Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Wiemy kto został "Osowianinem Roku"


Wiemy kto został "Osowianinem Roku"

Aneta Baczyńska - Rostkowska "Osowianinem Roku". Piotr Ludwichowski osowską osobowością, zaś Szymon Adamczyk z wyróżnieniem. Tak wyglądają wyniki konkursu "Osowa - Moja Mała Ojczyzna" którego laureatów poznaliśmy na gali w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Osowej. Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu Tadeusza Kassaka, Franciszka Tabaszewskiego i Kaji Kuśpiet.Galę poprowadzili Małgorzata Biernat i Henryk Stachurski. Gospodarze uroczystości przypomnieli sylwetki laureatów z lat ubiegłych i przedstawili historię konkursu, w którym przyznawany jest tytuł "Osowianina Roku". Rozstrzygnięto też inny konkurs, na logo naszej dzielnicy. Autorką znaku graficznego, który zwyciężył, została Pani Aneta Kosz.


Następnie przystąpiono do wręczenia nagród. Laudację obrazującą dokonania laureata nagrody "Osobowość Roku" zaprezentowała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 81 Mariola Cyranek, która przedstawiła sylwetkę Piotra Ludwichowskiego. To właśnie Panu Piotrowi przypadł ten zaszczytny tytuł osobowości. Trener, wychowawca młodzieży. Człowiek, który kojarzony jest ze wszystkimi sukcesami unihokeja w Osowej.

Sam laureat dziękował nie tylko konkursowej komisji, ale także rodzicom dzieci którzy niejednokrotnie są również Jego wychowankami. Przypomnijmy, zawodniczki trenera Piotra wielokrotnie reprezentowały Polskę. Dzięki niemu w Osowej praktyczne nie ma osoby, która by nie wiedziała co to unihokej. W ostatnim sezonie drużyny Olimpii zdobyły aż 4 złote medale mistrzostw Polski!


Kolejną nagrodzoną osobą, był Szymon Adamczyk. Dyrektor ZSO nr 2 i jednocześnie przełożona nauczyciela w tejże szkole Marzena Majerowska, nie szczędziła słów uznania dla trenera piłki ręcznej. Jak mówiła 10 lat temu podjęła decyzję nawiązania współpracy z młodym wychowawcą młodzieży. I to był prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Od wielu lat Szymon organizuje Osowski Festiwal Piłki Ręcznej, propagując grę w szczypiorniaka wśród dzieci i młodzieży oraz integrując społeczność lokalną. To niezwykła postać, mówiła Pani dyrektor. Laudacji towarzyszył aplauz młodych adeptów piłki ręcznej, którzy licznie wypełnili aulę szkoły.


Wreszcie nadszedł czas na wręczenie tej najważniejszej nagrody. Otrzymała ją Aneta Baczyńska - Rostkowska. Przedstawiający sylwetkę Anety Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Osowa Bartosz Stefański, powiedział między innymi, że mówić o naszej tegorocznej laureatce że jest osowskim społecznikiem, postacią wybitną, to jakby nic nie powiedzieć.

Aneta jest Prezesem Stowarzyszenia „INNE jest piękne”. Dzieki Jej inicjatywie odbywa się w dzielnicy wiele wydarzeń kulturalnych skierowanych do różnych grup społecznych, zarówno pod względem wieku, płci jak i zasobności portfela. Jest radną dzielnicy, prowadzi Klub Sąsiedzki GARAŻ, organizuje m.in. imprezy dla dzieci, walczy o granty na ustawianie placów zabaw, zabiega o środki na organizowanie Dni Sąsiadów (w starej części dzielnicy oraz na Kukawce) w celu integracji Osowian.

To była wzruszająca chwila dla wszystkich gości ale i dla samej laureatki. Ja nie jestem taka jak moi koledzy. Klnę jak szewc, potrafię krzyczeć, więc nie jestem idealna. Ale chcę dać od siebie trochę dobrych fluidów by nimi zarażać innych. Tak można by w skrócie podsumować wystąpienie Anety Baczyńskiej - Rostkowskiej, która już za chwilę kroiła piękny tort z logiem Osowej.


Dodajmy, że przez cały wieczór towarzyszyła nam muzyka w wykonaniu niezawodnego Tadeusza Kassaka, któremu towarzyszyli Franciszek Tabaszewski i Kaja Kuśpiet. Wysłuchaliśmy między innymi takich kompozycji, jak Pod dachami Paryża, tematu z filmu Ojciec Chrzestny czy przeboju Kasi Popowskiej - Przyjdzie taki dzień.

Warto nadmienić, że dzisiejsza gala zgromadziła liczną publiczność. Na zaproszenie organizatorów, gościem była m.in. Pani Poseł Małgorzata Chmiel.


piątek 15 listopada 2019 - 19:43:59 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


Polecamy firmy / usługi

maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110
marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Piątkowe kolacje
Niedzielne brunche

Nasza oferta
Taneczne piątki
Imprezy okolicznościowe

Komunie i specjalne ofertySTUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa,
ul. Nowy Świat 7a, oraz Oriona 1
Rekrutacja 2020/2021
w toku
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
  dzieci urodzone w 2016 i 2017
 • do żłobka
  dzieci urodzone w 2018 i 2019
.. Zapraszamy:
 • Rekrutacja do szkoły
  NOWY ŚWIAT
  KLASY 0-I oraz II-VIII

REKRUTACJA TELEFONICZNA
ORAZ ONLINE
Z A P R A S Z A M Y

PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl
gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl