WiadomośćAnalizy ruchu dla parku Majaland (Aktualizacja)
(Kategoria: Archiwum)
Dodane przez admin
czwartek 01 lipca 2021 - 07:07:30


Analizy ruchu dla parku Majaland (Aktualizacja)

Przy okazji środowego (30 czerwca) spotkania ws Majalandu z Prezydentem Alanem Aleksandrowiczem, za zgodą inwestora, udostępnione zostały pełne analizy ruchu dla tej inwestycji, informuje Radny Miasta Gdańska Karol Ważny. W oparciu o te analizy GZDIZ ustalił zakres niezbędnych nakładów inwestora w układ komunikacyjny, o czym niedawno pisał radny.Aktualizacja 2021-07-01:
Niestety inwestor poprosił u usunięcie analiz z sieci. Udostępni je jedynie indywidualnie na życzenie. Dla zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: karol.wazny©radny.gdansk.pl


Opracowanie dokumentacji dla tych robót jest jeszcze na wstępnym etapie, więc mamy możliwość podjęcia rozmów na temat szczegółowych rozwiązań (m.in. korekty układu dla komunikacji autobusowej i rowerowej). Na większe inwestycje nie ma szans, biorąc pod uwagę zaprezentowane wyniki prognoz ruchu.

Prezydent jasno zadeklarował jednak dalsze prace nad przebudową Węzła w miarę pojawiania się kolejnych inwestorów w południowej części Osowej. Partnerem musi być oczywiście GDDKIA, która zarządza węzłem. Docelowy układ węzła zostanie osiągnięty zapewne dopiero przy rozbudowie Obwodnicy (czyli po wybudowaniu Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta), ale wcześniej możliwe będą zmiany na mniejszą skalę.

Póki co pojawiło się światełko w tunelu w sprawie kładki pieszo-rowerowej nad obwodnicą. GDDKiA ma ją w planach budowy do 2023 roku. Jeśli nic się nie zmieni... Dlatego potrzebne będzie szerokie poparcie dla projektu ze strony mieszkańców i nie tylko. Pracujemy nad przygotowaniem petycji internetowej w tej sprawie.

Schemat zagospodarowania terenu inwestycji.


Ważną deklaracją inwestora Majalandu jest brak zamiarów co do rozbudowy parku w przyszłości, ale pomimo tego będziemy składać wniosek do Pani Prezydent o zmianę niedawno przyjętego planu miejscowego dla działki sąsiadującej z planowaną inwestycją (ok. 25 ha) celem wykluczenia możliwości realizacji podobnej funkcji.

Zastanawiające były wyniki analiz akustycznych, które nie mogą uwzględniać hałasu generowanego przez użytkowników parku czy muzykę emitowaną przy atrakcjach na terenie parku. Jednak główna scena przeznaczona na występy artystyczne dla dzieci ma być zlokalizowana w budynku.

Pomimo iż spotkanie trwało 2,5 h zabrakło czasu na szczegółowe omówienie wszystkich wątpliwości związanych z przedsięwzięciem. W związku z tym ustaliliśmy z inwestorem, że poprzez urząd przekażemy mu listę pytań, na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedź. Zachęcam do udziału w tworzeniu listy takich pytań. Na pewno będę w tej sprawie konsultował się z grupą mieszkańców pod kierownictwem p. Danuty Rusieckiej .


Przeczytaj artykuły powiązane z tematem:

Oświadczenie Rady Dzielnicy Osowa
Na wniosek Zarządu Dzielnicy Osowa Przewodniczący RDO Waldemar Karpiński zwołał w trybie nadzwyczajnym XXV sesję Rady Dzielnicy Osowa na środę, 30.06.2021 r., na godz. 19:00. Przedstawiamy oświadczenie w sprawie budowy parku rozrywki „Majaland” w Gdańsku Osowej, jakie wydali osowscy radni.


Po spotkaniu w sprawie parku Majaland
Radni miejscy, dzielnicy oraz osoby zainteresowane sprawą budowy parku rozrywki Majaland w Osowej, spotkały się 30 czerwca, z przedstawicielem inwestora. W roboczym spotkaniu uczestniczył również Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydent ds. inwestycji. Na spotkaniu przedstawiciel inwestora przedstawił szczegółowe informacje na temat skali inwestycji, uwarunkowań technicznych, architektonicznych, komunikacyjnych oraz oddziaływania na środowisko przyszłego parku.


Dokumentacja projektu Majaland
Jak informuje Radny Miasta Gdańska Karol Ważny, dziś udało się pozyskać część materiałów dotyczących projektowanego parku rozrywki Majaland. W załączeniu część wykonanych zdjęć. Więcej materiałów przekazałem radnym i mieszkańcom bezpośrednio zainteresowanym tematem. Kilka uwag na podstawie pobieżnej analizy projektu zagospodarowania terenu i opisu technicznego przedsięwzięcia, informuje radny.


"Majaland" - wnioski ze spotkania
W poniedziałek 21 czerwca w Szkole Podstawowej nr 33 odbyło się spotkanie w sprawie zatrzymania budowy parku rozrywki MAJALAND. Na spotkaniu pojawili się licznie mieszkańcy naszej dzielnicy, zaniepokojeni perspektywą zbudowania obiektu, który wywróci ich życie do góry nogami. Można mieć bowiem pewność, że o spokoju i odpoczynku w naszych domach oraz możliwości wyjazdu bez korków - chociaż wieczorami i w weekendy - zapomnimy na długo.


Wątpliwości w sprawie parku "Majaland"
W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi zakresu prac drogowych, jakie mają zostać wykonane przez inwestora parku rozrywki w Osowej, Radny Miasta Gdańska Karol Ważny wystąpił do Gdańskiego Zarządu Dróg I Zieleni o informację publiczną na temat zawartej umowy drogowej. Poniżej znajdą Państwo informacje, które zebrał radny.


Oficjalnie: Majaland powstanie w Osowej
Generalny wykonawca firma CFE Polska uzyskała pozwolenie na budowę tematycznego parku rozrywki Majaland, który powstanie w gdańskiej dzielnicy Osowa, tuż przy obwodnicy Trójmiasta. Rozpoczęcie prac zaplanowano na wrzesień b.r. O planach powstania parku, informowaliśmy w marcu ubiegłego roku.Źródło: Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto
( http://osowa24.pl/news.php?extend.6225 )