Zaloguj się | Rejestracja

Analizy ruchu dla parku Majaland (Aktualizacja)


Analizy ruchu dla parku Majaland (Aktualizacja)

Przy okazji środowego (30 czerwca) spotkania ws Majalandu z Prezydentem Alanem Aleksandrowiczem, za zgodą inwestora, udostępnione zostały pełne analizy ruchu dla tej inwestycji, informuje Radny Miasta Gdańska Karol Ważny. W oparciu o te analizy GZDIZ ustalił zakres niezbędnych nakładów inwestora w układ komunikacyjny, o czym niedawno pisał radny.Aktualizacja 2021-07-01:
Niestety inwestor poprosił u usunięcie analiz z sieci. Udostępni je jedynie indywidualnie na życzenie. Dla zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: karol.wazny©radny.gdansk.pl


Opracowanie dokumentacji dla tych robót jest jeszcze na wstępnym etapie, więc mamy możliwość podjęcia rozmów na temat szczegółowych rozwiązań (m.in. korekty układu dla komunikacji autobusowej i rowerowej). Na większe inwestycje nie ma szans, biorąc pod uwagę zaprezentowane wyniki prognoz ruchu.

Prezydent jasno zadeklarował jednak dalsze prace nad przebudową Węzła w miarę pojawiania się kolejnych inwestorów w południowej części Osowej. Partnerem musi być oczywiście GDDKIA, która zarządza węzłem. Docelowy układ węzła zostanie osiągnięty zapewne dopiero przy rozbudowie Obwodnicy (czyli po wybudowaniu Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta), ale wcześniej możliwe będą zmiany na mniejszą skalę.

Póki co pojawiło się światełko w tunelu w sprawie kładki pieszo-rowerowej nad obwodnicą. GDDKiA ma ją w planach budowy do 2023 roku. Jeśli nic się nie zmieni... Dlatego potrzebne będzie szerokie poparcie dla projektu ze strony mieszkańców i nie tylko. Pracujemy nad przygotowaniem petycji internetowej w tej sprawie.

Schemat zagospodarowania terenu inwestycji.


Ważną deklaracją inwestora Majalandu jest brak zamiarów co do rozbudowy parku w przyszłości, ale pomimo tego będziemy składać wniosek do Pani Prezydent o zmianę niedawno przyjętego planu miejscowego dla działki sąsiadującej z planowaną inwestycją (ok. 25 ha) celem wykluczenia możliwości realizacji podobnej funkcji.

Zastanawiające były wyniki analiz akustycznych, które nie mogą uwzględniać hałasu generowanego przez użytkowników parku czy muzykę emitowaną przy atrakcjach na terenie parku. Jednak główna scena przeznaczona na występy artystyczne dla dzieci ma być zlokalizowana w budynku.

Pomimo iż spotkanie trwało 2,5 h zabrakło czasu na szczegółowe omówienie wszystkich wątpliwości związanych z przedsięwzięciem. W związku z tym ustaliliśmy z inwestorem, że poprzez urząd przekażemy mu listę pytań, na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedź. Zachęcam do udziału w tworzeniu listy takich pytań. Na pewno będę w tej sprawie konsultował się z grupą mieszkańców pod kierownictwem p. Danuty Rusieckiej .


Przeczytaj artykuły powiązane z tematem:

Oświadczenie Rady Dzielnicy Osowa
Na wniosek Zarządu Dzielnicy Osowa Przewodniczący RDO Waldemar Karpiński zwołał w trybie nadzwyczajnym XXV sesję Rady Dzielnicy Osowa na środę, 30.06.2021 r., na godz. 19:00. Przedstawiamy oświadczenie w sprawie budowy parku rozrywki „Majaland” w Gdańsku Osowej, jakie wydali osowscy radni.


Po spotkaniu w sprawie parku Majaland
Radni miejscy, dzielnicy oraz osoby zainteresowane sprawą budowy parku rozrywki Majaland w Osowej, spotkały się 30 czerwca, z przedstawicielem inwestora. W roboczym spotkaniu uczestniczył również Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydent ds. inwestycji. Na spotkaniu przedstawiciel inwestora przedstawił szczegółowe informacje na temat skali inwestycji, uwarunkowań technicznych, architektonicznych, komunikacyjnych oraz oddziaływania na środowisko przyszłego parku.


Dokumentacja projektu Majaland
Jak informuje Radny Miasta Gdańska Karol Ważny, dziś udało się pozyskać część materiałów dotyczących projektowanego parku rozrywki Majaland. W załączeniu część wykonanych zdjęć. Więcej materiałów przekazałem radnym i mieszkańcom bezpośrednio zainteresowanym tematem. Kilka uwag na podstawie pobieżnej analizy projektu zagospodarowania terenu i opisu technicznego przedsięwzięcia, informuje radny.


"Majaland" - wnioski ze spotkania
W poniedziałek 21 czerwca w Szkole Podstawowej nr 33 odbyło się spotkanie w sprawie zatrzymania budowy parku rozrywki MAJALAND. Na spotkaniu pojawili się licznie mieszkańcy naszej dzielnicy, zaniepokojeni perspektywą zbudowania obiektu, który wywróci ich życie do góry nogami. Można mieć bowiem pewność, że o spokoju i odpoczynku w naszych domach oraz możliwości wyjazdu bez korków - chociaż wieczorami i w weekendy - zapomnimy na długo.


Wątpliwości w sprawie parku "Majaland"
W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi zakresu prac drogowych, jakie mają zostać wykonane przez inwestora parku rozrywki w Osowej, Radny Miasta Gdańska Karol Ważny wystąpił do Gdańskiego Zarządu Dróg I Zieleni o informację publiczną na temat zawartej umowy drogowej. Poniżej znajdą Państwo informacje, które zebrał radny.


Oficjalnie: Majaland powstanie w Osowej
Generalny wykonawca firma CFE Polska uzyskała pozwolenie na budowę tematycznego parku rozrywki Majaland, który powstanie w gdańskiej dzielnicy Osowa, tuż przy obwodnicy Trójmiasta. Rozpoczęcie prac zaplanowano na wrzesień b.r. O planach powstania parku, informowaliśmy w marcu ubiegłego roku.

czwartek 01 lipca 2021 - 07:07:30 | Komentarze: 1
Wersja do druku

szukaj w Osowej


ukraina.jpg

Polecamy firmy / usługi

maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110
marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera
fk.jpg
FABRYKA KULTURY REDA
ZAPRASZA NA WYDARZENIA
Reda, ul. Łąkowa 59A
Jesień w Fabryce
 • Planszówki (24.09)
 • Tai Chi (25.09)
 • Gra Miejska (1.10)
 • Super Trio koncert (2.10)
 • Planszówki (8.10)
 • Teatr dla dzieci (9.10)
 • Senioriada (14.10)
 • Take it Easy - Jazz (16.10)
 • Blue Cafe akustycznie (13.11)
STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
kdabrowska.jpg
STUDIO FRYZUR
KAROLINA DĄBROWSKA
Gdańsk Osowa, ul. Zeusa 37a
Nasz salon należy do prestiżowej grupy salonów expert ściśle współpracujących z marką L’Oréal Professionnel, symbolizujące: prestiż, profesjonalizm
i nowoczesność.

II miejsce w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego" Mistrzowie Urody 2015
w kategorii Salon Fryzjerski Roku
w Gdańsku

II miejsce Fryzjer Roku w Gdańsku
i Sopocie w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego" Mistrzowie Urody 2019

ZAPRASZAMY
Wtorek - Piątek: 8:00 - 19:00
Sobota: 8:00 - 14:00


kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl
Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa
Rekrutacja na rok 2022/2023
.. Zapraszamy ul. Oriona 1:
 • do przedszkola 3 latki rocznik 2019
 • do żłobka dzieci od 18 m-ca
.. Zapraszamy ul. Nowy Świat 7A:
 • Szkoła NOWY ŚWIAT
  zerówka rocznik 2016
  klasa pierwsza rocznik 2015
Cały rok prowadzimy rekrutację do przedszkola i szkoły na wolne miejsca dla pozostałych roczników i klas II - VIII. SERDECZNIE ZAPRASZAMY
tel. 691 190 120
www.happykidsosowa.pl
gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
GABOR Biuro Ochrony
to koncesjonowana firma ochroniarska, która działa na podstawie zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych
i Administracji.

Specjalizujemy się w rozwiązaniach związanych z bezpieczeństwem, zarządzaniem ryzykiem
i zaawansowanym systemem szkoleniowym. Oferujemy usługi
z zakresu ochrony osób i mienia.
Kontakt: tel. 792 707 640
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl