Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Informacje z sesji Rady Dzielnicy Osowa


Informacje z sesji Rady Dzielnicy Osowa

Ostatnia sesja Rady Dzielnicy Osowa to kilka uchwał, które dotyczyły m.in. nazwy dla nowej ulicy w południowej części Osowej, spraw związanych z konsultowaniem budżetu dzielnicy, remontu jakże ważnej arterii komunikacyjnej jaką jest ulica Kienieńska, czy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Barniewice Północno-Zachodnie II.Pierwsza Uchwała

(X/29/2019) dotyczyła nadania nowej nazwy ulicy zlokalizowanej w południowej części dzielnicy Osowa, biegnącej w kierunku wschód-zachód dzielnicy. Proponowana przez Radnych Dzielnicy nazwa to ulica Władysława Raatza. Przy jednym głosie wstrzymującym się Uchwała została przyjęta.

Władysław Raatz był osowskim społecznikiem, pierwszym kierownikiem szkoły w Osowej wybudowanej przy ul. Juraty. Założył tam teatr i chór. Był również współorganizatorem Społecznego Komitetu Elektryfikacji oraz założycielem i pierwszym kierownikiem Uniwersytetu Powszechnego – jednej z najlepszych tego typu placówek w województwie w ówczesnych czasach. Za swoją działalność został odznaczony srebrnym medalem zasługi oraz medalem dziesięciolecia.

Druga Uchwała

(X/30/2019) dotyczyła sposobu konsultowania projektu budżetu Dzielnicy Osowa na rok 2020 z mieszkańcami. Uchwała została przyjęta jednogłośnie. Rada Dzielnicy Osowa wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców po raz kolejny proponuje szerokie konsultacje budżetowe z mieszkańcami Osowy.

Dzięki zaproponowanej formie konsultacji z mieszkańcami każdy będzie mógł złożyć wniosek z propozycją sfinansowania wskazanego projektu. Należy nadmienić, iż będą rozpatrywane te wnioski, w których środki finansowe będą przeznaczone tylko i wyłącznie na organizację przedsięwzięć i wspieranie lokalnych inicjatyw mieszkańców w zakresie poprawy warunków życia, zachowania porządku i bezpieczeństwa, edukacji, kultury, wypoczynku, rekreacji, integracji mieszkańców, ochrony zdrowia, pomocy społecznej, ochrony środowiska, utrzymania i rozwoju infrastruktury oraz drobnych inwestycji.

Trzecia Uchwała

(X/31/2019) dotyczyła remontu ulicy Kielnieńskiej oraz budowy ulicy tzw. „Nowej Koziorożca”. Mieszkańcy zgłaszają swoje niezadowolenie z pogarszającego się stanu nawierzchni ul. Kielnieńskiej. Dla mieszkańców remont głównej ulicy naszej Dzielnicy staje się strategiczną inwestycją drogową. Podejmując Uchwałę o remoncie ulicy Kielnieńskiej oraz o równoległym rozpoczęciu budowy ulicy Nowej Koziorożca Radni Dzielnicy Osowa chcą zwrócić uwagę na aktualną, niezbyt korzystną sytuację drogową w naszej Dzielnicy.

Czwarta Uchwała

(X/32/2019) została złożona i zaopiniowana przez Komisję Transportu i Infrastruktury. Uchwała dotyczyła wniosku mieszkańców ulicy Komety, dotyczącego zamknięcia przejazdu pomiędzy ulicą Komety a planowaną ulicą Nową Koziorożca. Mimo, iż Uchwała wzbudziła dużą dyskusję finalnie została przyjęta.

Ostatnią Uchwałą (X/33/2019) podjętą w tym roku kalendarzowym i zarazem na tej sesji była Uchwała dotycząca stanowiska Rady Dzielnicy Osowa odnośnie projektu uchwały Rady Miasta Gdańska w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Barniewice Północno-Zachodnie II w mieście Gdańsku”. Uchwała była korzystna dla mieszkańców i dlatego też została przyjęta jednogłośnie.

Gościem X Sesji RDO był Kierownik referatu Straży Miejskiej pan Tomasz Zubek, który przedstawił sprawy, które w najbliższych tygodniach będą prowadzane w naszej Dzielnicy przez Straż Miejską. Na pierwszy plan wysunął się problem nieprawidłowego parkowania w obrębie skrzyżowań.


Straż Miejska na początku przyszłego roku planuje akcje prewencyjne uświadamiające mieszkańcom o wprowadzonym systemie dróg jednokierunkowych, jak również o parkowaniu samochodów w miejscach niedozwolonych, które stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pan Tomasz Zubek poinformował, iż w nadchodzących dniach pojawi się obszerny materiał podsumowujący cały rok działalności Referatu Straży Miejskiej w naszej Dzielnicy. Została również poruszona kwestia wzmożonego ruchu samochodów ciężarowych na ul. Barniewickiej i zwiększonego hałasu, szczególnie w okolicach Dworca PKP. Jak poinformował nas pan Zubek sytuacja ta spowodowana jest tym, iż inwestor przygotował zaplecze do budowy "Trasy Kaszubskiej" na dworcu PKP. Stąd też większy hałas niż zwykle.


Głos zabrał również Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Osowa Bartosz Stefański, który omówił realizację tegorocznego budżetu naszej Dzielnicy. W tegorocznym budżecie pozostało jeszcze 88 tys. zł celowej rezerwy. Kwota ta zostanie przeniesiona na przyszły rok celem wsparcia poprawy infrastruktury drogowej na ul. Niedziałkowskiego. Pozostałe fundusze zostały rozliczone i zrealizowane zgodnie z założonym tegorocznym planem.

Kolejna Sesja Rady Dzielnicy Osowa przewidziana jest na 28.01.2019.

Przewodniczący Rady Dzielnicy Osowa
Waldemar Karpińskipiątek 20 grudnia 2019 - 08:48:57 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


Polecamy firmy / usługi

salon.jpg
Salon Masażu Lykke
Gdańsk Osowa, ul. Galaktyczna 31 D
Salon Masażu Lykke
Serdecznie zaprasza
na Masaż dla Dwojga
Kontakt: Tel. 576 337 227

Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa,
ul. Nowy Świat 7a, oraz Oriona 1
Rekrutacja 2020/2021
w toku
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
  dzieci urodzone w 2016 i 2017
 • do żłobka
  dzieci urodzone w 2018 i 2019
.. Zapraszamy:
 • Rekrutacja do szkoły
  NOWY ŚWIAT
  KLASY 0-I oraz II-VIII

REKRUTACJA TELEFONICZNA
ORAZ ONLINE
Z A P R A S Z A M Y

PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl
gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110
marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Piątkowe kolacje
Niedzielne brunche

Nasza oferta
Taneczne piątki
Imprezy okolicznościowe

Komunie i specjalne ofertySTUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości