Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

kościoły w Osowej

zbawiciel_239.jpg Parafia p.w.
Chrystusa Zbawiciela

ul. Pegaza 15
80-299 Gdańsk-Osowa

Proboszcz:
ks. Wojciech Tokarz: +48 58 552 70 45
Wikariusze:
ks. Marek Górzyński
ks. Andrzej Molenda
ks. Henryk Bietzke

Tel. dyżurny: +48 516 707 922
e-mail: zbawiciel@diecezjagdansk.pl
www: www.zbawiciel.gda.pl

Msze św. w niedziele i święta:
7:30, 9:00*(dolny kościół), 10:30 (suma), 12:00 (z udziałem dzieci), 13:30, 14:30**, 16:00, 20:00.
*zawieszona w lipcu i sierpniu
**chrzcielna - w drugą niedzielę m-ca

Msze św. w dni powszednie i święta zniesione:
7:15*, 8:00, 17:00, 18:00.
* zawieszona w lipcu i sierpniu
polikarp_239.jpg Parafia p.w. św. Polikarpa
Biskupa Męczennika


Plac św. Jana Apostoła 1
80-299 Gdańsk Osowa

Proboszcz:
ks. Andrzej Penke: 58 552 72 08
Wikariusze:
ks. Rafał Czaja
ks. Krzysztof Mierzejewski

e-mail: polikarp.parafia@neostrada.pl
www: www.polikarp.gda.pl

Msze św. w niedziele i święta:
8.00, 9.30, 11:00, 12.30, 18.00, 19.15.

Msze św. w dni powszednie:
8:00, 18:00.Tajemnica Trójcy Świętej głęboko zmienia nasze postrzeganie świata, przeistacza nasze istnienie. Odkrywa się, że Miłość obejmuje ramionami wszechświat.

My chrześcijanie wierzymy, że wszystko, co istnieje pochodzi od Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego. Chrześcijanami stajemy się gdy przyjmujemy chrzest w imię trzech Osób Boskich. A wszystko w naszym życiu jest naznaczone znakiem Krzyża, «w imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego», według słów samego Jezusa (Por. Mt 28,19). Co jednak oznacza dla naszego życia ta wiara w Świętą Trójcę? Jak to się odnosi do naszej codzienności, do naszej rodziny,naszej pracy, naszego odpoczynku?

Chrześcijanami stajemy się gdy przyjmujemy chrzest w imię trzech Osób Boskich. Co jednak oznacza dla naszego życia ta wiara w Świętą Trójcę?

I choć dopiero w niebie zrozumiemy, że nasz prawdziwy dom jest w Trójcy, zrozumiemy jak bardzo nasze życie «jest ukryte z Chrystusem w Bogu» (Kol 3,3), to jednak wiara chrześcijańska już teraz wprowadza nas na drogę do tej Tajemnicy, która skrywa odpowiedzi na wszystkie nasze pytania; która mówi, kim naprawdę jesteśmy. Tajemnica Trójcy Świętej głęboko zmienia nasze postrzeganie świata, przeistacza nasze istnienie: to, co samo w sobie jest banalne lub bez znaczenia, oświetlone jest wewnętrznym światłem. Spośród wielu aspektów wiary w Świętą Trójcę, skupimy się na dwóch bardzo mocno ze sobą splecionych: głębi Tajemnicy Świętej oraz boskiej wartości ludzkiej miłości.

Tajemnica tajemnic

Od pierwszych pokoleń chrześcijan, teologowie, święci i ci, którzy doświadczyli w sposób autentyczny i intensywny Boga, mają szczególne upodobanie w Jego Tajemnicy, Tajemnicy Trójcy Świętej (Mysterium Trinitatis). Również w codziennym życiu mówi się o tajemnicy, jednak w znaczeniu prawdy trudnej do odgadnięcia, jak wtedy, gdy nie wiadomo kto jest złoczyńcą w powieści kryminalnej, lub jakie jest rozwiązanie obliczenia, czy skomplikowanego problemu. We wszystkich tych przypadkach słowo to oznacza nasze ograniczenia w zdolności poznania. Z kolei Tajemnica Boża nie dotyczy jedynie nas, ale przede wszystkim samego Boga i Jego nieskończonej głębi. Tajemnica Boża nie jest niezgłębiona dlatego, że jest zbyt zaciemniona, ale wręcz odwrotnie, dlatego, że jest zbyt pełna światła: nasze oczy od patrzenia na nią zachodzą łzami, tak jak wtedy, gdy patrzy się w słońce w samo południe.

Pewna pobożna średniowieczna legenda, przedstawiana w wielu dziełach malarskich, głosi, że Święty Augustyn przechadzając się pewnego razu po plaży próbował zrozumieć, jak to jest możliwe, że Bóg może w tym samym czasie być Jedną Osobą i trzema. Wtedy spotkał chłopca, który z małego kubełka przelewał wodę z morza do wyżłobionego w piasku dołka, chcąc przelać do niego morze. Wielki Ojciec Kościoła próbował wytłumaczyć mu absurdalność tych starań; wtedy chłopiec odpowiedział, że bardziej absurdalna wydaje mu się próba zrozumienia Tajemnicy Trójcy Świętej... więcej na www.zbawiciel.gda.pl


Koronka za konających

"Koronka za konających" to dzieło, które prowadzą Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa Łagiewnik, w którym możemy wziąć udział w dwojakim wymiarze:

1. jako deklarujący swoją gotowość do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia za osobę konającą lub

2. jako zgłaszający osobę konającą, która ma zostać objęta modlitwą.

WŁĄCZENIE SIĘ W DZIEŁO JAKO OSOBA MODLĄCA SIĘ

Dzieło niesienia pomocy konającym przez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego ma swoje źródło w wydarzeniach i słowach Pana Jezusa, zapisanych w „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny. Ma ono na celu niesienie pomocy konkretnej, znanej z imienia osobie, która odchodzi z tego świata. Jak możemy pomóc?

Wypełniamy formularz zgłoszeniowy (należy w nim podać swoje imię, miejscowość, parafię, numer telefonu komórkowego, e-mail).
Wybieramy porę dnia, w której deklarujemy naszą gotowość do modlitwy.
Wybieramy sposób otrzymywania informacji: SMS lub e-mail.
Po wypełnieniu formularza siostra ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia potwierdza przyjęcie do dzieła „Koronki za konających”, a informacja z tą wiadomością przychodzi na podany w formularzu adres e-mailowy.

W wybranej przez nas porze dnia możemy otrzymać wiadomość z imieniem osoby umierającej. Po otrzymaniu takiej wiadomości przez sms-a lub e-maila, należy w ciągu 15 minut zwrotnie odpowiedzieć: AMEN. To hasło jest potwierdzeniem odbioru informacji i oznacza odmówienie jeden raz Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji konającego.

Istnieje możliwość rezygnacji z udziału w tym dziele przez wypełnienie formularza z hasłem: „Wypis”. Automatyczny wypis z dzieła „Koronki za konających” następuje wówczas, gdy system obsługujący to dzieło nie otrzyma 5 razy odpowiedzi: AMEN w ciągu 15 minut od wysłania sms-a z imieniem konającego. Gdyby taka osoba chciała ponownie zaangażować się w to Dzieło, musi jeszcze raz wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Udział w tym dziele wymaga pokrycia kosztów wysyłanych sms-ów z hasłem: AMEN w takiej kwocie, jaka obowiązuje w sieci posiadacza komórki.

ZGŁASZANIE OSÓB KONAJĄCYCH

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia udostępniło numer telefonu: 505 060 205 i formularz zgłoszeniowy na stronie www.faustyna.pl do zgłaszania osób konających. Na ten numer należy wysyłać SMS-y z podaniem imienia osoby, która odchodzi z tego świata, lub wypełnić odpowiedni formularz na stronie www.faustyna.pl (link: Koronka za konających). Po otrzymaniu zgłoszenia system wyśle tę informację do osób, które w danym dniu i w danej strefie czasowej zadeklarowały modlitewne czuwanie, a one, po otrzymaniu informacji z imieniem konającego, odmówią w jego intencji Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Inicjator i opiekun duchowy dzieła ks. Piotr Marks co tydzień za uczestniczących w tym dziele sprawuje Mszę św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Więcej informacji na stronie: www.faustyna.pl


... seminarium?

Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu.

Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.


reklama
wiemiumiem.jpgszukaj w Osowej


Polecamy firmy / usługi

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Malinowy Ogród zaprasza
na piątkowe bufety
z muzyką na żywo.
Ta wyjątkowa uczta rozpoczyna się
o godzinie 17:30.

O subtelne menu,
zadba nasz Szef Kuchni.
Serdecznie zapraszamy

W każdą niedzielę natomiast,
w godzinach od 12:30 do 17:00 proponujemy Państwu bufety,
podczas których serwujemy dania
z różnych stron polski i świata.

STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - HIFU®
galland.jpg
Nieinwazyjny lifting twarzy i ciała urządzeniem ULTRAZONE. Nowoczesna technologia HI-FU w widoczny i skuteczny sposób silnie odmładza i modeluje twarz i ciało.

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni www.kwiaciarnia-cudawianki.pl

Happy_Kids_Osowa.jpg
REKRUTACJA DO KLUBU HAPPY BABY, PRZEDSZKOLA
I SZKOŁY W TOKU
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
HAPPY BABY, BASEN.


ZAPRASZAMY NA DNI OTWARTE
17 MARCA i 14 KWIETNIA
w godz. 11:00 - 13:00


www.happykidsosowa.pl
Nasza szkoła uzyskała
DYPLOM SKUTECZNEJ SZKOŁY
i zajęła II miejsce
w województwie pomorskim w "nowym sprawdzianie szóstoklasisty z operonem".


www.happykidsosowa.pl/OPERON

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

TEXT.jpg
ul. Diany 32, Gdańsk Osowa
TEXT - Centrum Językowe
Tłumaczenia zwykłe i przysięgłę
w 20 językach.
Jeśli potrzebujesz szybko przetłumaczyć dokumenty
zadzwoń 58 341 76 04


oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
leon.jpg
PUB & RESTAURANT
Gdańsk Osowa, Juraty 5
U nas spędzą państwo niezapomniane godziny. Dla kibiców sportowych, przygotowaliśmy kilka telewizorów i projektor dzięki którym będzie można przeżywać najważniejsze wydarzenia.

"Oferujemy Burgery domowe obiady. Organizujemy również imprezy okolicznościowe, jak urodziny,
chrzciny, komunie."

Serdecznie zapraszamy
od wtorku do niedzieli od 15:00
do ostatniego gościa! Tel: 734-071-214, 694-146-091

Zobacz nas na Facebooku

maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera