Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Juniorki starsze w finale MP w unihokeju


Juniorki starsze w finale MP w unihokeju

Dużym sukcesem naszych zawodniczek zakończył się Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski w kategorii juniorek starszych. Olimpia Osowa podjęła się organizacji jednego z dwóch turniejów półfinałowych. W ciągu trzech dni rozegrano 6 spotkań. W piątkowy wieczór mecze odbywały się w Gimnazjum 33 w Osowie, za co bardzo dziękujemy dyrekcji szkoły.W sobotę i niedzielę nasze juniorki mogły się zmierzyć ze swoimi rywalkami w pięknej hali AWFiS Gdańsk, gdzie jeszcze niedawno rozgrywane były Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet.

Zwycięstwo w całym turnieju odniosły juniorki Ani Raczkowskiej, które kolejno pokonały UKS Junior Kębłowo, Olimpię Osowa II i aktualnego Mistrza Polski Juniorek Starszych MMKS Podhale Nowy Targ. To był ostatni mecz turnieju, w którym spotkały się dwa najlepsze zespoły. Oba miały już zapewniony awans do najlepszej czwórki w Polsce!

Walka toczyła się o zwycięstwo w całym turnieju oraz lepsze rozstawienie w turnieju finałowym. Pierwsze na prowadzenie wyszły góralki, które bardzo sprytnie „rozmontowały” naszą obronę. Po niecałych dwóch minutach sprytem popisała się Sara Bejm z bliska dobijając strzał Martyny Sumisławskiej. Tym samym po pierwszej tercji był remis 1-1. W drugiej odsłonie Podhale stworzyło sobie kilka doskonałych okazji do objęcia prowadzenia, ale ta sztuka udała się dopiero w 30 minucie Gabrysi Pysz. Radość przyjezdnych nie trwała zbyt długo, gdyż niecałą minutę później nasze zawodniczki perfekcyjnie wykorzystały grę w przewadze i ponownie na tablicy wyników był remis.

W tej sytuacji doskonale spisała się Wiktoria Targońska, wykorzystując bardzo dobre podanie Martyny Sumisławskiej. Radość naszej drużyny była jeszcze większa, gdy po indywidualnej akcji Darii Krason wyszliśmy na prowadzenie. Daria popisała się wspaniałym strzałem tuż przy słupku bramkarki Nowego Targu. Dzięki temu po 40 minutach gry prowadziliśmy 3-2!

Trzecia tercja to bardzo mądra gra w obronie Olimpii, która nie dała się zaskoczyć nawet podczas gry w osłabieniu. Góralki dwa razy grały w przewadze i tak naprawdę ani razu nie zagroziły poważnie Patrycji Bernackiej, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

Do końca wynik nie uległ zmianie i nasze zawodniczki mogły cieszyć się z wygranej! Zagrały mądrze, skutecznie i szczęśliwie, sprawiając sporą niespodziankę sobie, trenerce Ani i kibicom!

Nasza druga drużyna pomimo przegranych trzech spotkań pokazała się z bardzo dobrej strony. Niestety przez cały turniej prześladowały ją kontuzje, które zmuszały trenera Piotra do licznych korekt w składzie.

W pierwszych dwóch meczach Olimpia II przez długi czas prowadziła wyrównaną walkę ze swoimi rywalkami. Niestety proste błędy w obronie, brak doświadczenia i sił powodowały straty kolejnych goli. Tak było w piątek z Podhalem Nowy Targ i sobotę z Olimpią Osowa I. Mimo wszystko należy pochwalić zespół za ambitną walkę do końca. W niedzielny poranek była szansa na pierwsze zwycięstwo.

Niestety i tym razem się nie udało, ale dziewczyny zostawiły na boisku mnóstwo sił i zdrowia i były blisko doprowadzenia do dogrywki. Zespół trenera Piotra był najmłodszy w całej stawce i składa się w całości z juniorek młodszych! To bardzo dobry prognostyk na kolejne lata.

Warto zaznaczyć świetną organizację imprezy ( podziękowania dla Malwiny, Oliwki i Weroniki ) oraz bardzo dobrą atmosferę panującą wśród zespołów 😊. Dziękujemy drużynom z Nowego Targu i Kębłowa za dobre spotkania i życzymy sukcesów w dalszej części sezonu.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:
I miejsce – INTERPLASTIC Olimpia Osowa I
II miejsce – MMKS Podhale Nowy Targ
III miejsce – UKS Junior Kębłowo
IV miejsce – INTERPLASTIC Olimpia Osowa II

INTERPLASTIC Olimpia Osowa I:
Patrycja Bernacka, Paulina Madej, Weronika Kozłowska, Kasia Pawłowska, Martyna Sumisławska, Daria Krason, Agata Poręba, Kamila Tamborek, Ala Zielonka, Wiktoria Targońska, Dominika Poręba, Martyna Grądzka, Jagoda Budzisz, Marta Grześkowiak, Sara Bejm, Zuza Kiełbicka, Karolina Dokowicz
Trener – Ania Raczkowska

INTERPLASTIC Olimpia Osowa II:
Ania Zelewska, Hania Sieron, Marta Bieniasz Krzywiec, Matylda Bieschke, Karolina Madejska, Julia Koza, Luiza Sumisławska, Ania Kopaczewska, Klara Lukas, Malwina Stefańska, Maja Siłacz, Natalia Banaszak, Ola Hinz, Gosia Nowicka
Trener – Piotr Ludwichowski


wybory.jpg

poniedziałek 11 marca 2019 - 08:00:33 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej

Polecamy firmy / usługi

Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa,
ul. Nowy Świat 7a, oraz Oriona 1
Rekrutacja 2020/2021
w toku
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
  dzieci urodzone w 2016 i 2017
 • do żłobka
  dzieci urodzone w 2018 i 2019
.. Zapraszamy:
 • Rekrutacja do szkoły
  NOWY ŚWIAT
  KLASY 0-I oraz II-VIII

REKRUTACJA TELEFONICZNA
ORAZ ONLINE
Z A P R A S Z A M Y

PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl
gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Piątkowe kolacje
Niedzielne brunche

Nasza oferta
Taneczne piątki
Imprezy okolicznościowe

Komunie i specjalne ofertySTUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości