Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Koronawirus - Informacje dla mieszkańców


Na tej stronie
przedstawiamy tylko najważniejsze, istotne informacje dotyczące koronawirusa
i związaną z nim sytuację w naszym regionie.


Piątek 8 maja

18:30.. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek po południu o 187 nowych zakażeniach koronawirusem. W sumie od 4 marca, gdy potwierdzono w Polsce pierwszy przypadek, odnotowano ich 15 tys. 366. Resort przekazał, że zmarło kolejne 20 osób. Nowych przypadków w regionie nie stwierdzono. Liczba potwierdzonych przypadków w województwie pomorskim wynosi 477.

10:30.. 153 nowe przypadki w tym 9 z województwa pomorskiego potwierdziło Ministerstwo Zdrowia. To 4 osoby z Gdańska (kobieta w średnim i 2 mężczyzn w starszym oraz mężczyzna w młodszym wieku); 2 osoby z Gdyni (mężczyzni w starszym i młodszym wieku); mężczyzna w starszym wieku z powiatu puckiego oraz 2 osoby z powiatu wejherowskiego (mężczyzna w starszym wieku i dziewczynka)

Czwartek 7 maja

18:50.. Potwierdzono 2 nowe przypadki w pomorskiem u kobiety i mężczyzny w młodym wieku z powiatu tczewskiego, objętych wcześniej nadzorem epidemiologicznym. 166 nowych przypadków w kraju.

10:20.. Wśród 158 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia, jest 6 pacjentów z województwa pomorskiego. Zmarł 96-letni mężczyzna z Gdyni.

Środa 6 maja

20:30.. Mamy 93 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem ale nie ma nowych zakażonych z pomorskiego. Niestety w Gdańsku zmarła kolejna osoba, tj. starsza kobieta.

19:25.. Władze Gdańska zdecydowały się na zakup kolejnych 2150 testów na obecność koronawirusa dla pracowników służby zdrowia - poinformowała Olimpia Schneider z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

11:45.. Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej w Kościerzynie jest kolejnym w regionie, gdzie można wykonywać testy na obecność koronawirusa.

10:45.. 218 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia w przedpołudniowym raporcie ministerstwa. Mamy 9 przypadków z pomorskiego. W regionie zmarła kolejna osoba, starsza kobieta z powiatu wejherowskiego. Nowe przypadki u 2 kobiet i 3 mężczyzn w starszym, mężczyzny w średnim wieku oraz nastolatka, kobiety w średnim wieku z powiatu starogardzkiego oraz mężczyzny w starszym wielu z powiatu tczewskiego. Osoby z Gdańska były poddane wcześniej kwarantannie, za wyjątkiem nastolatka, w związku z ogniskiem w DPS Polanki; mężczyzna z powiatu tczewskiego był objęty kwarantanną a kobieta z powiatu starogardzkiego nadzorem epidemiologicznym, wynika z informacji Tomasza Augustyniaka, Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Wtorek 5 maja

20:45.. Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie z dniem 05.05.2020r. wznawia możliwość towarzyszenia przy porodzie fizjologicznym osobie bliskiej – tzw. poród rodzinny. Aktualna sytuacja epidemiologiczna dotycząca ryzyka zakażenia SARS-CoV-2, powodującego COVID-19 zmusza nas do wdrożenia nowych sposobów postępowania. Więcej TUTAJ

17:45.. Kolejnych 189 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia, czytamy w najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia. Jedna osoba pochodzi z naszego regionu. W szpitalu w Gdańsku zmarła 83-letnia kobieta z powiatu wejherowskiego.

10:30.. Mamy 236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia informuje Ministerstwo Zdrowia. Sześciu nowych zakażonych w naszym województwie. Koronawirus u: 4 osób z terenu powiatu wejherowskiego (1 kobiety w starszym, 1 kobiety w młodszym i 2 mężczyzn w średnim wieku) oraz u kobiety i mężczyzny w średnim wieku z Gdańska. Osoby z powiatu wejherowskiego, za wyjątkiem kobiety w starszym wieku (hospitalizacja) były poddane kwarantannie w związku z powiązaniem z ogniskiem w Domu Seniora w Gdańsku i były objęte nadzorem epidemiologicznym, poinformował Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak.

Poniedziałek 4 maja

19:30.. Wśród 69 nowych potwierdzonych przypadków nie ma pacjentów z regionu pomorskiego. Niestety zmarła kolejna osoba, 87-letnia kobieta z Gdańska.

10:00.. Poranny raport Ministerstwa zdrowia przynosi informację o 244 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Na Pomorzu nie stwierdzono nowych przypadków, jednak zmarła 93-letnia kobieta z powiatu wejherowskiego.

Niedziela 3 maja

13:50.. Potwierdzono 4 nowe przypadki w naszym regionie z terenu powiatu kartuskiego - u mężczyzny w młodym wieku (kwarantanna), dwóch dziewczynek (kwarantanna i nadzór epidemiologiczny) oraz chłopca (kwarantanna). Liczba przypadków w województwie wynosi obecnie 444, poinformował Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Zmarła niestety kolejna starsza osoba, 71-letni mężczyzna z powiatu wejherowskiego. Dziś w kraju potwierdzono 318 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Sobota 2 maja

14:30.. Potwierdzono 6 nowych przypadków koronawirusa w regionie. Covid-19 potwierdzono u 2 kobiet w starszym (hospitalizacja, nadzór epidemiologiczny), 2 kobiet (kwarantanna, nadzór epidemiologiczny) i mężczyzny (kwarantanna) w średnim wieku oraz dziewczynki (kwarantanna). Liczba przypadków w województwie wynosi obecnie 440 Niestety zmarły 2 kolejne osoby (2 kobiety w starszym wieku z powiatu wejherowskiego oraz z Gdańska. Ogółem w kraju przybyło 270 nowych potwierdzonych zarażonych.

Piątek 1 maja

13:30.. Jak informuje Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, koronawirusa potwierdzono u: kobiety i mężczyzny w starszym oraz kobiety w średnim wieku z Gdańska; kobiety i mężczyzny w starszym wieku z powiatu starogardzkiego i młodej kobiety z powiatu tczewskiego.

13:00.. Mamy 228 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia, z czego 6 z województwa pomorskiego. Zmarła jedna osoba, to 86-letni mężczyzna z powiatu wejherowskiego, informuje Ministerstwo Zdrowia.

Czwartek 30 kwietnia

19:00.. Wśród nowych 159 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, nie ma osób z naszego regionu. Niestety Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował o śmierci w szpitalu w Gdańsku 1 osoby zakażonej SARS_CoV_2, mężczyzny w starszym wieku z powiatu wejherowskiego.

10:00.. Potwierdzono 4 nowe przypadki koronawirusa na Pomorzu (u kobiety w starszym wieku z powiatu wejherowskiego; starszej kobiety z Gdańska; kobiety w młodszym wieku z powiatu malborskiego oraz mężczyzny w średnim wieku z Gdyni). W całym kraju przybyło 141 potwierdzonych zakażonych.

Środa 29 kwietnia

23:20.. "Szkoda, że strona rządowa nie konsultowała proponowanych rozwiązań z samorządami, które te placówki prowadzą. Im większa jest skala zachorowań i im większe zagrożenie życia i zdrowia, tym bardziej szczegółowe powinny być procedury sanitarne, przygotowane przez ekspertów, lekarzy i epidemiologów. Uważamy, że 3 dni robocze to zdecydowanie za mało, aby przygotować bezpieczne funkcjonowanie placówek" – powiedziała wiceprezydent Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim dla ONET.pl w kwestii otwarcia przedszkoli i żłobków.

Władze kurortu ustalają ilu rodziców zadeklaruje chęć posłania dzieci do placówek. Rząd Premiera Morawieckiego, nie zadeklarował sposobu otwarcia żłobków i przedszkoli w aspekcie koronawirusa i sposobu zachowania wszelkich dostępnych środków ostrożności.

22:30.. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz skierowała do Prezesa Rady Ministrów list otwarty w sprawie otwarcia żłobków i przedszkoli. Prosi w nim m.in. o określenie jednoznacznych kryteriów przyjęcia dzieci na zajęcia opiekuńcze, opisanie zasad bezpiecznej organizacji pracy i zapewnienie niezbędnych środków higienicznych. Apeluje też o wytyczne dotyczące zasad bezpieczeństwa, minimalnej i maksymalnej liczby dzieci w grupie, a także podstawy programowej.

Prezydent Gdańska podkreśliła, że decyzja o powrocie dzieci do żłobków i przedszkoli nie była konsultowana ze stroną samorządową. Dulkiewicz wskazała, że jest gotowa podzielić się gdańskimi doświadczeniami, które mogą być pomocne w procesie otwierania placówek.

"Jeżeli uzna Pan za słuszne, mogę służyć wypracowanymi z dyrektorami gdańskich przedszkoli i szkół wskazaniami, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy wydawaniu podstawy prawnej działania placówek w czasie pandemii" – oświadczyła dla ONET.pl.

17:30.. 225 nowych przypadków w kraju. Potwierdzono 2 nowe w województwie pomorskim u 2 kobiet w młodym wieku z Gdańska, objętych nadzorem epidemiologicznym. Liczba potwierdzonych przypadków w województwie wynosi obecnie 424. Niestety w szpitalu w Gdańsku zmarły 2 osoby zakażone SARS_CoV_2. To kobieta i mężczyzna w starszym wieku z powiatu wejherowskiego.

14:00.. Od 4 maja działać zaczną:
 • hotele i miejsca noclegowe
 • galerie handlowe, które działać będą przy zachowaniu reżimu obostrzeń, czyli maksymalnie jednej osobie na każde 15 mkw sklepu w galerii
 • niektóre instytucje kultury, czyli biblioteki, muzea czy galerie sztuki, także przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych
 • będzie można wykonywać zabiegi rehabilitacyjne

Od 6 maja mają zostać:
 • otwarte żłobki i przedszkola. Ich otwarcie będzie zależeć od decyzji władz samorządowych. Rodzice, którzy nie poślą dzieci do żłobka czy przedszkola i nadal nie będą mieli opieki nad dziećmi, będą mogli skorzystać z wydłużonego zasiłku opiekuńczego.

11:00.. Potwierdzono 28 nowych przypadków koronawirusa w woj. pomorskie u 24 osób z powiatu wejherowskiego (19 kobiet i 4 mężczyzn w starszym, 1 mężczyzny w średnim wieku); 2 osób z Gdańska (kobiety i mężczyzny w średnim wieku); mężczyzn w średnim wieku z Gdyni i powiatu starogardzkiego. W kraju stwierdzono 197 nowych przypadków podał Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Wtorek 28 kwietnia

18:00.. Kolejne dwa zakażenia potwierdzone na Pomorzu. Covid-19 u kobiety w średnim wieku z powiatu tczewskiego (kwarantanna) i kobiety w młodym wieku z Gdańska (nadzór epidemiologiczny) Zmarła 85-letnia kobieta z Gdańska. Z popołudniowego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w kraju przybyło kolejnych 129 nowych przypadków potwierdzonych wynikami testów.

16:30.. Aż osiem położnych pracujących w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku ma stwierdzonego koronawirusa. Wstrzymano przyjęcia na co najmniej tydzień - informuje dyrektor naczelny UCK Jakub Kraszewski. Testy trzeba teraz wykonać u około 300 osób, czyli pacjentów i pracowników, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi. Dyrekcja szpitala poinformowała, że wirusa nie stwierdzono u żadnego z dzieci przebywających w klinice Neonatologii. Covid-19 wykryto natomiast u jednej z matek.

10:30.. Poranny raport Ministerstwa Zdrowia. Mamy 187 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym aż 35 z pomorskiego. Potwierdzone zakażenia to 19 osób z powiatu wejherowskiego (15 kobiet i 3 mężczyzn w starszym, 1 mężczyzna w średnim wieku); 10 osób z Gdańska (2 kobiety w starszym; 2 w średnim 1 w młodszym wieku oraz 2 mężczyzn w średnim, 2 w młodszym i 1 w starszym wieku). COVID-19 potwierdzony także u: kobiety i mężczyzny w średnim wieku z powiatu gdańskiego; kobiet w starszym i w średnim wieku z Gdyni, młodego mężczyzny z powiatu tczewskiego oraz mężczyzny w średnim wieku z powiatu lęborskiego. Zmarły niestety dwie osoby, to kobieta z Gdańska i mężczyzna z powiatu wejherowskiego, podaje Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

08:30.. Pomorscy śledczy zatrzymali Tomasza D., byłego członka PSL z Rumi. Mężczyźnie zarzuca się, że oszukał co najmniej sześć osób, oferując im za kwotę minimum 350 zł preparat, który miał zwalczać koronawirusa. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia. 49-letni D. za pośrednictwem strony internetowej oraz portali społecznościowych sprzedawał preparat o nazwie „NanoAstax”, który miał stanowić produkt leczniczy zapobiegający zakażeniu oraz zwalczający wirusa SARS-CoV-2. Sprawą zainteresował się też Pomorski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny. O sprawie pisze obszernie ONET


Na podstawie: Onet, WP, Trójmiasto.pl, Gdańsk.pl, Radio Gdańsk, Nadmorski24, Dziennik Bałtycki, Wyborcza.pl, ESKA.pl

szukaj w Osowej


wybory.jpg

Polecamy firmy / usługi

maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Piątkowe kolacje
Niedzielne brunche

Nasza oferta
Taneczne piątki
Imprezy okolicznościowe

Komunie i specjalne ofertySTUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa,
ul. Nowy Świat 7a, oraz Oriona 1
Rekrutacja 2020/2021
w toku
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
  dzieci urodzone w 2016 i 2017
 • do żłobka
  dzieci urodzone w 2018 i 2019
.. Zapraszamy:
 • Rekrutacja do szkoły
  NOWY ŚWIAT
  KLASY 0-I oraz II-VIII

REKRUTACJA TELEFONICZNA
ORAZ ONLINE
Z A P R A S Z A M Y

PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl
gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
kolorowe.jpg
Niepubliczny Żłobek KOLOROWE GNIAZDKO
Gdańsk Osowa, ul. Orfeusza 33/31

- Rekrutacja do grupy żłobkowej
- Dzieci od 18 miesiąca

Rekrutacja telefoniczna:
660 802 996
Rekrutacja mailowa: zlobek.kolorowegniazdko©gmail.com lub
przedszkole.kolorowegniazdko©wp.pl
KOLOROWE.jpg
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl