Zaloguj się | Rejestracja

Podsumowanie 2019 roku


Podsumowanie 2019 roku

Jak zwykle na przełomie roku, chcemy podsumować wydarzenia które były istotne dla życia naszej małej ojczyzny - Osowej. Nie da się ukryć, że styczeń 2019 był jednym z najtragiczniejszych w historii miasta. Morderstwu Prezydenta Miasta Pawła Adamowicza poświęciliśmy na naszych łamach bardzo dużo. Bo przecież nie mogło być inaczej. To był bardzo smutny czas dla całej społeczności naszego miasta. Jaki był mijający rok, oceńcie jednak Państwo sami. Przedstawiamy naszym zdaniem te najważniejsze fakty z 2019 roku.
STYCZEŃ

Pożegnaliśmy Prezydenta Miasta Gdańska

W Bazylice Mariackiej w Gdańsku, spoczęły prochy zamordowanego Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Prezydenta żegnały tłumy gdańszczan. Już w piątek rzesze mieszkańców towarzyszyły tragicznie zmarłemu w Jego ostatniej drodze z Europejskiego Centrum Solidarności do bazyliki. W piątek również pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp Sławoja Leszka Głódzia odprawiona została msza św. żalobna.


LUTY


Osowa pomaga
przy okrągłym stole


Sprawy pożaru przy ulicy Biwakowej, zdominowały spotkanie "Osowskiego Okrągłego Stołu", które odbyło się odbyło się w poniedziałkowy wieczór w Szkole Podstawowej nr 81. Mieliśmy się spotkać zupełnie w innych sprawach, ale na okoliczność tego co sie wydarzyło w piątek nie możemy przejść obojętnie. Mam nadzieję, że wypracujemy wspólnie pewne procedury w podobnych kwestiach. Zwłaszcza, że na początku wkradł się w nasze działania pewien chaos, mówiła Renata Baczyńska - Rostkowska z inicjatywy "Osowski Okrągły Stół".


MARZEC


Wyniki wyborów
do Rady Osowej


Znamy wyniki wyborów, do Rady dzielnicy Osowa. Wybrano 15 radnych. Wysoka frekwencja, choć może blisko 30% nie robi aż tak wielkiego wrażenia, ale to świetny wynik który oznacza, że roczny budżet dzielnicy, będzie wynosił ponad 280 tyś. zł. Przekroczenie progu 16% sprawiło, że na jednego mieszkańca rada otrzyma do dyspozycji 18 zł. Najwięcej głosów zdobyła Małgorzata Biernat. Tuż za panią Małgorzatą: Bartosz Stefański i Waldemar Karpiński.


KWIECIEŃ


Mistrz, Mistrz Olimpia!
Mamy Złoto!


Unihokeistki Interplastic Olimpii Osowa zdobyły kolejny tytuł mistrzyń Polski. W Zielonce pod Warszawą osowianki pokonały MMKS Podhale Nowy Targ 7:0. To był One Woman Show. Trzy gole dla zespołu Olimpii zdobyła Malwina Zagórska, wybrana oczywiście najlepszym graczem finału. Świetny mecz w bramce osowianek rozegrała Patrycja Bernacka, która zwłaszcza w trzeciej tercji kilka razy ratowała nasz zespół przed utratą gola.


MAJ


Niszczą zieleniec
przy Orfeusza


Z niepokojem przyjmujemy kolejne zawiadomienia o uszkodzeniach sprzętów na placu zabaw przy ul. Orfeusza. - informują członkowie Zarządu Stowarzyszenia "INNE jest piękne", organizacji, która pozyskała granty miejskie na częściowe zagospodarowanie terenu zieleńca i administruje placem zabaw. To bardzo przykra sytuacja. W tym miejscu pojawi się więcej patroli Straży Miejskiej.


CZERWIEC


Będzie dłuższa trasa
linii 169


Infrastruktura komunikacyjna w Osowej oraz w dzielnicach z nami związanych do idealnych nie należy. Pamiętamy bój przeciwko likwidacji linii 210. Tymczasem dobre wiadomości przekazuje radny Jan Perucki, który skierował stosowną interpelację, w sprawie wydłużenia linii nr 169 aż do lotniska, a co za tym idzie do Szkoły Podstawowej nr 82 w Klukowie gdzie również uczęszcza część osowskich dzieci.


LIPIEC


Kto pokieruje
szkołami w Osowej?


Znamy rozstrzygnięcia w konkursach na stanowiska dyrektorów szkół w Osowej. Zarówno w Szkole Podstawowej nr 81, jak i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 (Szkoła Podstawowa nr 33 i XXIV Liceum) czekaliśmy na informacje w sprawie jakże istotnej, czyli kto pokieruje osowskimi placówkami przez najbliższe 5 lat. Zatem ogłaszamy że:


SIERPIEŃ


Wkrótce staną
kolejne wiaty


Pomyślnie zakończył się kolejny przetarg miejski na dostawę wiat przystankowych. Siedem z nich stanie w Osowej. Wysokość środków zarezerwowanych na ten cel w budżecie Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni wynosił ponad 222 tys. zł. Tymczasem najniższa oferta złożona przez firmę Zakład Wielobranżowy „Sopel” z miejscowości Lipniki obejmowała niecałe 139 tys. zł.


WRZESIEŃ


Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2020

Tuż po godz. 14.00 w Urzędzie Miejskim w Gdańsku przedstawiono listę projektów, które będą realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Kwota na 2020 rok wynosi 18 543 609 zł. To suma kwoty podstawowej, która wynosi 18 mln zł oraz kwoty środków, które nie zostały rozdysponowane w części dzielnic w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 w Gdańsku, czyli 543 609 zł.


PAŹDZIERNIK


Prace na Koziorożca
idą pełną parą


Dobre informacje dla mieszkańców rejonu ulicy Koziorożca. Trwa realizacja zadania związanego z budową układów drogowych wraz z kanalizacją deszczową w Gdańsku – Osowej” – Etap III. Niebawem rozpoczniemy prace na ul. Koziorożca, Keplera i Zeusa. Zakres prac na ul. Koziorożca obejmuje odcinek od ul. Nowy Świat do ul. Jednorożca. Przewidziano budowę jezdni o łącznej szerokości 6 metrów.


LISTOPAD


Wiemy kto został "Osowianinem Roku"

Aneta Baczyńska - Rostkowska "Osowianinem Roku". Piotr Ludwichowski osowską osobowością, zaś Szymon Adamczyk z wyróżnieniem. Tak wyglądają wyniki konkursu "Osowa - Moja Mała Ojczyzna" którego laureatów poznaliśmy na gali w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Osowej. Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu Tadeusza Kassaka, Franciszka Tabaszewskiego i Kaji Kuśpiet.


GRUDZIEŃ


Czy to przełom
w sprawie Letniskowej?


Nie da się ukryć, że mieszkańcy ul. Letniskowej nie mają komfortu mieszkając po tzw. drugiej stronie torów w Osowej. Od lat temat nie drgnął do przodu. Wiele wskazuje na to, że nastąpił kamień milowy, który umożliwi w przyszłym roku utwardzenie ul. Letniskowej płytami betonowymi. Dodam, że w sprawie monitowała też poseł Małgorzata Chmiel, wcześniej radna.

środa 01 stycznia 2020 - 00:44:00 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


Polecamy firmy / usługi

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Catering
Dowozy
Nasza oferta
Zamów do domu lub firmySTUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
kdabrowska.jpg
STUDIO FRYZUR
KAROLINA DĄBROWSKA
Gdańsk Osowa, ul. Zeusa 37a
Nasz salon należy do prestiżowej grupy salonów expert ściśle współpracujących z marką L’Oréal Professionnel, symbolizujące: prestiż, profesjonalizm
i nowoczesność.

II miejsce w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego" Mistrzowie Urody 2015
w kategorii Salon Fryzjerski Roku
w Gdańsku

II miejsce Fryzjer Roku w Gdańsku
i Sopocie w plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego" Mistrzowie Urody 2019

ZAPRASZAMY
Wtorek - Piątek: 8:00 - 19:00
Sobota: 8:00 - 14:00


pediatra.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Ateny 8
(przy przedszkolu Happy Kids)
lek. Agnieszka Melkowska-Kowalczyk
specjalista pediatrii
specjalista chorób płuc dzieci
...
lek. Marta Makowska
specjalista pediatrii

... godziny przyjęć:
 • poniedziałek 17:00-20:00
 • wtorek 17:00-20:00
 • piątek 17:00-20:00
Rejestracja pon-piątek 8:00-20:00
Telefon: 577-144-077
www.pediatra-osowa.pl

Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa,
ul. Nowy Świat 7a, oraz Oriona 1
Rekrutacja w toku

DNI OTWARTE
27 lutego i 27 marca
w godz. 11:00-13:00
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
 • do żłobka
  trzylatki urodzone w roku 2018
  dzieci urodzone w 2019 i 2020
.. Zapraszamy:
 • Szkoła NOWY ŚWIAT
  zerówka (rocznik 2015)
  klasa pierwsza (rocznik 2014) oraz klasy II-VIII

REKRUTACJA TELEFONICZNA
ORAZ ONLINE
Z A P R A S Z A M Y
www.happykidsosowa.pl

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl
ALE CACKO
cacko.jpg
"Ale Cacko" – magiczne miejsce,
gdzie kupisz wyroby artystyczno – rękodzielnicze
W naszej ofercie posiadamy gotowe „cacka” na prawie każdą okazję: imieniny, urodziny, śluby czy też bardziej oficjalne uroczystości.

Oferujemy gustowną ceramikę artystyczno - dekoracyjną glamour. Wykonujemy na zamówienie ze sztucznej roślinności i kwiatów okolicznościowe stroiki, wiązanki oraz kompozycje artystyczne

Posiadamy bogatą ofertę kosmetyków dla pań i panów firmy „Oriflame” dostępną na każdą kieszeń.

Kontakt: kontakt©alecacko.pl
tel : +48 786 118 589
Facebook.com/alecackopl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110
marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera