Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Koronawirus - Informacje dla mieszkańców


Na tej stronie
przedstawiamy tylko najważniejsze, istotne informacje dotyczące koronawirusa
i związaną z nim sytuację w naszym regionie.


Środa 8 kwietnia

19:00 .. Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa na Pomorzu. Jak ustalił reporter Radia Gdańsk, to 79-letni mężczyzna, który od początku był w ciężkim stanie na OIOM-ie w VII Szpitalu Marynarki Wojennej. Chorował na nadciśnienie.

18:55 .. Mamy 205 nowych przypadków zakażenia. 1 osoba z naszego regionu. Patogen wykryto u kobiety w starszym wieku z Gdańska. Nieoficjalnie wiadomo, że to pielęgniarka ze szpitala zakaźnego w Gdańsku, informuje Radio Gdańsk.

10:45 .. Wśród 152 nowych przypadków potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych, jest 7 pacjentów z Pomorza.

9:45 .. U 135 osób w województwie stwierdzono wynik dodatni, są zakażeni koronawirusem; 16 osób jest hospitalizowanych z powodu rozpoznania zakażenia; 115 osób z zakażeniem przebywa w izolacji domowej; 4 osoby wyzdrowiały; 243 próbki zbadano w ostatnich 24 godzinach dla województwa pomorskiego.

Wtorek 7 kwietnia

19:45 .. Izba Przyjęć Ogólna Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni została zamknięta z powodu zakażenia koronawirusem wśród jednej z osób z personelu medycznego. Będziemy na bieżąco informować o sytuacji w szpitalu.

19:00 .. Znam osobiście profesora Szumowskiego. Myślę, że doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkie zagrożenie stwarzają te wybory. Wierzę, że w najbliższych dniach powie to otwarcie - mówi prof. Jacek Jassem, autor listu do prezydenta i premiera w sprawie odwołania majowych wyborów, powiedział Profesor Jacek Jassem, onkolog, kierownik Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

18:00 .. Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 8 osób z terenu województwa pomorskiego – 2 osoby powiat wejherowski, 1 powiat słupski, 5 osób miasto Gdynia. Stan zdrowia osób u których potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 jest dobry, będzie przeprowadzona konsultacja lekarska. Na Pomorzu wykryto do tej pory 135 przypadków koronawirusa. Dwie osoby zakażone koronawirusem zostały wczoraj - po przeprowadzeniu kolejnych testów - uznane za zdrowe.

10:00 .. Mamy 119 nowych przypadków zakażenia w kraju w tym dwie osoby z regionu.

Poniedziałek 6 kwietnia

19:00 .. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 212 nowych przypadkach zachorowań w Polsce w poniedziałek. Lliczba wszystkich potwierdzonych osób, u których wykryto koronawirusa wzrosła do 4413 (107 zmarło). Jednocześnie w ostatnim komunikacie nie odnotowano nowych zachorowań na terenie woj. pomorskiego.

12:00 .. Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy przy ul. Smoluchowskiego w Gdańsku ma jutro podjąć decyzję o otwarciu izby przyjęć. Obecnie w placówce znajduje się około 35 pacjentów, którzy mają zapewnioną opiekę.

10:00 .. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 8 nowych zakażeń koronawirusem w woj. pomorskim. To trzy osoby z Gdańska (kobiety w st., kobiety i mężczyzny w śr. wieku), 3 osoby z pow. wejherowskiego (u kobiety w st., kobiety w śr. i mężczyzny w mł. wieku), kobietę z pow. gdańskiego i młodszego mężczyznę z pow. kartuskiego.

6:30 .. Z powodu dodatniego wyniku testów u jednego z lekarzy Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku podjęto decyzję o zamknięciu Izby Przyjęć i tym samym przyjmowania pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

6:15 .. W związku z ujawnieniem w niedzielę 5 kwietnia dodatniego wyniku testu na koronawirusa u personelu medycznego ośrodka zdrowia w Gniewinie, na wniosek Sanepidu część personelu została poddana kwarantannie. Podobnie jest w przychodni przy ul. Łąkowej w Redzie.

6:00 .. - Proszę o pilną interwencję w sprawie dostaw środków ochrony osobistej dla szpitali podległych Samorządowi Województwa Pomorskiego – apeluje wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski w piśmie wysłanym 5 kwietnia do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. - Stan zapasów szpitali województwa pomorskiego jest w chwili obecnej na poziomie krytycznym. W wielu szpitalach w regionie, poziom zabezpieczenia z środki ochrony osobistej jest na poziomie zerowym.

1:00 .. "Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Redzie", który mieści się przy ul. Łąkowej 1 będzie zamknięty w najbliższym czasie dla osobistego kontaktu z lekarzem. Wszyscy lekarze będą pracowali na zasadzie teleporad, będą przedłużali recepty oraz zwolnienia. Powodem tej sytuacji jest kontakt jednego z pracowników z osobą zakażoną koronawirusem, informuje Nadmorski24.pl.

Niedziela 5 kwietnia

18:30 .. U 117 osób w województwie stwierdzono wynik dodatni, są zakażeni koronawirusem; 13 osób jest hospitalizowanych z powodu rozpoznania zakażenia; 91 osób z zakażeniem przebywa w izolacji domowej; 369 próbek zbadano w ostatnich 24 godzinach dla województwa pomorskiego

18:00 .. Popołudniowy komunikat Ministerstwa Zdrowia. Potwierdzonych kolejnych 8 przypadków z Pomorza. Mamy 117 osób z potwierdzonym koronawirusem. Tymczasem w niedzielę stwierdzono 268 nowych zarażonych w kraju. Zmarło kolejnych 10 osób.

10:30 .. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę rano o 207 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Pięć osób pochodzi z naszego regionu.

Sobota 4 kwietnia

17:55 .. Aż 13 nowych potwierdzonych zarażonych pacjentów w woj. pomorskim. W tym mamy 10 osób z pow. wejherowskiego (1 kobieta w starszym, 5 kobiet i 2 mężczyzn w śr. wieku, 1 kobieta i 1 mężczyzna w mł. wieku); starszy mężczyzna z pow. puckiego oraz mężczyźni w śr. wieku z pow. tczewskiego i z pow. nowodworskiego

10:00 .. W porannym komunikacie Ministerstwa Zdrowia czytamy o kolejnych zarażeniach potwierdzonych w regionie. To 9 osób.

Piątek 3 kwietnia

23:00 .. 7 kolejnych przypadków zakażeń. To 3 osoby z powiatu wejherowskiego, jedna z Gdyni, 1 z Gdańska, 1 ze Słupska i 1 z Sopotu.

17:20 .. Kolejne dwie osoby z woj. pomorskiego z dodatnim wynikiem testu, informuje Ministerstwo Zdrowia.

16:50 .. W związku z koronawirusem Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów - poinformowało właśnie Ministerstwo Środowiska.

16:30 .. Kobiety w ciąży z podejrzeniem lub zakażone koronawirusem trafią do szpitala w Kościerzynie. "To jedyna placówka, do której będą kierowane", informuje Radio Gdańsk.

12:50 .. W przyszłym tygodniu prywatne laboratorium Invicta z Gdańska rozpocznie badanie próbek na obecność koronawirusa - dowiedział się dzisiaj Onet. Laboratorium deklaruje gotowość przebadania nawet do dwóch tysięcy próbek dziennie.

10:00 .. Zarażone (potwierdzone wynikami testów) kolejne trzy osoby z woj. pomorskiego. Nowe przypadki zostały zdiagnozowane w pow. puckim, pow. wejherowskim i Gdańsku.

7:30 .. Niestety w związku z przyjęciem pacjenta z podejrzeniem koronawirusa, Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Św. Wincentego a Paulo w Gdyni jest nieczynny od wczesnych godzin porannych.

Czwartek 2 kwietnia

21:20 .. Mamy 254 nowe przypadki zakażenia. Są wśród nich dwie osoby z naszego regionu. Łącznie na Pomorzu mamy 68 zarażonych.

19:00 .. Abp Sławoj Leszek Głódź wydał dekret o celebracji Wielkiego Tygodnia w stanie epidemii. Zgodnie z zaleceniem hierarchy uroczystości Triduum Paschalnego na terenie archidiecezji gdańskiej odbędą się bez udziału wiernych.

16:30 .. Kolejne 3 osoby z woj. pomorskiego ze stwierdzonym koronawirusem.

13:30 .. Na oddziale neurologicznym Szpitala w Wejherowie podejrzewa się przypadek zarażenia koronawirusem. Ofiarą jest lekarka, która została poddana badaniom. Oddział został zamknięty ze względów na bezpieczeństwo pracowników i pacjentów.

13:00 .. Dwa prywatne laboratoria, będą badać próbki na obecność koronawirusa. Dzięki pracy dodatkowych laboratoriów, będzie można wykonać więcej testów na koronawirusa, a tym samym – skróci się czas oczekiwania na rezultat badania.

11:30 .. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o pięciu nowych przypadkach koronawirusa na Pomorzu. Jak podaje sanepid, chodzi o trzy przypadki z powiatu wejherowskiego (kobietę i mężczyznę w średnim wieku, a także chłopca), jeden przypadek z powiatu kartuskiego (kobieta w średnim wieku), jeden przypadek z Gdańska (mężczyzna w starszym wieku). Na Pomorzu wykryto do tej pory 65 przypadków koronawirusa. Większość z nich przebywa w izolacji domowej. Niektórzy - są leczeni w szpitalu. Są przypadki, że zarażone osoby muszą korzystać z respiratora, podaje ONET.

Środa 1 kwietnia

21:30 .. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o czterech nowych przypadkach koronawirusa na Pomorzu - to jedna osoba z Gdyni, trzy zaś z powiatu wejherowskiego.

19:00 .. Już 62 osoby objęte są kwarantanną w związku z zakażeniem koronawirusem marszałka Mieczysława Struka i dwóch pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

15:00 .. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch nowych przypadkach koronawirusa na Pomorzu - to dwóch młodych mężczyzn z Gdyni. Na Pomorzu wykryto już 56 przypadków koronawirusa, podaje ONET.

12:30 .. Niestety Izba Przyjęć Ogólnych w Szpital Morski im PCK w Gdyni nieczynna z powodu przyjęcia pacjenta z podejrzeniem koronawirusa. Będziemy na bieżąco informować o sytuacji.

10:50 .. Dwie osoby pracujące na oddziale rehabilitacji kardiologicznej w wejherowskim szpitalu miały kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Ryzyko zarażenia jest niewielkie, jednak zdecydowano o objęciu pacjentów i pracowników oddziału nadzorem epidemiologicznym, informuje Nadmorski24.pl

8:50 .. Pierwszy poranny raport. Mamy 36 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Nie ma wśród nich osób z Pomorza.


Na podstawie: Onet, WP, Trójmiasto.pl, Gdańsk.pl, Radio Gdańsk, Nadmorski24, Dziennik Bałtycki, Wyborcza.pl, ESKA.pl

szukaj w Osowej

Polecamy firmy / usługi

STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa,
ul. Nowy Świat 7a, oraz Oriona 1
Rekrutacja 2020/2021
w toku
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
  dzieci urodzone w 2016 i 2017
 • do żłobka
  dzieci urodzone w 2018 i 2019
.. Zapraszamy:
 • Rekrutacja do szkoły
  NOWY ŚWIAT
  KLASY 0-I oraz II-VIII

REKRUTACJA TELEFONICZNA
ORAZ ONLINE
Z A P R A S Z A M Y

PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl
gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

pediatra.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Ateny 8
(przy przedszkolu Happy Kids)
lek. Agnieszka Melkowska-Kowalczyk
specjalista pediatrii
...
lek. Marta Makowska
specjalista pediatrii

WAŻNE

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną
od 18.03.2020
wizyty w Gabinecie wstrzymane
do odwołania.
W nagłych sytuacjach
prosimy o kontakt telefoniczny
w godzinach pracy Gabinetu.

577-144-077
www.pediatra-osowa.pl

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Piątkowe kolacje
Niedzielne brunche

Nasza oferta
Taneczne piątki
Imprezy okolicznościowe

Komunie i specjalne oferty