Zaloguj się | Rejestracja

Nie śpij bo Cię przegłosują. Dziękujemy!


Nie śpij bo Cię przegłosują. Dziękujemy!

W ostatnich wyborach parlamentarnych frekwencja w całej Polsce była rekordowa i wyniosła 74,3% W Gdańsku była jeszcze wyższa - 81,5%. W ramach podziękowania dla mieszkanek i mieszkańców, w najbliższy weekend, przygotowano bezpłatny wstęp do instytucji kultury, teatrów i ciekawych obiektów w mieście. Trzy dzielnice z najwyższą frekwencją otrzymają nagrody.- Dwa tygodnie temu Państwowa Komisja Wyborcza, ogłosiła że w wyborach parlamentarnych głosowało 81,5% mieszkanek i mieszkańców naszego miasta. W naszym okręgu wyborczym numer 25 ta frekwencja wyniosła 75,8%. To historyczny wynik! Chcemy podziękować mieszkańcom za ten świetny wynik i dać też szansę do ciekawego spędzenia czasu. Kilka instytucji, nie tylko miejskich, ale także jedna prywatna, przygotowały specjalny program na najbliższy weekend 4-5 listopada – mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska

Tegoroczne wybory parlamentarne miały najwyższą frekwencję w historii Polski.

 • W skali kraju frekwencja wyniosła 74,3%
 • W województwie pomorskim frekwencja wyniosła 75,3%
 • W okręgu wyborczym nr 25 frekwencja osiągnęła 75,8%
 • W Gdańsku frekwencja to 81,5%

Kampania internetowa o nazwie "Nie śpij, bo Cię przegłosują" w internecie, mediach tradycyjnych i społecznościowych, zyskała ponad 40 milionów odsłon.

- Frekwencja wynosząca 81,5% to ogromny sukces mieszkanek i mieszkańców Gdańska. To plasuje nas w pierwszej czwórce, jeśli chodzi o rekordy frekwencji największych miast w Polsce. A co mnie, jako przewodniczącego klubu Koalicji Obywatelskiej szczególnie cieszy, to miażdżący wynik - przeszło 70% głosów oddanych na ugrupowania, które dotychczas były demokratyczną opozycją. Daje to szansę, żeby w kolejnych latach zmienić na poziomie centralnym optykę patrzenia na samorządy. To będzie dobry czas dla samorządów, dobry czas dla mieszkańców wszystkich miast w Polsce. Bardzo liczymy m.in. na odblokowanie środków z KPO, co pozwoli na realizację wielu inwestycji, na które mieszkańcy czekają od lat -powiedział Cezary Śpiewak – Dowbór, przewodniczący klubu KO w RMG.

Warto pamiętać, że wysoka frekwencja wyborcza jest ważna dla demokracji, ponieważ oznacza, że większa liczba obywateli wyraża swoją opinię i udział w procesie wyborczym.

- Pamiętam, jak pani prezydent Aleksandra Dulkiewicz mówiła o swoim marzeniu. O tym, że marzy jej się, żeby frekwencja w Gdańsku przekroczyła 80%. W Gdańsku spełniają się marzenia, ale nie spełniają się same. Po prostu my wszyscy razem wiemy, jak pomóc im stawać się rzeczywistością – mówi Katarzyna Czerniewska, radna klubu Wszystko dla Gdańska. - Wspominamy często o wyborach w roku 89, kiedy frekwencja wyniosła 62%, ale tegoroczna przekroczyła nawet tę historyczną, dotychczas najwyższą z roku 1919, która wynosiła 70%. Za to bardzo serdecznie wszystkim Państwu dziękuję.

- Gratulujemy wszystkim głosującym, aktywnym gdańszczanom i bardzo dziękujemy za to, że poszli do urn. Trzymajmy kciuki za rozsądek rządzących i ciągłą chęć współpracy liderów. Za nami znakomity wynik w wyborach do Sejmu i Senatu, ale przed nami będą wybory samorządowe. Zachęcam i apeluję, aby utrzymać ten poziom aktywności obywatelskiej i równie tłumnie w nich uczestniczyć już na wiosnę – mówił Andrzej Stelmasiewicz, Radny Miasta Gdańska.

W podziękowaniu za frekwencję

W najbliższy weekend 4-5 listopada wiele instytucji otwiera swoje podwoje dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska. Wydarzenie to ma na celu podziękowanie za udział w wyborach parlamentarnych oraz zaangażowanie w sprawy miasta i kraju.

- Instytucje, do których wstęp będzie nieodpłatny to m.in. Teatr Miniatura – bezpłatne wejściówki na spektakl „Co u diabła”, Teatr Szekspirowski – specjalne, godzinne zwiedzanie teatru zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. A także Hevelianum, obiekty Muzeum Gdańska i Gdańskie ZOO – powiedziała prezydent Aleksandra Dulkiewicz. - Bardzo dziękuję także inwestorowi prywatnemu, właścicielom Olivia Business Center, bo także udostępnili taras widokowy na najwyższym punkcie naszego miasta, czyli Olivia Star, które będzie dostępny dla odwiedzających na hasło Frekwencja. Mam nadzieję, że wielu z nas skorzysta z możliwości spotkania.

Lista instytucji, które biorą udział w tej wyjątkowej inicjatywie, a także informacje o dostępności bezpłatnych biletów i godzinach otwarcia:

Polsat Plus Arena Gdańsk

4 listopada (sobota) - 10.00-16.00, 5 listopada (niedziela) - 10:00-16:00
Szczegóły: Oferta obejmuje 7 wycieczek dziennie po 50 osób każda.
Osoby zainteresowane zwiedzaniem powinni zgłosić się do Sekretariatu Stadionu – wejście od ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1 na 10-15 minut przed daną grupą godzinową 4 i 5.11 lub od 31.10.mogą zapisać się na zwiedzanie mailowo pod adresem: tours©arenagdansk.com

Europejskie Centrum Solidarności

Wystawa Stała i Wystawa Stocznia
Dostępne godziny otwarcia: 10.00-18.00
Bezpłatne bilety dostępne w kasie

Teatr Miniatura

Spektakle "Co u diabła" odbędą się 4 listopada o 12.00 i 5 listopada o 12.00.
Pula bezpłatnych wejściówek dostępna jest w kasie biletowej przed spektaklem lub wcześniej. Przy odbiorze należy podać hasło: FREKWENCJA.
Kasa biletowa otwarta jest od wtorku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00, a w sobotę i niedzielę od godz. 9.00. W poniedziałek oraz w środę (1 listopada) kasa jest zamknięta.
Pula bezpłatnych wejściówek jest ograniczona.

Teatr Szekspirowski

Oprowadzanie odbędzie się 4 listopada o 14.00 i 5 listopada o 14.00.
Bezpłatne oprowadzanie, grupy do 30 osób, zapisy pod adresem bow©teatrszekspirowski.pl.

Gdański Ogród Zoologiczny

Godziny otwarcia: 9.00-14.00 (zwiedzanie do 15:00)
Wstęp wolny, bez konieczności posiadania wejściówek.

IKM (Instytut Kultury Miejskiej)

Godziny otwarcia: Sobota: 10.00 – 20.00, Niedziela: 10.00 – 16.00.
Wstęp - bezpłatne wejściówki dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej na parterze – Targ Rakowy 11 - bezpośrednio przed wejściem do oglądania makiety.

Obiekty Muzeum Gdańska

Muzeum Bursztynu, Dwór Artusa, Dom Uphagena - bezpłatne bilety dostępne do godziny zamknięcia.
Muzeum Bursztynu będzie czynne w godzinach 10.00-18.00. Nieodpłatne bilety będą wydawane do godziny 17.00. W pozostałych dwóch oddziałach zwiedzanie będzie możliwe w godzinach 10.00-16.00, zaś bilety wstępu będą wydawane nieodpłatnie do godz. 15.15.

Hevelianum

4 listopada - 10.00-18.00, 5 listopada - 10.00-18.00
Bezpłatne bilety wstępu na wystawy dostępne w kasie.

Olivia Star Top

Sobota 11.00-23.00, Niedziela 11.00-20.00
Dla uczestników dostępne bezpłatne parkingi.
Z 32 piętra podziwiać można wszystkie najważniejsze punkty Trójmiasta - między innymi gdańskie żurawie, sopockie molo czy klif w Orłowie. To absolutnie wyjątkowe miejsce na mapie Polski, w którym po prostu warto być!
Do dyspozycji Gości 32 piętra zostanie udostępnione także piętro 34, najwyższe piętro budynku Olivia Star, którego 6 metrowe przeszklenia gwarantują niezwykły widok oraz możliwość zrobienia wyjątkowych, pamiątkowych zdjęć.


Dla większości miejsc liczba wejść jest ograniczona, dlatego zalecamy wcześniejsze zapisy lub zgłoszenia. Hasło "FREKWENCJA" będzie umożliwiać dostęp do wielu atrakcji. To doskonała okazja do wspólnego świętowania i podziękowania dla mieszkańców Gdańska za ich aktywność i zaangażowanie w życie społeczności lokalnej oraz kraju.
Dzielnice z najwyższą frekwencją

- Mamy także prezent dla trzech dzielnic w Gdańsku, w których frekwencja była najwyższa. Dla tych najbardziej aktywnych spośród 35, przeznaczamy po 50 tys. zł na urządzenie kwietnika lub terenu zielonego. Miejsca, które zostaną ukwiecone, wypracujemy wspólnie z Radami Dzielnic, aktywnymi mieszkańcami oraz z Fundacją Gdańską, która będzie operatorem tego działania. Miejsca zostaną ukwiecone, by przypominały wielki, historyczny wynik – poinformowała prezydent Dulkiewicz.

Dzielnice, w których osiągnięty został najwyższy wynik frekwencji to:

 • Obwodowa Komisja Wyborcza numer 160, ul. Otomińska (Kiełpino Górne, Rada Dzielnicy Kokoszki) - 90,84 proc.
 • Obwodowa Komisja Wyborcza numer 131, ul. Meissnera (Zaspa-Rozstaje) - 90,62 proc.
 • Obwodowa Komisja Wyborcza numer 70, ul. Stolema (Jasień) - 90,6 proc.

Osowa tym razem bez nagród.

Joanna Bieganowska - UMG

poniedziałek 30 października 2023 - 14:57:01 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


budżet obywatelski.jpg

Polecamy firmy / usługi


Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa
Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025
rozpoczęta
Atrakcyjna zimowa promocja
ZAPRASZAMY
.. ul. Oriona 1:
 • do żłobka i przedszkola
.. ul. Nowy Świat 7 a:
 • do szkoły NOWY ŚWIAT

Zapraszamy na DNI OTWARTE
23 marca,
20 kwietnia,
w godz. 10:00-12:00
Czekają atrakcyjne promocje


tel. 691 190 120
www.happykidsosowa.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na
kursy prawa jazdy
w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B,
B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD.

Oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
pelvi.jpg
Centrum Medyczne "PELVI"
Gdańsk Osowa
ul. Kwiatkowskiego 11D
Zapraszamy do skorzystania
z usług medycznych
w Centrum Medycznym Pelvi. Obiecujemy dobrze się Tobą zaopiekować.

Oferta medyczna
 • ginekologia
 • chirurgia i proktologia
 • urologia
 • ortopedia
 • pediatra
 • urofizjoterapia

Tel. 506-507-166
www.pelvi.pl

nm.jpg
Zapraszamy:
pn-pt: 8:00-21:00
sb: 8:00-17:00

Usługi
 • Strzyżenie męskie
 • Combo
 • Trymerowanie brody
 • modelowanie
TEL. 788-730-762
www.fryzjer-osowa.pl

STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ!
EGZOSOMY
– nowa terapia regeneracyjna
i przeciwzmarszczkowa
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg
z wykorzystaniem egzosomów – cząsteczek biologicznych, które inicjują procesy regeneracyjne zapewniające skórze młody wygląd, poprawę jej kolorytu i sprężystość na wiele miesięcy.

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl
nm.jpg
PRZYCHODNIA NOVUM MEDICA ZAPRASZA
Gdańsk Osowa, ul. Sopocka 14
tel. +48 782 470 782
Usługi w ramach bezpłatnej opieki:
 • lekarz rodzinny POZ
 • lekarz pediatra POZ
Usługi w ramach prywatnej opieki:
 • lekarz kardiolog
 • lekarz medycyny sportowej
 • lekarz neurolog
 • lekarz ortopeda
 • lekarz dermatolog
 • psycholog
 • trycholog
fk.jpg
FABRYKA KULTURY REDA
ZAPRASZA NA WYDARZENIA
Reda, ul. Łąkowa 59A
Kalendarz Fabryki
 • Paris - koncert (8.03)
 • Kąpiel w dźwiękach (9:03)
 • Pora Juniora (10.03)
 • Spotkanie podróżnicze (15.03)
 • Planszówki (16.03)
 • Anna Maria Jopek (17.03)
 • Pan Li Stand Up (22.03)
 • Grzegorz Dolniak (24.03)
 • Janusz Radek koncert (20.04)
 • Kobranocka - koncert (11.05)