Olimpia Osowa - Hetman Zamość 2:2 (Mateusz Domagalski, Hubert Kopczyński), Amplus Łuków - Olimpia Osowa 0:4 (Karol Prokopiuk, Stanisław Ludwichowski, Hubert Kopczyński i Mateusz Narloch), Olimpia Osowa - Orzeł Ząbkowice Ślaskie I 3:1 (Mateusz Domagalski x 2, Mateusz Narloch) i Canarinhos Skórzewo - Olimpia Osowa 2:1 (Karol Prokopiuk). Zajęliśmy ostatecznie 2 miejsce i awansowaliśmy do wielkiego finału, w którym zagrało 8 drużyn.

Finały były bardzo wyrównane – w dniu finałowym wygraliśmy m.in. ze zdobywcą 2 miejsca Huraganem Wołomin. Zagraliśmy następujące mecze: Olimpia Osowa - Błękitni Wronki 0:3, Olimpia Osowa - Huragan Wołomin 4:2 (Karol Prokopiuk x2, Mateusz Domagalski, Mateusz Narloch), Olimpia Osowa - Parasol Wrocław 1:1 (Mateusz Narloch) i Olimpia Osowa - GKS Kowale II (Mateusz Narloch).

Specyficzny regulamin (przejście na dzień kolejny punktów ale tylko z drużynami które również awansowały) spowodował, że grając w bardzo wyrównanej grupie drużyny z naszej grupy weszły do gry z mniejszą ilością punktów. Ale mimo to drużyny z naszej grupy ostatecznie zajęły 1,3 i 4 miejsce.

Co ciekawe gdybyśmy pierwszego dnia wygrali nasz mecz z Hetmanem Zamość (był remis 2:2), w którym z tym bardzo dobrym zespołem stworzyliśmy bardzo dużo sytuacji, turniej zakończylibyśmy na pierwszym miejscu.

Podobnie gdybyśmy jedyny przegrany mecz z tego dnia – z późniejszym zwycięzcą turnieju Canarinhos Skórzewo - wygrali lub zremisowali (było 1:2 ale ponownie mieliśmy wiele sytuacji i zagraliśmy świetny mecz) – również wygralibyśmy ten turniej. W całym turnieju zagraliśmy chyba tylko jeden słabszy mecz. Był to ostatni mecz w dniu finałowym z GKS Kowale. Mecz ten co prawda wygraliśmy 1:0 ale w słabym stylu - i mecz ten równie dobrze mogły wygrać Kowale, które zaprezentowały się z bardzo dobrej strony.

Ostatecznie odebraliśmy brązowe medale i puchar a Mateusz Domagalski wybrany został do 7 najlepszych zawodników turnieju. Najwięcej w drużynie bramek zdobyli Karol Prokopiuk i Mateusz Narloch (po 6) a najlepszym asystentem był Janek Wypych (9). Trenerzy innych drużyn wskazywali też, że nasz Kamil powinien zostać wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Pomimo, że poziom był bardzo wyrównany strzeliliśmy w 9 meczach aż 20 goli.

W sobotę po południu pojechaliśmy na ul. Piotrkowską, zwiedziliśmy okolicę i jedliśmy pyszne pączki.

Sam turniej był świetnie zorganizowany, mieliśmy 3 posiłki dziennie a nocowaliśmy w bardzo dobrym hotelu bardzo blisko hali. W turnieju zagrali: Kamil Nowak, Karol Prokopiuk, Mateusz Domagalski, Mateusz Narloch, Jan Wypych, Piotr Bułło, Hubert Kopczyński, Stanisław Ludwichowski i Tymoteusz Karpiński.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:

1. Canarinhos Skórzewo
2. Huragan Wołomin
3. Olimpia Osowa
4. Hetman Zamość
5. Parasol Wrocław
6. Błękitni Wronki
7. Amplus Łuków
8. GKS Kowale II
9. GKS Kowale I
10. Orzeł Ząbkowice Śląskie II
11. Orzeł Ząbkowice Śląskie I
12. SKS 13 Poznań

Dzięki temu, że zajęliśmy wysokie 3 miejsce w turnieju, zaproszeni zostaliśmy na edycję wiosenną turnieju Hary Cup, już na otwartym powietrzu w układzie 8+1.

W poprzedniej edycji wzięły udział: Salos Szczecin, Żaki Szczecin, UKS SMS Łódź (graliśmy na REM Marco Cup 2018), MOSP Jagiellonia Białystok (graliśmy razem na Baltic Cup 2018), Zawisza Bydgoszcz (graliśmy razem na Łąccy Cup 2018), TOP 54 Biała Podlaska, Stadion Śląski Chorzów, Stal Stalowa Wola, Juventa Starachowice, Talent Białystok (graliśmy na Klubowych Mistrzostwach Polski 2018 na Legii), Zaborze Zabrze, UKS SMS Włocławek, GOSSM Zielona Góra, Wigry Suwałki, Gedania Gdańsk, Stal Szczecin, Widzew Łódź, ŁKS Łódź, Hetman Zamość, Warta Poznań, SKS 13 Lech Poznań, MOSiR Mińsk Mazowiecki, Tarnovia Tarnów, Pogoń Siedlce, Cartusia Kartuzy, BKS Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski, Varsovia Warszawa i DAP Dębica.

Udany występ Olimpii Osowa na kolejnym turnieju rocznika 2007

W kolejnym turnieju zawodnicy rocznika 2007 pokazali się z dobrej strony. Tym razem zagrały trzy składy tego rocznika co umożliwiło udział w turnieju większości podstawowych zawodników drużyny.

Turniej był bardzo mocno obsadzony zagrały m.in. MUKS Zawisza Bydgoszcz, AP Progres Lidzbark Warmiński, MKS Bytovia Bytów oraz WKS FC Gowidlino. Grały drużyny z 3 województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

W grupie B zagrały drużyny Olimpia Osowa czarni oraz Olimpia Osowa czerwoni. Wyniki gier grupowych czarnych: AP Progres Lidzbark Warmiński - Olimpia Osowa 0:2 (Jan Wypych x2), Olimpia Osowa czerwoni - Olimpia Osowa czarni 0:3 (Adam x2, Jan Wypych), Olimpia Osowa czarni - Zawisza Bydgoszcz I 0:2 i Szargan Somonino - Olimpia Osowa czarni (Radosław Leszczyński i Adam). Natomiast pozostałe mecze Olimpii czerwonych to: Szargan Somonino - Olimpia Osowa 0:0, Olimpia Osowa czerwoni - AP Progres Lidzbark warmiński 1:0 (Szymon Dudzik), Olimpia Osowa czerwoni - Zawisza Bydgoszcz 0:1.

Ostatecznie w grupie B pierwsze miejsce zajęła Zawisza Bydgoszcz I z 12 pkt, drugie Olimpia Osowa czarni i te drużyny awansowały do półfinałów. Olimpia Osowa czerwoni zajęła natomiast w 5 zespołowej grupie wysokie 3 miejsce. W meczach o miejsca 5-8 Olimpia czerwoni zakończyła oba mecze z FC Kartuzy i Szarganem Somonino po zaciętej walce remisami 0:0 i obie serie rzutów karnych wygrali niestety przeciwnicy. Ostatecznie zajęli oni 8 miejsce.

W grupie A zagrała drużyna Olimpii niebieskich. Po bardzo dobrym meczu z FC Kartuzy 1:1 (Igor Wilk), zagrali mecze Olimpia Osowa niebiescy - Bytovia Bytów 0:2, Olimpia Osowa niebiescy - FC Gowidlino 0:2 i Olimpia Osowa niebiescy - Zawisza Bydgoszcz II 0:1 po bardzo dobrym meczu, w którym nasi mieli kilka dobrych sytuacji do zdobycia gola. Ostatecznie mecz o 9 miejsce z AP Progress Lidzbark Warmiński w regulaminowym czasie zakończył się remisem 0:0 i w karnych lepszy okazał się być Progres.

Natomiast Olimpia czarni w półfinale po zaciętej walce przegrali z FC Gowidlino 0:2 i zagrali następnie w meczu o 3 miejsce z Zawiszą Bydgoszcz II i tu mimo wielu sytuacji i bardzo dobrej grze pechowo przegrali 1:2 (Adam Michalak) i zajęli ostatecznie w turnieju wysokie IV miejsce, wyprzedzając m.in. Bytovię Bytów i Progres Lidzbark Warmiński.

Pierwsza piątka turnieju to:

1. FC Gowidlino
2. Zawisza Bydgoszcz I
3. Zawisza Bydgoszcz II
4. Olimpia Osowa
5. Bytovia Bytów

W zespole Olimpii czarnych zagrali: Kamil Nowak, Adam (4), Jan Wypych (3), Radosław Leszczyński (1), Piotr Bułło i Karol Prokopiuk. W drużynie Olimpii czerwonych: Grzegorz Brendel, Szymon Dudzik (1), Mikołaj Janus, Ksawery Bonk, Wojciech Obołończyk, Wojciech Łazicki i Aleksander Skowronek. Natomiast w zespole niebieskich: Grzegorz Brendel, Wiktor Janiak, Igor Wilk, Stanisław Ludwichowski, Tymoteusz Karpiński i Nikodem Dębowski.

Kolejny sukces i 2 miejsce piłkarzy Olimpii Osowa w Bryza Cup w Jastarni

Po sukcesach w Gdynia Cup (2 miejsce) i Hary Cup w Łodzi (3 miejsce) w dniu 6.01 pojechaliśmy do Jastarni na Bryza Cup 2019.
W turnieju rocznika 2007 zajęliśmy ostatecznie 2 miejsce zdobywając tyle samo punktów co zwycięzca, przegrywając pierwsze miejsce gorszym bilansem bramkowym.

Co ciekawe ze zwycięzcą turnieju Koroną Żelistrzewo swój mecz wygraliśmy. Z Kaszubami Połchowo wygrana 0:1 (bramka Janek Wypych), z Kaszubią Starzyno wygrana 1:2 (bramki Adam i Jan Szteler), Koroną Żelistrzewo (zwycięzca turnieju) wygrana 2:0 (bramki Jan Wypych i Hubert Kopczyński), z PKS Jastarnia przegrana pechowo 1:0 (rykoszet) i z drużyną MKS Władysławowo 8:0 ale trzeba wspomnieć, że była to drużyna złożona z zawodników z rocznika 2008 (bramki Jan Szteler 3, Adam 3, Jan Wypych 1 i Mateusz Domagalski 1).

Co ważne to 3-ci z kolei turniej zimowy a Olimpia my za każdym razem na podium (2-3-2). W tym turnieju strzeliliśmy w 5 meczach 13 bramek i straciliśmy tylko 2 – z tego żadnej nie można przypisać Kamilowi – obie to rykoszety. Kamil Nowak ponownie (jak w Gdyni)został wyróżniony indywidualnie i otrzymał zasłużony tytuł bramkarza turnieju.

Ostateczna klasyfikacja w turnieju:

1. Korona Żelistrzewo
2. Olimpia Osowa
3. PKS Jastarnia
4. Kaszubia Starzyno
5. Kaszuby Połchowo
6. MKS Władysławowo

W turnieju zagrali: Kamil Nowak, Adam (4), Jan Szteler (4), Jan Wypych (3), Hubert Kopczyński (1), Mateusz Domagalski (1), Piotr Bułło, Wojciech Obołończyk, Stanisław Ludwichowski, Wiktor Janiak i Igor Wilk.

Tekst i zdjęcia: Wojciech Wypych


wtorek 19 lutego 2019 - 13:07:28 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


Polecamy firmy / usługi

cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni Facebook.com/cudawiankigdansk

monaeliza.jpg
ul. Wodnika 44 - Gdańsk Osowa
Salon Fryzjerski MonaEliza
zatrudni fryzjerkę


Poszukujemy kreatywnych osób, chcących rozwijać się
w technikach fryzjerskich.

Jeśli masz pytania lub wątpliwości
Z A D Z W O Ń
609 877 416


Chętnie opowiemy o naszej pasji
i o tym, dlaczego warto z nami współpracować.
Szczegóły oferty pracy
kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Piątkowe kolacje
Niedzielne brunche

Nasza oferta
Taneczne piątki
Imprezy okolicznościowe

Komunie i specjalne oferty


STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Rekrutacja 2019/2020
w toku
.. Zapraszamy:
  • do przedszkola
    dzieci urodzone w 2016
  • do żłobka
    dzieci urodzone w 2017
.. Zapraszamy:
  • do klas 0-VIII naszej szkoły
...
PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

pediatra.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Ateny 8
(przy przedszkolu Happy Kids)
lek. Agnieszka Melkowska-Kowalczyk
specjalista pediatrii
...
lek. Marta Makowska
specjalista pediatrii

... godziny przyjęć:
  • poniedziałek 17:00-20:00
  • wtorek 17:00-20:00
  • piątek 17:00-20:00
Rejestracja pon-piątek 8:00-20:00
Telefon: 577-144-077
www.pediatra-osowa.pl