Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Przeczytajcie i pomóżcie "Zaczarowanym"


Przeczytajcie i pomóżcie "Zaczarowanym"

Przeprowadzamy się 1 lipca. Nie mamy wyposażenia domu dla chorych ludzi. Pomagającym warto pomóc! Stowarzyszenie Edukatorów i Terapeutów „Zaczarowani” powstało 5 lat temu. Nasz statut określa następujące pola działalności stowarzyszenia: edukacja i terapia, wsparcie potrzebujących (chorych, ubogich, samotnych, osób dotkniętych chorobami z kręgu demencji), kultura, działania badawczo-naukowe, a także działania na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Szczególnym zadaniem, którym zajmujemy się od czterech lat, jest prowadzenie schroniska z usługami opiekuńczo-pielęgnacyjnymi. Trafiają do nas osoby w podeszłym wieku, samotne, bezmieszkaniowe, chore przewlekle somatycznie, dotknięte demencją - zwłaszcza chorobą Alzheimera. Niektórzy przebywają u nas okresowo - w ramach tzw. opieki wytchnieniowej, inni dłużej (ponieważ: nikt się po nich nie zgłasza lub rodzina nie jest w stanie opiekować się chorym, ponieważ wszyscy pracują).

Naszą codziennością są przede wszystkim problemy związane z pogarszającym się stanem zdrowia podopiecznych, ale także kwestie formalne. Ustawa o Pomocy Społecznej (dążąc do podniesienia jakości życia podopiecznych wymagających wsparcia), narzuciła wysokie standardy organizacjom, prowadzącym taką działalność. Standardy te dotyczą głównie technicznych parametrów budynku, w którym przebywają osoby zależne.

Przez ostatnie lata pukaliśmy do różnych drzwi z prośbą o pomoc zmierzającą do wynajmu właściwego budynku za rozsądną cenę. Jedynie śp. Prezydent Paweł Adamowicz zareagował na naszą prośbę o spotkanie konsultacyjne. Spotkanie to zaplanowane zostało na 25 stycznia br. Niestety los pokrzyżował wszystkim plany.

Od tego czasu zaczęliśmy prosić o pomoc ponownie. Niestety. Podjęte działania nie przyniosły żadnego skutku. Spotkaliśmy się z Prezydentem G. Grzelakiem oraz w-ce dyrektorem MOPR w Gdańsku.

Ostatecznie we własnym zakresie znaleźliśmy odpowiedni budynek, którego koszty najmu nie przekraczają możliwości stowarzyszenia. Przeprowadzamy się tam 1 lipca. Budynek położony jest w Koleczkowie.

Objęcie budynku związane jest z koniecznością wyposażenia go w niezbędny sprzęt i rzeczy. Listę tych pilnych potrzeb zamieściliśmy poniżej. Trudno nam wszystko samodzielnie kupić, ponieważ opłaty za świadczone usługi są niewysokie.

Ponosimy koszty związane z wynajmem budynku, opłatami za media, pensjami pracowników (najniższe wynagrodzenia), kupowaniem leków, środków opatrunkowych (w tym bardzo drogich plastrów przeciwodleżynowych), pampersów. Opłacamy wszelkie podatki. Dla podopiecznych przygotowujemy skomplikowane posiłki: dieta zwykła, cukrzycowa, wątrobowa, miksowana.

Codziennie planujemy cztery posiłki: pierwsze i drugie śniadanie, dwudaniowy obiad i kolacja. Z trudem łączymy koniec z końcem. Nie jesteśmy przez nikogo dotowani, co jest szokiem dla wielu, którzy znają naszą pracę. Pracujemy całodobowo. Kochamy to, co robimy - przynosi nam to wiele satysfakcji.

Ostatnio nasze koszty istotnie wzrosły w związku z kroczącymi cenami żywności artykułów podstawowych (chleb z 2.30 na 3.60 zł; ziemniaki kosztują teraz prawie 4 zł, pietruszka 22 zł, cebula 8 zł. Wzrosły także ceny mięsa, wędlin i nabiału.

Podane ceny pochodzą ze sklepów sieci Lewiatan). Posiłki podopiecznych muszą być odpowiednie - lekkostrawne, wysokobiałkowe, dietetyczne, miękkie. Nie możemy podnieść cen za świadczone usługi, gdyż znamy sytuację finansową naszych podopiecznych i wiemy, że zmiana ceny nie jest możliwa.

Do naszej trudnej pracy trudno znaleźć pracowników - zatrudniamy osoby długotrwale bezrobotne i bezdomne. Podwyższamy kwalifikacje naszych pracowników, poprzez ich udział w szkoleniach zawodowych.

Zbieramy także dane dotyczące sytuacji chorych i ich opiekunów formalnych oraz nieformalnych, które przedstawiamy na konferencjach naukowych oraz w publikacjach. Ostatnio uczestniczyliśmy w konferencji naukowej w Bydgoszczy.

W prowadzonym domu udało się stworzyć rodzinną atmosferę - naśladujemy rodzinę z myślą o potrzebach podopiecznych.

Prosimy, abyście Państwo odwiedzili nas osobiście, zadzwonili do nas, napisali - po prostu nas poznali i poznali nasze potrzeby. Bardzo, bardzo prosimy o pomoc dla podopiecznych. Boimy się, że rozwiązanie naszej organizacji spowoduje poważny kryzys dla chorych i ich opiekunów oraz dla naszych pracowników.

Stworzyliśmy listę niezbędnych rzeczy potrzebnych dla prowadzenia przez nas dalszej działalności:

 • Stół gastronomiczny ze stali nierdzewnej,
 • Duża lodówka,
 • Zamrażarka,
 • Pralka ( 10 kg),
 • Krajalnica do wędlin z ostrzem stalowym,
 • Elektryczna krajalnica do warzyw,
 • Wózki inwalidzkie,
 • Łóżka szpitalne ( z boczkami) i stoliki przyłóżkowe (20 szt.),
 • Komplety pościeli,
 • Ręczniki,
 • Koce,
 • Kołdry jednoosobowe ( lekkie) i poduszki,
 • Prześcieradła gumkowe oraz prześcieradła medyczne, nieprzemakające,
 • Garnki o dużej pojemności (40 i 50 litrów),
 • Wiadra ze stali nierdzewnej (3 szt.),
 • Winda schodowa (schodołaz),
 • 15 jednakowych szaf o niedużych gabarytach,
 • 10 tapczaników jednoosobowych,
 • Stoły i krzesła do wyposażenia jadalni. Krzesła pokryte dermą,
 • Sofy do siedzenia (z dermy) (2-3),
 • Telewizory i radioodbiorniki.

Potrzeb jest naprawdę bardzo dużo. Jesteśmy świadomi, że tylko niektóre z wymienionych rzeczy możemy przyjąć od indywidualnych darczyńców. W istocie potrzebujemy sponsorów, którzy zakupią lub oddadzą z myślą o potrzebach podopiecznych wymienione rzeczy.

Wszystkie osoby mogące nam pomóc prosimy o kontakt pod następujące nr telefonów:

 • Tel. 662-510-995
 • Tel. 888-490-299

Pomagającym warto pomóc!

poniedziałek 10 czerwca 2019 - 17:59:14 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej

Polecamy firmy / usługi

Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa,
ul. Nowy Świat 7a, oraz Oriona 1
Rekrutacja 2020/2021
w toku
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
  dzieci urodzone w 2016 i 2017
 • do żłobka
  dzieci urodzone w 2018 i 2019
.. Zapraszamy:
 • Rekrutacja do szkoły
  NOWY ŚWIAT
  KLASY 0-I oraz II-VIII

REKRUTACJA TELEFONICZNA
ORAZ ONLINE
Z A P R A S Z A M Y

PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl
gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Piątkowe kolacje
Niedzielne brunche

Nasza oferta
Taneczne piątki
Imprezy okolicznościowe

Komunie i specjalne ofertySTUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości