Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Większość sklepów w CH Osowa otwarta


Większość sklepów
w CH Osowa otwarta


Decyzją Rady Ministrów, na mocy rozporządzenia z dnia 2 maja 2020 r., CH Osowa znosi dużą część dotychczasowych ograniczeń w funkcjonowaniu. Od dnia 4 maja otwarte będą sklepy i lokale usługowe z wyłączeniem biura podróży i salonu fryzjerskiego. Restauracje oraz punkty gastronomiczne będą świadczyć jedynie usługi „na wynos”. CH Osowa nadal będzie stosować rygorystyczne zasady bezpieczeństwa higienicznego.



Od 4 maja, na mocy rozporządzenia Rady Ministrów, Centrum Handlowe Osowa zaczyna stopniowo wracać do normalnego funkcjonowania. Otwiera się duża część sklepów i punktów usługowych. Obowiązywać w nich będą ściśle określone zasady bezpieczeństwa, przede wszystkim odnoszące się do limitów osób przebywających na ich terenie. Nadal nieczynne pozostaną biuro podróży i salon fryzjerski. Ich przywrócenie do funkcjonowania zaplanowane zostało w kolejnych fazach odmrażania gospodarki. Wyspy handlowo-usługowe zlokalizowane w pasażach centrum otworzą się po spełnieniu pewnych warunków, m.in. po zainstalowaniu specjalnych przesłon.

Częściowo udostępniona klientom będzie strefa restauracyjna. Zlokalizowane w niej restauracje oraz kawiarnia świadczyć będą usługi jedynie w formule zakupów na wynos. Na terenie całego centrum obowiązuje jednak całkowity zakaz spożywania posiłków i napojów, a wszystkie stoły i krzesła w strefie foodcourt będą do odwołania wyłączone z użytkowania.

ZDROWY DYSTANS I ŚRODKI HIGIENY

Centrum Handlowe Osowa w pełni dostosowało się do wytycznych dla funkcjonowania obiektów handlowych opracowanych przez Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Głównym inspektoratem Sanitarnym. W celu zapewnienia klientom bezpieczeństwa zakupów wciąż będą ściśle przestrzegane procedury higieniczne, mające chronić wszystkich odwiedzających oraz personel centrum i personel pomocniczy.


Zgodnie z obowiązującym ograniczeniem monitorowana będzie liczba klientów na m2. Ograniczenie liczby osób będzie miało również zastosowanie w poszczególnych sklepach. W CH Osowa znajdują się szerokie pasaże zakupowe, co z pewnością pomoże w zachowaniu bezpiecznych odległości wszystkim klientom i pracownikom galerii. W celu minimalizacji ryzyka zakażenia i aby przestrzegać zasad dystansu społecznego z pasaży zniknęły ławki i siedziska. Przestrzeń dla dzieci i wszystkie bujaki pozostają nieczynne do odwołania.

Galeria wprowadziła również dodatkowe działania i procedury higieniczne mające na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim przebywającym na terenie CH Osowa. Przy wejściach głównych oraz w toaletach zamontowano dozowniki z płynem do dezynfekcji. Klienci informowani są również o możliwości zakupu maseczki w wybranych punktach handlowych. Regularnie odkażane są wszystkie elementy na pasażach – podłogi, kosze na śmieci, donice, klamki, poręcze, a także podłogi i ściany korytarzy wiodących do toalet. Dokładnej dezynfekcji poddawane są urządzenia i wyposażenie toalet.

Serwis sprzątający wyposażony został w dodatkowe środki czystości o silniejszym działaniu antybakteryjnym i wirusobójczym. Ponadto pomieszczenia toalet oraz przestrzeni specjalnych, takich jak Pokój Rodzica z Dzieckiem poddawane są regularnemu ozonowaniu. Co ważne, wentylacja na terenie obiektu jest prowadzona w 100 proc. przy użyciu świeżego powietrza, bez rekuperacji. W toaletach umieszczono również szczegółowe instrukcje sanitarne mycia i dezynfekcji rąk, a także zdejmowania i zakładania rękawiczek oraz maseczek.

#ODPOWIEDZIALNI #BEZPIECZNI

Wszyscy klienci, którzy odwiedzą CH Osowa proszeni są o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa: przede wszystkim respektowanie limitu osób w centrum, w poszczególnych sklepach oraz w toaletach, zachowania wymaganego prawem dwumetrowego dystansu, obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz zakazu spożywania posiłków i napojów. Klienci zmotoryzowani powinni zajmować co drugie miejsce parkingowe. Nakazy i ograniczenia mają na celu zapewnienie wszystkim przebywającym na ternie centrum - klientom, pracownikom sklepów i firm usługowych – bezpieczeństwa.


„Zdajemy sobie sprawę, że zakupy mogą być mniej komfortowe w najbliższych tygodniach – mówi dyrektor CH Osowa, Agnieszka Wojtaszczyk – jednak najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo klientów oraz pracowników sklepów i firm usługowych. Wierzymy, że zachowanie najwyższych zasad higieny oraz wszystkie podjęte przez nas działania zapewnią Państwu bezpieczne zakupy.”

Opis wszystkich wdrożonych w Centrum Handlowym Osowa procedur bezpieczeństwa oraz pełna, regularnie aktualizowana lista otwartych sklepów i punktów usługowych dostępne będą na stronie wwww.chosowa.pl. O dalszych zmianach w funkcjonowaniu galeria będzie informować na bieżąco.

Katarzyna Bagińska - Publicon

poniedziałek 04 maja 2020 - 08:12:55 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej

Polecamy firmy / usługi

Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa,
ul. Nowy Świat 7a, oraz Oriona 1
Rekrutacja 2020/2021
w toku
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
  dzieci urodzone w 2016 i 2017
 • do żłobka
  dzieci urodzone w 2018 i 2019
.. Zapraszamy:
 • Rekrutacja do szkoły
  NOWY ŚWIAT
  KLASY 0-I oraz II-VIII

REKRUTACJA TELEFONICZNA
ORAZ ONLINE
Z A P R A S Z A M Y

PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl
gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Piątkowe kolacje
Niedzielne brunche

Nasza oferta
Taneczne piątki
Imprezy okolicznościowe

Komunie i specjalne oferty



STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości