Zaloguj się | Rejestracja

Po spotkaniu w sprawie parku Majaland


Po spotkaniu w sprawie parku Majaland

Radni miejscy, dzielnicy oraz osoby zainteresowane sprawą budowy parku rozrywki Majaland w Osowej, spotkały się 30 czerwca, z przedstawicielem inwestora. W roboczym spotkaniu uczestniczył również Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydent ds. inwestycji. Na spotkaniu przedstawiciel inwestora przedstawił szczegółowe informacje na temat skali inwestycji, uwarunkowań technicznych, architektonicznych, komunikacyjnych oraz oddziaływania na środowisko przyszłego parku.- Chcemy przedstawić proces na jakim opiera się przyznawanie decyzji i zgód związanych z realizacją inwestycji przez inwestorów, ale też po to by wyjaśnić wątpliwości i odpowiedzieć na państwa pytania – powiedział na wstępnie Alan Aleksandrowicz.

Wśród licznie przybyłych osób, znaleźli się przedstawiciele Rady Miasta, Rady Dzielnicy, przedstawiciele posiadaczy ogródków działkowych, mieszkańcy oraz pan poseł. Tematy, które poruszono podczas spotkania dotyczyły m.in. ilości osób odwiedzjących park, wzrostu natężenia ruchu oraz hałasu.


Z informacji przekazanych przez inwestora, tematyka oraz urządzenia parkowe przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4 lat do 12/13 lat. Jest to rodzinne miejsce rozrywki, gdzie dzieci będą musiały przebywać pod opieką dorosłych. Do Majalandu ma przyjeżdżać, zgodnie z deklaracją inwestora, średnio ok 250 samochodów dziennie. Czyli ruch na pobliskim rondzie może wzrosnąć bardzo nieznacznie.

Według prognoz, nie będzie to miało wpływu na szczyt komunikacyjny, bo Majaland ma działać w godzinach 10-18. Maksymalnie w obiekcie będzie mogło przebywać 2000 osób dziennie.

- Badania dotyczące hałasu, które przeprowadziliśmy wpisują się w takie samo natężenie dźwięków jak w otaczającym park ruchu miejskim, nie będzie więc głośniej – poinformował Adam Ołdziejewski, dyrektor CFE Polska Sp. z o.o.

Park rozrywki, Majaland ma powstać przy obwodnicy w pobliżu zjazdu Owczarnia, na terenie o powierzchni około 5 ha, na którym znajdzie się hala z atrakcjami, oraz część zewnętrza z karuzelami, fontanną tańczącą i parking. Inwestor zapowiedział, że nie przewiduje powiększenia Majalandu o sąsiednie tereny.

Izabela Kozicka-Prus - UMGPrzeczytaj artykuły powiązane z tematem:

Dokumentacja projektu Majaland
Jak informuje Radny Miasta Gdańska Karol Ważny, dziś udało się pozyskać część materiałów dotyczących projektowanego parku rozrywki Majaland. W załączeniu część wykonanych zdjęć. Więcej materiałów przekazałem radnym i mieszkańcom bezpośrednio zainteresowanym tematem. Kilka uwag na podstawie pobieżnej analizy projektu zagospodarowania terenu i opisu technicznego przedsięwzięcia, informuje radny.


"Majaland" - wnioski ze spotkania
W poniedziałek 21 czerwca w Szkole Podstawowej nr 33 odbyło się spotkanie w sprawie zatrzymania budowy parku rozrywki MAJALAND. Na spotkaniu pojawili się licznie mieszkańcy naszej dzielnicy, zaniepokojeni perspektywą zbudowania obiektu, który wywróci ich życie do góry nogami. Można mieć bowiem pewność, że o spokoju i odpoczynku w naszych domach oraz możliwości wyjazdu bez korków - chociaż wieczorami i w weekendy - zapomnimy na długo.


Wątpliwości w sprawie parku "Majaland"
W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi zakresu prac drogowych, jakie mają zostać wykonane przez inwestora parku rozrywki w Osowej, Radny Miasta Gdańska Karol Ważny wystąpił do Gdańskiego Zarządu Dróg I Zieleni o informację publiczną na temat zawartej umowy drogowej. Poniżej znajdą Państwo informacje, które zebrał radny.


Oficjalnie: Majaland powstanie w Osowej
Generalny wykonawca firma CFE Polska uzyskała pozwolenie na budowę tematycznego parku rozrywki Majaland, który powstanie w gdańskiej dzielnicy Osowa, tuż przy obwodnicy Trójmiasta. Rozpoczęcie prac zaplanowano na wrzesień b.r. O planach powstania parku, informowaliśmy w marcu ubiegłego roku.

środa 30 czerwca 2021 - 17:42:35 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


ukraina.jpg

Polecamy firmy / usługi

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
GABOR Biuro Ochrony
to koncesjonowana firma ochroniarska, która działa na podstawie zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych
i Administracji.

Specjalizujemy się w rozwiązaniach związanych z bezpieczeństwem, zarządzaniem ryzykiem
i zaawansowanym systemem szkoleniowym. Oferujemy usługi
z zakresu ochrony osób i mienia.
Kontakt: tel. 792 707 640
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110
marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera
malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Catering
Dowozy
Sprawdź letnią ofertę


STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
kdabrowska.jpg
STUDIO FRYZUR
KAROLINA DĄBROWSKA
Gdańsk Osowa, ul. Zeusa 37a
Nasz salon należy do prestiżowej grupy salonów expert ściśle współpracujących z marką L’Oréal Professionnel, symbolizujące: prestiż, profesjonalizm
i nowoczesność.

II miejsce w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego" Mistrzowie Urody 2015
w kategorii Salon Fryzjerski Roku
w Gdańsku

II miejsce Fryzjer Roku w Gdańsku
i Sopocie w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego" Mistrzowie Urody 2019

ZAPRASZAMY
Wtorek - Piątek: 8:00 - 19:00
Sobota: 8:00 - 14:00


kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl
Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa
Rekrutacja na rok 2022/2023
.. Zapraszamy ul. Oriona 1:
  • do przedszkola 3 latki rocznik 2019
  • do żłobka dzieci od 18 m-ca
.. Zapraszamy ul. Nowy Świat 7A:
  • Szkoła NOWY ŚWIAT
    zerówka rocznik 2016
    klasa pierwsza rocznik 2015
Cały rok prowadzimy rekrutację do przedszkola i szkoły na wolne miejsca dla pozostałych roczników i klas II - VIII. SERDECZNIE ZAPRASZAMY
tel. 691 190 120
www.happykidsosowa.pl